Trucks

Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej

| 10 min | 10 min
10 lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowej części warsztatowej w serwisie Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego. W nowej hali o powierzchni 350 m2 (całość 1 000 m²) zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie, w Olchowej, działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.
Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej
Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej

Przypomnijmy, że spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997, w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r., firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w  podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi posprzedażnej zarząd spółki Eurocomplex Trucks podjął decyzję o dalszym rozwoju i w 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa, który zapewnił szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę samochodów ciężarowych marki Volvo.

Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych. 

Decyzja o rozbudowie serwisu była zdecydowanie przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tu 12 mechaników – o 50% więcej niż dwa i pół roku temu. „Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników aby ten obiekt biznesowo miał sens.” – mówi Krzysztof Bąbka, Prezes Eurocomplex Trucks i dodaje – „Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami. Najistotniejsze jest to, czego się nie da zapisać – to są relacje z Klientami, to jest załoga, bo mamy najlepszy team i to zarówno handlowy, jak i serwisowy.”

Czas na nową halę serwisową 

Eurocomplex Trucks to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dealerów zarówno w organizacji Renault Trucks, jak i Volvo Trucks. Mimo trudnych czasów związanych z pandemią koronawirusa na inauguracji nowej hali warsztatowej serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej pojawiło się wielu znamienitych gości. Byli najważniejsi menedżerowie spółki Eurocomplex Trucks na czele z Krzysztofem Bąbką, prezesem spółki, a także przedstawiciele importerów – wśród nich dyrektorzy zarządzający Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska czyli Małgorzata Kulis oraz Philippe Gorjux. Zaszczytne miejsce wśród gości przypadało oczywiście Klientom obu marek. W otwarciu nowej hali uczestniczyli m.in. Mariusz i Katarzyna Lis z firmy DOM-TRANS jeżdżącej ciężarówkami Renault Trucks oraz Grzegorz Charchut z firmy AG TRANS, w której flocie dominują z kolei samochody ciężarowe Volvo Trucks.

Otwarcie serwisu symbolicznie zainaugurowały ciągniki siodłowe Renault Trucks i Volvo Trucks, które przerywając wstęgi w kolorze czerwonym i granatowym synchronicznie wjechały do hali, ustawiły się na 30-tonowych podnośnikach nożycowych i zostały na nich uniesione do góry. 

Podczas inauguracji nowej hali warsztatowej Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks tak skomentował aktualne plany rozwojowe swojej firmy: „Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę.” 

Krzysztof Bąbka podziękował załodze serwisu Eurocomplex w Olchowej za to, że zawsze bardzo kreatywnie podchodzi do wszelkiego rodzaju wyzwań i inwestycji. „Nasza załoga to ludzie, którzy zawsze są zainteresowani tym, żeby rozwijać się dalej i wychodzić naprzeciw oczekiwań Klientów.” Prezes Eurocomplex Trucks podziękował również Klientom za zaufanie jakim obdarzają firmę: „Jesteście najlepszym przykładem tego, że warto wam pomagać – macie w swoich flotach dużo pojazdów każdej z marek. Jesteście dla nas potwierdzeniem tego, że wszystko co robimy ma sens.”

Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska przemawiając podczas inauguracji nowej hali zwróciła uwagę na to, że żadna z takich uroczystości nie mogłaby się wydarzyć bez Klientów i wspólnie kreowanych potrzeb. „Naszą misją jest to, aby rzeczywiście produkty, które sprzedajemy dawały satysfakcję i przekładały się na zysk naszych Klientów. Dążymy do tego, aby obsługa posprzedażna była na jak najwyższym poziomie. Warto podkreślić, że ten kredyt zaufania, który otrzymała firma Eurocomplex Trucks w roku 2012 otwierając w Olchowej serwis Renault Trucks i później, gdy dołożyliśmy drugą markę – Volvo Trucks, został bardzo dobrze wykorzystany. Ta historia wspólnych sukcesów jest nadal kontynuowana.” Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska jest przekonana, że obsługa techniczna i handlowa tego serwisu, na tym terenie, jest postrzegana bardzo dobrze i Klienci tu chętnie wracają – chcą kupować więcej pojazdów, zawierają więcej kontraktów serwisowych. „To jest widoczne we wszystkich ankietach oceny satysfakcji Klientów, ten serwis zawsze wypada bardzo dobrze. Pokazuje to, że inwestycje mają sens i mimo trudnej sytuacji gospodarczej związanej z pandemią one i tak przyniosą oczekiwany efekt, bo myślimy o przyszłości, a nie tylko o dniu dzisiejszym.” – dodaje Małgorzata Kulis.  

Philippe Gorjux, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska zwrócił uwagę uczestnikom uroczystości na jakość tej inwestycji. „Nie musimy niczego zazdrościć markom premium, a ponieważ mamy również produkty, które prawie są doskonałe, to nasi Klienci powinni się czuć bardzo pewnie mając do dyspozycji dobre pojazdy i wspaniałe usługi.” – powiedział Philippe Gorjux. I dodał: „Nasi inżynierowie mogą wymyśleć i zbudować najpiękniejsze ciężarówki świata, ale najważniejsze jest to, aby one jeździły po drogach i robiły to jak najdłużej. Dlatego my jako producenci potrzebujemy tak dobrych partnerów jak firma Eurocomplex Trucks.”

Henryk Kliczewski, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej Renault Trucks Polska mówiąc o rozbudowie serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej zauważył, że decyzja o rozbudowie serwisu zapadała dwa lata temu, a głównym powodem była sprzyjająca wówczas sytuacja rynkowa. „Oczywiście każda inwestycja tego rodzaju wymaga pewnego czasu związanego z jej przygotowaniem – opracowaniem planów, uzyskaniem pozwoleń budowlanych itp. Eurocomplex Trucks miał wówczas bardzo duży potencjał rozwoju w tym regionie. Nawet teraz, mimo panującej pandemii sytuacja nie zmieniła się i firma może i powinna nadal się rozwijać, rozbudowując swoje zaplecze warsztatowe.” – dodaje Henryk Kliczewski. Zauważył również, że mimo pogorszenia sytuacji rynkowej w ostatnim okresie zdarzało się, że serwis pracował pełną parą, co dla Klientów, niestety, wiązało się z dłuższymi okresami oczekiwania na realizację usługi. „Chcieliśmy unormować sytuację – stąd rozbudowa serwisu była jak najbardziej uzasadniona.” – komentuje Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej Renault Trucks Polska.  

Michał Proc, Dyrektor Obsługi Posprzedażnej i Rozwoju Sieci Serwisowej Volvo Trucks Polska dodał, że „ solidność i zaangażowanie Właścicieli i Załogi Eurocomplex Trucks w codzienną obsługę Klientów, sprzyjają dalszej ekspansji Volvo Trucks w woj. podkarpackim. Rozwój marki Volvo Trucks postrzegamy przez pryzmat kompleksowej obsługi Klienta i serwisu świadczącego usługi o najwyższych standardach, a firma Eurocomplex Trucks doskonale wpisuje się w te atrybuty i znakomicie rozwija potencjał marki Volvo Trucks. Stabilne partnerstwo pomiędzy firmą Eurocomplex Trucks, a Volvo Polska pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, a i w tych nieco trudniejszych czasach nie daje powodu do niepokoju. Powiększona przestrzeń warsztatowa w serwisie w Olchowej oraz odpowiedni zespół ludzi zwiększy dostępność usług serwisowych dla naszych Klientów i pozwoli im na zwiększanie własnej efektywności.”

Klienci o serwisie – DOM-TRANS

O to, jakie znaczenie dla działalności firmy DOM-TRANS ze Straszęcina mieć będą zwiększone możliwości serwisu Renault Trucks w Olchowej zapytaliśmy Mariusza Lisa, którego flota liczy 106 zestawów – ciągniki siodłowe to wyłącznie samochody Renault serii T. „Myślę, że dzięki rozbudowie hali warsztatowej pojawi się większa dostępność serwisu i same usługi będą realizowane szybciej, w krótszym czasie. Przyznam, że do tej pory też nie mieliśmy specjalnych powodów do narzekań – zawsze nasze samochody były tu obsługiwane po prostu super.” – mówi Mariusz Lis. 

Gdy w marcu ogłoszono stan pandemii firma DOM-TRANS nie wstrzymała działalności, starano się pracować w miarę normalnie, konieczne było oczywiście wprowadzenie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zapytany o to, jak jego firma radzi sobie w czasie pandemii koronawirusa, właściciel firmy DOM-TRANS zauważa: „Staramy się, aby nasza firma funkcjonowała tak samo jak przed wybuchem pandemii. Dotyczy to zarówno przewożonych ładunków, jak i zamówień na nowe pojazdy. Chcemy aby to, co zaplanowaliśmy wcześniej, dało się zrealizować. Nie ma powodów do narzekania na brak ładunku, zgodnie z planem i w ramach przygotowań do pakietu mobilności budujemy nasz nowy oddział w pobliżu granicy z Niemcami – będzie tam spory parking oraz magazyn.” 

Mariusz Lis dodaje: „Muszę powiedzieć, że w tym najtrudniejszym okresie otrzymaliśmy perfekcyjne wsparcie ze strony serwisu. Serwis to są przede wszystkim ludzie, którzy rozumieją nasze potrzeby, umieją słuchać, pomagają gdy trzeba i starają się abyśmy zawsze wyjeżdżali od nich zadowoleni. W serwisach Eurocomplex Trucks – czy tu w Olchowej, czy w Krakowie, pracują ludzie pozytywnie nastawieni. Jak się jeździ po świecie, to z tym różnie bywa… Życzyłbym każdemu przewoźnikowi takiego partnera.”

Klienci o serwisie – AG TRANS

Firma AG TRANS z Sędziszowa Małopolskiego współpracuje z serwisem Eurocomplex Trucks w Olchowej od 2016 r. Zapytany o to, jak układa się współpraca, właściciel firmy, Grzegorz Charchut mówi: „Moja współpraca z serwisem Eurocomplex Trucks w Olchowej układa się dobrze, serwisujemy tu większość naszej floty, a jest to ok. 50 zestawów – w większości samochody Volvo, ale mamy również kilka Renault. W 2016 roku, gdy podejmowałem strategiczne decyzje dotyczące tego, na jaką markę postawić i czy zdecydować się na obsługę we własnym zakresie, czy na jakiś serwis zewnętrzny, miałem do dyspozycji serwisy Volvo w Skawinie i tu w Olchowej. Dziś powiem, że zdecydowałem słusznie – również ze względu na serwis.” 

Firm AG TRANS jako większy Klient jest zawsze traktowana priorytetowo, samochody są obsługiwane na bieżąco. „Nasze samochody jeżdżą w dalekie trasy, więc pojawiają się tu dość często. Wszystkie ciężarówki objęte są kontraktami obsługowymi, najkrótsze z nich są 4-letnie, niektóre z nich już przedłużaliśmy.” – dodaje Grzegorz Charchut i zauważa: „Myślę, że pozytywnie odczujemy rozbudowę serwisu i to, że pojawią się możliwości realizacji napraw powypadkowych, choć przyznam, że jakieś poważne kolizje jak dotąd u nas się nie zdarzały. Nowe stanowiska i więcej mechaników na pewno skrócą czas oczekiwani i obsługi, zwłaszcza w takich newralgicznych momentach jak np. okres świąt.”

Mimo pandemii AG TRANS myśli o odnowie floty, złożone są już nowe zamówienia na pojazdy Volvo Trucks. „Będzie to 13 nowych zestawów, różnica jest tylko taka, że takie zamówienia składamy z sukcesywnym odbiorem w mniejszych partiach – to takie zabezpieczenie, gdyby jednak sytuacja na rynku się jakoś znacząco pogorszyła.” – mówi Grzegorz Charchut.

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.