Trucks

Unikatowy, heavy metalowy samochód ciężarowy Volvo trafił na aukcję

Swedish Metal, Volvo FH16, projektu Björna Gelotte'a, gitarzysty heavy metalowego zespołu „In Flames”, poszukuje dla siebie nowego właściciela. Fakt ten stał się dla Volvo Trucks doskonałą okazją do wzmocnienia swoich działań w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego w oparciu o własne, kluczowe wartości, co zaowocowało wystawieniem pojazdu do sprzedaży na internetowym portalu aukcyjnym „Tradera”. Volvo Trucks zobowiązało się do przekazania 20 procent wylicytowanej ceny na rzecz projektu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.
Swedish Metal
Swedish Metal, Volvo FH16, projektu Björna Gelotte'a, gitarzysty heavy metalowego zespołu „In Flames”

Unikatowe Volvo FH16, któremu nadano nazwę Swedish Metal, zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2018 r. podczas imprezy muzycznej Sweden Rock Festival. Pojazd jest rezultatem kreatywnej współpracy projektantów Volvo Trucks i Björna Gelotte'a z zespoł „In Flames.” Stanowi hołd dla dziedzictwa Volvo i heavy metalu jako gatunku muzycznego. 

– W ubiegłm roku miałem przyjemność dołączyć do zespołu Volvo, by wspólnie zaprojektować jedyny w swoim rodzaju samochód ciężarowy: FH16 Swedish Metal. Wszystko dlatego, ż Volvo uwielbia metal, a wielu fanów metalu kocha Volvo – mówi Björn Gelotte. 

Pojazdowi nadano wiele wyjątkowych cech. Górna połowa kabiny jest pokryta czarnym winylem o fakturze skóry. Dolną połowę udekorowano metaliczną grafiką przedstawiającą przewody elektryczne. Björn Gelotte czerpał inspirację ze świata rock and rolla: scena, kolumny głośnikowe, plątanina przewodów zasilających. 

Wnętrze kabiny wystylizowano na salon rockowy. Panele drzwiowe, fotele i zasłony zostały przyozdobione logo „In Flames” oraz innymi heavy metalowymi symbolami. 

– Chcieliśmy, by nasz projekt oddziaływał na trzy zmysły: wzrok, dotyk i słuch, więc dodatkowo wyposażyliśmy samochód w wyrafinowany system audio o dużej mocy – wyjaśnia Nigel Atterbury, główny projektant graficzny w Volvo Trucks. 

Na tylnej ścianie wisi perłowobiała gitara Epiphone Custom Les Paul z sygnaturą Björn Gelotte Edition. – Weź do ręki. Zagraj parę riffów. I ciesz się samochodem, bo jest wspaniały – radzi Björn Gelotte. 

Internetowa aukcja Swedish Metal i zaproszenie na koncert 

Swedish Metal jest wystawiony do sprzedaży na internetowym portalu aukcyjnym www.tradera.com. Aukcja potrwa do 20 września, do godziny 12:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Ogłoszenie w sprawie aukcji Swedish Metal zostało opublikowane w języku szwedzkim i angielskim na stronie portalu. Cena wywoławcza pojazdu to zaledwie 1 korona (SEK), a 20 procent wylicytowanej ceny zostanie przekazane na rzecz projektu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Zwycięzca aukcji, wraz z pojazdem, otrzyma także imienny karnet wstępu na wszystkie koncerty grupy „In Flames” w 2020 r., na całym świecie. 

Promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci

W ramach kampanii „Zatrzymaj się, popatrz, pomachaj” („Stop. Look. Wave”), Volvo Trucks pomaga dzieciom lepiej zrozumieć zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Dwadzieścia procent dochodu z aukcji zostanie przeznaczone na zatrudnienie osób, których zadaniem będzie wizytowanie szkół i uczenie dzieci o bezpieczeństwie drogowym. Część tej kwoty zostanie również wydatkowana na zakup odpowiednich zestawów edukacyjnych dla dzieci ze szwedzkich szkół. 

Aby uzyskać więcej informacji o aukcji pojazdu Swedish Metal, wejdź na stronę Volvo Trucks Sweden (informacje dostępne także w języku angielskim): www.volvotrucks.se/auction

Łącze do filmu przedstawiającego inaugurację aukcji przez Björna Gelotte'a: https://www.youtube.com/watch?v=GzKi7LY-BrQ

Łącze do strony portalu aukcyjnego: www.tradera.com. Wpisz „Swedish Metal” w polu wyszukiwania.

Fakty: Swedish Metal

  • Volvo FH16 750 6x4 z Podnośnikiem Osi Tandem
  • Skrzynia biegów I-Shift z biegami pełzającymi
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
  • Przednie i tylne zawieszenie pneumatyczne
  • Kabina Globetrotter XL
  • Funkcja I-See bazująca na mapach i tempomat sprzyjający oszczędzaniu paliwa

Swedish Metal - zdjęcia

Sposób składania ofert na portalu www.tradera.com 

Uważnie przeczytaj ogłoszenie o aukcji i opis licytowanego przedmiotu. Powiększ fotografie, by starannie obejrzeć przedmiot i zapoznaj się z jego stanem, opisanym przez sprzedawcę. Złóż ofertę. Śmiało zadawaj pytania. Dane osoby kontaktowej są zamieszczone w ogłoszeniu. Czegoś nie wiesz? Zanim złożysz ofertę, skontaktuj się ze sprzedawcą.