Trucks

Ponad 100 nowych ciągników siodłowych Volvo FH we flocie firmy Paula Fish

16 pierwszych ciągników siodłowych Volvo FH trafiło właśnie do firmy Paula Fish ze Słupska. W ciągu najbliższych miesięcy, Volvo Trucks Polska dostarczy kolejnych kilkadziesiąt - łącznie 107 pojazdów. To jak dotąd największy kontrakt sprzedażowy dla Volvo Trucks w Polsce w 2019 roku.
Ponad 100 nowych ciągników siodłowych Volvo FH we flocie firmy Paula Fish
Ponad 100 nowych ciągników siodłowych Volvo FH we flocie firmy Paula Fish

Paula Fish to firma, która w branży transportowej działa od ponad 20 lat. Od początku swojej działalności zajmuje się specjalistycznym transportem chłodniczym świadcząc usługi bezpośrednio dla najwiekszych producentów żywności w Europie. Wzrost obrotów firmy to 20- 30% rocznie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Paula Fish jest również jednym z liderów na rynku przetwórstwa rybnego w Polsce.

Decyzja o zakupie ciągników siodłowych Volvo była poprzedzona szczegółowymi testami na długich dystansach i w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Specyfika naszej pracy wymaga realizacji transportu w możliwie najkrótszym czasie i – co ważne z punktu widzenia ekonomiki firmy – przy jak najniższym spalaniu. Volvo FH spełniło te oczekiwania – zapewnia Sławomir Gojdź, prezes Paula Fish, którego firma od wielu lat zajmuje się przetwórstwem ryb i transportem na terenie całej Europy. 

Na przełomie tego i przyszłego roku, Volvo Trucks Polska będzie sukcesywnie dostarczać ciągniki siodłowe Volvo FH z oszczędnymi, zmodernizowanymi silnikami Step D, o mocy 500 KM, spełniające najnowsze normy emisji spalin Euro 6. Nowe ciągniki będzie można zobaczyć na drogach Europy w odświeżonych barwach firmowych. 

Paula Fish realizuje bardzo wymagający transport chłodniczy od Norwegii po południe Włoch. Dlatego też zdecydowaliśmy o wyposażeniu ciągników w dynamiczne silniki 500-konne. Ciągniki zostały wyposażone w pakiet aerodynamiczny, który oprócz walorów estetycznych, znacząco wpływa na obniżenie spalania. Dodatkowo, posiadają one pakiet widoczności ”Visability,” zawierający m.in reflektory bi-ksenonowe, automatyczne włączanie świateł czy czujniki deszczu. Pakiet ten istotnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo pracy kierowców – podkreśla Grzegorz Świetlak, key account manager w Volvo Trucks Polska.

Marka Volvo we flocie Paula Fish obecna jest od ponad trzech lat i – jak zapewniają przedstawiciele firmy – w pełni spełnia ich oczekiwania.

Nasze usługi transportowe świadczymy na terenie całej Europy.  W znacznej większości ładunek stanowią produkty świeże, gdzie kluczową kwestią jest czas dostawy. Niskie zużycie paliwa w silnikach Step D, niezawodność, a także dynamika Volvo FH z silnikiem 500 KM pozwala sprawnie i szybko dostarczyć towar do każdego miejsca w Eropie. Spodziewane oszczędności, ale też dobra oferta serwisowa oraz bliskość punktu serwisowego były dodatkowym atutem przy wyborze oferty Volvo – przyznaje Paweł Szczurowski, dyrektor transportu w firmie Paula Fish.

Ostatnie ze 107 ciągników siodłowych Volvo FH trafią do Słupska w pierwszej połowie przyszłego roku.

Firma, która od ponad 20 lat dynamicznie się rozwija, jeden z liderów w branży przetwórstwa ryb zaufał marce Volvo. Po ponad trzech latach dobrej współpracy, Paula Fish zdecydowała się na wymianę znacznej części swojej floty. To największy kontrakt realizowany w Polsce w 2019 roku i ważny moment dla Volvo Trucks Polska. Jesteśmy naprawdę bardzo dumni z tej współpracy – nie kryje zadowolenia Arkadiusz Gruchała – fleet sales manager w Volvo Trucks Polska.

Firma Paula Fish nie zatrzymuje się i niebawem powiększy swoją flotę o kolejne ciągniki siodłowe. 

Link do filmu – odbiór pierwszych 16 ciągników siodłowych Volvo FH

Link do pobrania zdjęć w wyższej rozdzielczości

Kontakt:
 

Monika Kozubowska
Menedżer ds. Marketingu i PR
Tel: +48 697 989 448
E-mail: monika.wojtczak@volvo.com

Koncern Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla profesjonalistów i wymagających klientów, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Serwis zapewnia 2100 dealerów i stacji obsługi w ponad 130 krajach. Samochody ciężarowe są produkowane w 15 krajach. W 2018 r. dostarczono ponad 127 000 tych pojazdów. Koncern Volvo Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Głównymi wartościami Volvo są jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.