Trucks

Volvo Trucks wspiera kobiety w walce o zdrowie

Marka Volvo Trucks od lat napędza rozwój technologii bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej, dzisiaj jest liderem w tej dziedzinie. Ale coraz częściej firma wpiera też inne ważne akcje społeczne. W tym roku, Volvo Trucks w Polsce wspiera ogólnopolską kampanię społeczną „Piękna, bo zdrowa”, w ramach której Polki są zapraszane na bezpłatne badania cytologiczne.
4Poland i Kwiat Kobiecości
W tym roku, Volvo Trucks w Polsce wspiera ogólnopolską kampanię społeczną „Piękna, bo zdrowa”, w ramach której Polki są zapraszane na bezpłatne badania cytologiczne.

Volvo Trucks od początku swojej działalności stawia na rozwój nowych technologii, z każdym rokiem pojazdy ciężarowe z logo tej marki zapewniają zarówno kierowcom, jak i innym uczestnikom drogi, coraz większe bezpieczeństwo. Firma – pomimo swojej globalnej działalności – coraz bardziej angażuje się też lokalnie w akcje społeczne. W ramach programu 4Poland, którego nadrzędnym celem jest nie tylko unowocześniać i usprawniać polski przemysł transportowy ale również wspierać lokalne społeczności, stowarzyszenia i organizacje branżowe, firma Volvo Trucks w Polsce angażuje się w takie działania jak edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (prezentacje Stop. Look. Wave) czy wzmacnianie wizerunku związanych z lokalnym transportem organizacji czy grup społecznych (akcja „Strażacy Dziękujem!”). W tym roku firma włączyła się również do dialogu na temat zdrowia kobiet w ramach kampanii społecznej „Piękna, bo zdrowa” (#ZdrowiePań).

W Polsce co roku aż 3 500 kobiet słyszy od lekarza diagnozę: „rak szyjki macicy”. W ciągu pięciu lat od tego momentu, połowa z nich umiera. W wielu przypadkach można tego uniknąć, bo dzisiaj rak szyjki macicy jest całkowicie wyleczalny, musi być jednak wykryty we wczesnym etapie rozwoju. Ale mimo bezpłatnych programów cytologii, na badania decyduje się zaledwie 45 proc. kobiet. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku szczepionek na HPV chroniących przed zachorowaniem na nowotwory narządów płciowych. Z nich również korzysta niewiele Polek. Dlatego zapadalność na raka szyjki macicy jest u Polsce bardzo wysoka, wyprzedzają nas jedynie kraje trzeciego świata. I choć obecnie pacjentki mają dostęp do najlepszych metod leczenia, medycy posiadają umiejętności operacyjne na światowym poziomie i dostępne są najnowocześniejsze sposoby leczenia radio- i chemioterapii, Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o pięcioletni okres przeżycia od momentu wykrycia choroby. Powodem tak dramatycznych statystyk jest przede wszystkim niechęć do wykonywania badań profilaktycznych.

- Właśnie dlatego postanowiliśmy włączyć się do dialogu na temat bezpieczeństwa kobiet, filarów naszych firm, domów, rodzin, społeczeństwa. W ramach ogólnopolskiej akcji „Piękna, bo zdrowa” chcemy pomóc przebadać się tysiącom Polek i zmotywować je do regularnej profilaktyki ginekologicznej. Razem z inicjatorem akcji, organizacją „Kwiat kobiecości”, zapraszamy Polki na bezpłatną cytologię. Chcemy głośno powiedzieć: Kobiety, jesteście nam potrzebne, a cytologii nie musicie się bać – jest ona szybka, prosta i całkowicie bezbolesna. A wykonywana regularnie daje praktycznie stuprocentową gwarancję, że nawet jeśli zachorujemy, to szybko wrócimy do zdrowia – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Group Trucks Poland.

Pierwsze efekty tej ważnej akcji już są. W specjalnym cytobusie, który na początku maja stanął na Placu Defilad w Warszawie (przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie) przebadanych zostało tysiąc kobiet. A to nie koniec. Do kobiecych magazynów dołączonych zostało aż 5 000 zaproszeń na bezpłatne badanie cytologiczne oraz vouchery z 20 proc. zniżką na konsultacje ginekologiczne.

- Do kolejnych tysięcy kobiet dotrze informacja o tym, jak ważna jest profilaktyka. I to również jest ogromny sukces tej akcji. Mam nadzieję, że dzięki temu panie przestaną się bać badań. Niestety, nawet najnowocześniejsza technologia nie uratuje życia, kiedy zapomnimy o profilaktyce – podkreśla Małgorzata Kulis.

Akcja społeczna „Piękna, bo zdrowa” została zorganizowana po raz dziesiąty. W tegoroczną – jubileuszową – edycję zaangażowali się również celebryci: Dawid Kwiatkowski, Maciej Orłoś, Cezary Pazura, Łukasz Konopa, Andrzej Piaseczny. Kampania jest organizowana przez stowarzyszenie „Kwiat kobiecości,” którego misją jest niesienie pomocy kobietom zmagającym się z chorobami dróg rodnych, w tym rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika oraz tym, które mogą być tymi chorobami zagrożone.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z:

Monika Kozubowska
Menedżer Marketingu i PR
Volvo Trucks Polska
tel.: +48 697 989 448
e-mail: monika.wojtczak@volvo.com


Koncern Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla profesjonalistów i wymagających klientów, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Serwis zapewnia 2100 dealerów i stacji obsługi w ponad 130 krajach. Samochody ciężarowe są produkowane w 15 krajach. W 2018 r. dostarczono ponad 127 000 tych pojazdów. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Głównymi wartościami Volvo są jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.