Trucks

Pierwsze Volvo FH we flocie Grupy Transportowej

Grupa Transportowa z Piotrkowa Trybunalskiego rozwija działalność na rynkach zagranicznych i powiększa flotę o kolejne pojazdy przeznaczone do transportu długodystansowego. Przetarg na nowe samochody wygrało Volvo Trucks.
Volvo FH we flocie Grupy Transportowej

Grupa Transportowa podpisała kontrakt na trzyletni najem pięćdziesięciu ciągników Volvo FH w wersji Medium, wyposażonych w 13-litrowe silniki o mocy 500 KM w konfiguracjach 4x2. Pojazdy są wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift oraz tempomat I-See. Wybrane przez Grupę Transportową parametry doskonale sprawdzają się w transporcie międzynarodowym.

- Do przetargu na nowe samochody zaprosiliśmy największe marki na rynku. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert uznaliśmy, że to właśnie Volvo Trucks zaproponowało nam najbardziej korzystne warunki współpracy. To zdecydowało, że po raz pierwszy w 20-letniej historii naszej działalności zwiążemy się z nowym dostawcą - mówi Tomasz Macherowski, prezes Grupy Transportowej. 

Jak podkreśla Grzegorz Świetlak, Key Account Manager z Volvo Trucks Polska, ciągniki Volvo FH, które będą jeździć we flocie Grupy Transportowej, są wyposażone w bardzo mocne, ale jednocześnie ekonomiczne i wydajne silniki, idealne na długie trasy.

- Ciągniki zostały skonfigurowane typowo pod transport międzynarodowy. Kabina XL, 500KM, duże schowki oraz wygodny fotel podniosą komfort pracy kierowców na jeszcze wyższy poziom. Bezpieczeństwo, które jest jedną z naszych głównych wartości, było również ważnym argumentem jaki został wzięty pod uwagę przez Zarząd Grupy Transportowej. Jazda z nowoczesną, zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, do tego innowacyjny system I-see pozwala zmniejszyć zużycie paliwa - to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań na rynku - mówi Grzegorz Świetlak.

Volvo FH dla Grupy Transporotowej jest wyposażone w inteligentny tempomat I-See, który odczytuje topografię terenu i na tej podstawie dostosowuje prędkość pojazdu. Dzięki temu jest możliwe uzyskanie niższego zużycia paliwa. Specjalnie zaprojektowana, wysoka kabina Globetrotter XL zwiększa zaś komfort pracy kierowcy.

- W ostatnich latach firma rozwija się niezwykle dynamicznie. Rocznie obsługujemy ponad 85 tys. zleceń na terenie całej Unii Europejskiej. To pokazuje, jak ważne jest w naszej działalności zapewnienie odpowiednich warunków pracy kierowcom, ale też dbanie o ekonomikę jazdy. Nasi kierwocy nieustannie szkolą się w tematach ecodrivingu - mówi Tomasz Macherowski.

Z puntu widzenia zarządzania dużym przedsiębiorstwem, które realizuje tysiące przewozów, niezwykle istotna jest również możliwość koordynacji i kontroli pojazdów. Dlatego Grupa Transportowa zdecydowała się na aplikację Dynafleet. Umożliwia ona stałe monitorowanie aktywności kierowców.

- W każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie znajdują się nasze samochody, czy jeżdżą wystarczająco ekonomicznie i jakie mają spalanie paliwa. Możemy ocenić także styl jazdy kierowcy. Aplikacja pokazuje, w jaki sposób pokonuje on trasę i jak często hamuje. Dzięki temu uzyskujemy wszelkie dane o pojazdach, niezbędne do zarządzania flotą - zaznacza Tomasz Macherowski.

Grupa Transportowa powstała w 1998 roku. Dysponowała wtedy tylko jednym ciągnikiem do przewozu szkła. Dziś firma oprócz głównej siedziby w Piotrkowie Trybunalskim, ma oddziały w Warszawie, Częstochowie, Katowicach , Czechowicach-Dziedzicach, Wrocławiu, Luboniu , Gdyni , Elblągu , Toruniu, Rzeszowie i Krakowie. Realizuje przewozy krajowe i zagraniczne w oparciu o najlepszy tabor; dysponuje specjalistycznymi środkami transportu.

Transport chłodniczy oraz ponad gabarytowy to dwie nowe i bardzo szybko rozwijajace się gałęzie transportu w Grupie Transportowej. Firma ma też uprawnienia ADR i świadczy usługi przewozu towarów niebezpiecznych oraz odpadów. Firma jest uznawana za jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w branży. W 2016 i 2017 roku została wyróżniona w rankingu Gazel Biznesu oraz znalazła się na liście Diamentów Forbesa.