Trucks

Kamień milowy w historii Volvo – milionowy egzemplarz przekazany Klientowi podczas targów IAA w Hanowerze

Flagowy produkt Volvo Trucks: Volvo FH, w bieżącym roku obchodzi jubileusz swojego 25-lecia. Jego sukces rynkowy jest jednym z największych w całej historii branży transportowej. Co więcej, model ten osiągnął kolejny, ważny punkt na swojej drodze: 19 września, podczas odbywającej w Hanowerze wystawy IAA, w ręce dumnego nabywcy trafił milionowy egzemplarz Volvo FH. Uroczystego przekazania pojazdu dokonał prezes Volvo Trucks, Claes Nilsson.
IAA in Hannover

- Samochodami ciężarowymi Volvo jeździmy od 1976 r. i jesteśmy naocznymi świadkami ciągłego rozwoju modelu Volvo FH. Od samego początku mieliśmy świadomość, że wybraliśmy markę skupioną na przyszłości. Przekonała nas nie tylko opłacalność eksploatacji Volvo FH, wynikająca z zastosowania w tych pojazdach wysokiej klasy skrzyń biegów i silników ale także komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

To wspaniałe osiągnięcie myśli technicznej - mówi Marco Reinhard, właściciel i dyrektor generalny firmy Gesuko zajmującej się transportem chłodniczym, zlokalizowanej w miejscowości Bad Hersfeld, oddalonej 200 od Hanoweru.

Flota transportowa Gesuko składa się wyłącznie z samochodów ciężarowych Volvo i właśnie powiększyła się o kolejny pojazd. Najnowszym nabytkiem firmy jest model Volvo FH 25 Year Special Edition w kolorze Crimson Pearl, wyposażony w kabinę sypialną Globetrotter XL, Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo.

- Modelem Volvo FH, raz za razem, przesuwaliśmy granice tego, co można osiągnąć, kreując nowe możliwości w zakresie rentownego, efektywnego i bezpiecznego transportu przy systematycznie malejącym oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Dostarczenie milionowego egzemplarza Volvo FH naszemu lojalnemu Klientowi, który jest z nami od 25 lat, to wyjątkowe wydarzenie na tej wyjątkowej drodze - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Fakty

Volvo FH 25 Year Special Edition 
Model VOLVO FH
Konfiguracja: ciągnik siodłowy 4x2
Rozstawy osi: 3700 mm
Silnik: D13, 540 KM, EURO 6
Maks. moment obrotowy: 2600 Nm 
Skrzynia biegów: I-Shift Dual Clutch
Tylna oś: pojedyncza oś z pojedynczą przekładnią główną
Zawieszenia przednie: resory paraboliczne
Zawieszenie tylne: pneumatyczne
Podwozie: wysokość Medium
Hamulce dodatkowe: VEB+ (Volvo Engine Brake), wydajny hamulec silnikowy Volvo.
Kabina: Globetrotter XL
Systemy bezpieczeństwa: aktywny tempomat, Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy, Układ Monitorowania Pasa Ruchu, poduszka powietrzna kierowcy
Inne wyposażenie: Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (VDS), wersja specjalna FH25 Year Special Edition

Bezpośrednie łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości