Trucks

Volvo Trucks uruchamia w Europie nową działalność handlową dla segmentu używanych pojazdów ciężarowych.

Volvo Trucks podejmuje wiele działań aby wzmocnić sprzedaż pojazdów używanych na rynku europejskim. Arrow Trucks Sales, dobrze ugruntowana koncepcja handlowa z USA jest jedną z takich aktywności. Pojazdy używane wszystkich marek będą sprzedawane z siedziby firmy położonej w okolicach Berlina już od jesieni 2018 r.
Volvo Trucks uruchamia w Europie nową działalność handlową dla segmentu używanych pojazdów ciężarowych

Arrow Truck Sales, Inc., spółka zależna od Volvo Group Holding w Ameryce Północnej, została założona w 1950 roku i urosła do miana wiodącego dealera używanych pojazdów ciężarowych w Ameryce Północnej. Arrow wyrobiło sobie dobrą reputację w północnoamerykańskim przemyśle motoryzacyjnym oferując klientom używane pojazdy wysokiej jakości.

Nowa firma, Arrow Truck Sales GmbH, będzie działać oddzielnie i niezależnie od Arrow w Ameryce Północnej i od obecnych działów sprzedaży pojazdów używanych spółek i dealerów Volvo Trucks na rynkach europejskich. Będzie to, na początku, działalność na małą skalę z siedzibą pod Berlinem, niedaleko lotniska, szlaków truckerskich oraz Volvo Truck Center Wildau.

„Używane pojazdy ciężarowe to ważny obszar obecnego modelu biznesowego i wraz ze wzrastającym zapotrzebowaniem na elastyczne rozwiązania biznesowe wśród klientów, ranga tej działaności będzie najprawdopodobniej jeszcze większa w przyszłości", mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks Europe

Na dyrektora zarządzającego w Arrow Trucks Sales GmbH wybrany został Andreas Gustafsson, mający doświadczenie biznesowe w Volvo od 2004 roku. Mikko Nevala, obecny manager sprzedaży pojazdów używanych w Volvo Trucks w Finlandii został mianowany dyrektorem handlowym w nowej organizacji.

„Sprzedaż pojazdów używanych jest obecnie w dużej mierze oparta na kanałach cyfrowych. Marketing internetowy oraz e-commerce są obszarami, w których widzimy możliwości dalszego rozwoju. W tym wszystkim chodzi o to, aby znalezienie i zakup pojazdu używanego był łatwy i przejrzysty dla klienta", mówi Andreas Gustafsson, dyrektor zarządzający Arrow Truck Sales GmbH.

Link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Więcej informacji oraz aktualna oferta handlowa na stronie: https://www.arrowtruck.eu/pl