Trucks

Firma WMW powiększyła flotę o kolejne nowoczesne pojazdy Volvo FH

Zajmująca się transportem międzynarodowym firma WMW po raz kolejny zaufała marce Volvo Trucks i powiększyła swoją flotę o cztery energooszczędne pojazdy Volvo FH.
Nowe Volvo FH13 w firmie WMW

Właściciele firmy transportowej WMW Sp z o.o. z Rybarzowic na Śląsku - Wanda, Maciej i Bartłomiej Wrona - zaczynali w roku 1995, początkowo świadcząc usługi transportowe przede wszystkim na terenie Polski i szlaku wiodącym na Bałkany. Dzisiaj WMW to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, działające na terenie całej Europy. Samochody należące do tej firmy każdego roku pokonują wiele milionów kilometrów. Obecnie WMW posiada 37 pojazdów ciężarowych, z czego ponad 20 to auta dostarczone przez Volvo Trucks. Właśnie z tą marką firma związała się kilkanaście lat temu i jest jej wierna. W ubiegłym roku zakupiła dwa ciągniki siodłowe typu Mega, w tym - cztery zestawy przestrzenne FH 500 Glob 6x2.

- Mamy po prostu zaufanie do Volvo Trucks. Wyjątkowo cenimy sobie zwłaszcza sieć serwisową marki, której jakość jest na najwyższym poziomie nawet w najbardziej odległych zakątkach Europy. To daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że wywiążemy się z zadań, które powierzyli nam nasi klienci. Kiedyś w Rosji jeden z naszych samochodów uległ małej awarii, która została błyskawicznie usunięta. Volvo Trucks dba o swoich klientów, co w naszym biznesie jest bardzo ważne - zaznacza Maciej Wrona z firmy WMW.

Nowe trzyosiowe zestawy przestrzenne Volvo FH, które właśnie odebrała WMW, zostały specjalnie wyposażone pod kątem dalekich tras. Poza dużymi zbiornikami paliwa o pojemności 1500 litrów i żelowymi akumulatorami, te wersje Volvo FH mają także 13-litrowy silnik o mocy 500 KM. - To doskonały wybór naszego klienta. Silnik o mocy 500 KM idealnie nadaje się do transportu międzynarodowego, w którym specjalizuje się WMW, a który charakteryzuje się zróżnicowaniem zarówno pod względem rodzajów ładunku, jak i kierunków - tłumaczy Marek Dyja z Volvo Trucks. Właśnie z uwagi na różnorodność tras, które pokonują pojazdy WMW, firma zdecydowała się również na długodystansowy pakiet paliwowy Volvo Trucks z funkcją I-See, który oszczędza paliwo podczas jazdy w terenie górzystym. - Marka Volvo jest chętnie wybierana przez właścicieli firm uważnie monitorujących zużycie paliwa. Volvo FH charakteryzuje się bardzo niskim poziomem spalania, przy czym samochód zachowuje tę samą moc i dynamikę jazy - podkreśla Marek Dyja z Volvo Trucks.

Bartłomiej Wrona z WMW zwraca uwagę również na to, że nowe pojazdy zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb jego firmy. - Zestawy są wyposażone w stacje dokujące do podwieszanych wózków widłowych. Pozwoli nam to rozwinąć nasze usługi o kolejne rozwiązania, czyli przewóz ładunków przestrzennych i transport okien połączony z rozładunkiem na placu budowy klienta - podsumowuje Bartłomiej Wrona z WMW.