Trucks

Volvo FH z nagrodą Samochód Internetowy Roku 2017

Najczęściej wyszukiwanym modelem samochodu ciężarowego w 2017 roku było Volvo FH – zdobywca nagrody Samochód Internetowy Roku, przyznawanej przez serwis Otomoto.
Volvo FH - Internetowy Samochod Roku 2017

Jest to już siódma edycja rankingu najczęściej poszukiwanych pojazdów w Polsce, przygotowanego przez Otomoto, na podstawie analizy zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi w serwisie. W najnowszym zestawieniu, poza znanymi już kategoriami jak samochody nowe, używane, rolnicze, budowlane, ciężarowe i dostawcze do 3,5 t, dodano także nowe wyróżnienia dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Kategoria samochodów ciężarowych należała w 2017 roku zdecydowanie do Volvo Trucks. Pierwsze miejsce, dzięki wzrostowi o 4,4 punktu procentowego w stosunku do zeszłego roku, zajął sztandarowy model firmy - Volvo VH, wyprzedzając tym samym DAF XF (drugie miejsce) oraz Scanię R420 (trzecie miejsce). - Są dwa powody sukcesu Volvo. Pierwszy jest taki, że kierowcy samochodów ciężarowych po prostu lubią markę Volvo, ponieważ są to pojazdy komfortowe i dobrze się nimi jeździ. I pomimo, że to nie kierowcy decydują odnośnie wyboru samej marki, to jednak mają wpływ na osoby decyzyjne w firmach transportowych. Drugi powód jest taki, że samochody Volvo są bardzo oszczędne. Jednym z głównych parametrów branych pod uwagę podczas zakupu samochodu ciężarowego jest całkowity koszt posiadania pojazdu, w który wliczona jest cena, paliwo, części zamienne, ubezpieczenie, jak również wartość rezydualna samochodu, po jakiej zostanie on sprzedany po okresie użytkowania. I na tle innych marek wartość samochodów marki Volvo przy odsprzedaży jest najwyższa na rynku - tłumaczy Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks, Polska.

Na zainteresowanie marką i produktami Volvo wpływ miały także działania firmy na rzecz polskiej branży transportowej, w tym akcja 4Poland, w ramach której Volvo Trucks oferuje klientom pojazdy dostosowane do krajowych przewozów oraz produkty i usługi im towarzyszące. Uwagę mogła przykuć także akcja Profesjonalni Kierowcy, której celem jest podnoszenie kwalifikacji przyszłych zawodowych pracowników transportu.

Volvo Trucks nie da o sobie zapomnieć także w 2018 roku.  Firma rusza ze specjalnymi edycjami pojazdów z okazji 25-lecia modelu Volvo FH oraz 90-lecia Volvo Trucks, a także z nowymi kampaniami sprzedażowymi Fire & Ice Edition. - Fire jest skierowane do klientów, którzy cenią w samochodach Volvo dynamikę, szybki czas rozpędzania i fakt, że nasze auta potrafią uzyskać najwyższe średnie prędkości przejazdowe między punktem A i B. Natomiast dla klientów, którzy bardzo szczegółowo monitorują zużycie paliwa, przygotowaliśmy wersję Ice. Są to pojazdy ze specyfikacją sprzyjającą jeszcze większym oszczędnościom paliwa - zapowiada Wilhelm Rożewski.