Trucks

Gotowi na start? Rusza Volvo Trucks Driver Challenge 2018.

7 marca powraca dobrze znany kierowcom konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, ale tym razem pod nazwą Volvo Trucks Driver Challenge. W tej edycji wyzwaniem dla kierowców będzie bowiem nie tylko jazda oszczędna, ale także bezpieczna i efektywna.
Volvo Trucks Driver Challenge 2018

Konkurs, zapoczątkowany w 2011 r. przez Volvo Trucks, od początku cieszył się olbrzymią popularnością, a do eliminacji z 2016 roku, w Polsce, zarejestrowało się blisko 1 000 zawodowych kierowców.

- Z roku na rok, obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem, co pokazuje, jak dużą wagę przedsiębiorstwa przywiązują do kwestii zużycia paliwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ koszty paliwa stanowią jedną trzecią całkowitych kosztów firmy transportowej. Z badań Volvo wynika jednak, że dobry kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10 procent - mówi Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Polska.

Dlatego celem tegorocznej edycji konkursu Volvo Trucks będzie, jak w poprzednich latach, promowanie ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych i ekonomiki paliwowej. Jednak w tym roku Volvo Trucks chce promować kierowców, którzy nie tylko potrafią wykazać się oszczędną jazdą, ale też znają przepisy drogowe oraz wiedzą, jak jeździć bezpiecznie i efektywnie. Stąd zmiana nazwy konkursu na Volvo Trucks Driver Challenge.

Tegoroczna edycja rozpocznie się więc testem teoretycznym, który będzie dostępny na stronie http://www.volvochallenge.pl/ Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks. Kierowcy, którzy wykażą się największą wiedzą, zakwalifikują się do drugiej części konkursu.

W części praktycznej Volvo Trucks Driver Challenge zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją jazdy i umiejętnościami technicznymi, tak potrzebnymi kierowcy, gdy porusza się w realnych warunkach, w tym po coraz bardziej zatłoczonych drogach. I to wszystko przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości paliwa. Aby to udowodnić, zawodnicy najpierw będą musieli przejechać po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie, zużywając jednocześnie jak najmniej paliwa. Jazdy odbędą się w kwietniu 2018 roku, a do wyboru będzie siedem różnych lokalizacji w całej Polsce.

Natomiast pierwszą finałową konkurencją będzie przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Tor Jastrząb. Drugim etapem konkurencji finałowej będzie test sprawnościowy, podczas którego kierowcy wykonają szereg manewrów, w tym przejazd tyłem przez górę czy slalom.

Kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu częściach, zostanie zwycięzcą polskiej edycji Volvo Trucks Driver Challenge i zostanie zakwalifikowany do finału światowego, który odbędzie się we wrześniu 2018 r., w rodzinnym mieście Volvo w Goeteborgu, w Szwecji. Ponadto zwycięzca edycji polskiej otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. zł - za drugie i trzecie miejsce zostanie przyznany kolejno tablet Apple'a i iPhone.

Zawody będą otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, posiadających prawo jazdy kategorii C+E, niezależnie od marki samochodu ciężarowego i wieku uczestnika.

Więcej informacji dotyczących Volvo Trucks Driver Challenge, w tym regulamin konkursu, zostaną wkrótce opublikowane na stronie: http://www.volvotrucks.pl/

Rejestracja do konkursu i runda teoretyczna ruszają 7 marca 2018 roku.