Trucks

Rozpoczynają się największe na świecie zawody dla mechaników samochodów ciężarowych i autobusów

Rejestracja na największy na świecie konkurs dla mechaników, VISTA*, rozpoczęła się 4 września 2017. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 18 tysięcy mechaników z międzynarodowej sieci autoryzowanych warsztatów Volvo Trucks i Volvo Buses. VISTA chce przyciągnąć i utrzymać zdolnych pracowników serwisowych dzięki pracy zespołowej i doskonaleniu kompetencji.
VISTA 2017-2018

Mimo, że VISTA opiera się na rywalizacji, głównym założeniem konkursu jest promowanie pracy zespołowej, budowanie siły i ducha zespołu oraz zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia kompetencji. Dzięki temu pracownicy serwisowi pogłębiają swoją wiedzę i podnoszą jakość swojej pracy. W konsekwencji, usprawni to obsługę i zwiększy satysfakcję Klientów.

Dzięki wysoko wykwalifikowanym i zmotywowanym mechanikom autoryzowane serwisy Volvo Trucks przeprowadzają diagnozy i naprawiają samochody ciężarowe „za pierwszym razem", terminowo i z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe do zapewnienia Klientom maksymalnego czasu bezawaryjnej pracy ich pojazdów.

„VISTA doskonali nasze umiejętności i motywuje, aby zostać najlepszą załogą na świecie. A jeżeli nasi mechanicy są najlepsi na świecie, to my mamy motywację, aby być równie dobrymi w naszej pracy z Klientem" - mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks.

Szacuje się, że VISTA 2017-18 przyciągnie ponad 18 tysięcy pracowników serwisowych z międzynarodowej sieci autoryzowanych serwisów Volvo. Będą oni wspólnie pracować w 4 500 zespołach. W tym roku tematem przewodnim jest „Wydajność ponad wszystko" („Performance is everything"), co podkreśla, że osiąganie najwyższej wydajności jest w Volvo Trucks i Volvo Buses priorytetem. VISTA to również sposób, w jaki Volvo odpowiada na międzynarodowe wyzwanie dotyczące rekrutacji i utrzymania pracowników warsztatowych.

„Przy wsparciu wszystkich członków zespołu, VISTA to świetna okazja, aby poczuć, że jest się częścią największej na świecie rodziny na rynku usług" - mówi Claes Nilsson.

Fakty na temat konkursu VISTA
*VISTA to skrót pochodzący od Volvo International Service Training Awards. Pierwszy konkurs VISTA odbył się w 1957 roku i był pierwotnie prowadzony wśród mechaników Volvo w Szwecji. Dwadzieścia lat później, w 1977 roku, został wprowadzony na tereny wszystkich kontynentów, przyciągając autoryzowane stacje obsługi Volvo z całego świata. Dzisiaj VISTA to największe na świecie zawody dla pracowników serwisowych organizowane co dwa lata.

W konkursie VISTA mogą uczestniczyć autoryzowane serwisy Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechanicy z całego świata. Aby zakwalifikować się do konkursu, zespoły przechodzą dwa etapy, które obejmują pytania teoretyczne i techniczne. Zwycięzcy z poszczególnych rynków zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu, w kwietniu 2018 roku. W tej rozgrywce, przez trzy tygodnie, będzie rywalizować 240 zespołów. Czterdzieści najlepszych zespołów wyłonionych w półfinałach przejdzie do światowego finału w Kurytybie, w czerwcu 2018 roku.

Najważniejsze daty
Oficjalna prezentacja: 27 czerwca 2017 r.
Rozpoczęcie rejestracji: 4 września 2017 r.
Pierwsza część teoretyczna: 7-30 listopada 2017
Druga część teoretyczna: 30 stycznia-20 lutego 2018 r.
Półfinały, Göteborg, Szwecja: 9-27 kwietnia 2018 r.
Finały, Kurytyba, Brazylia: 25-29 czerwca 2018 r.

Link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Dowiedz się więcej o VISTA

Rejestracja do VISTA

6 września 2017 r.