Trucks

Piomar otwiera pod Opolem Nowe Centrum Logistyczne

Firma Piomar otwiera w Rogowie Opolskim drugie centrum logistyczne. Swój sukces zawdzięcza wysokiej jakości świadczonych usług i współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Wśród nich jest m.in. firma Volvo Trucks, której pojazdy stanowią aż 95 proc. floty Piomaru.
Centrum Logistyczne firmy Piomar - wizualizacja

- Nasz region dynamicznie się rozwija. W okolicy powstają nowe fabryki i zakłady, które potrzebują nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów magazynowych. Dlatego, gdy nasza pierwsza hala zapełniła się w 100 proc., od razu rozpoczęliśmy pracę nad nową inwestycją - tak budowę nowego centrum logistycznego tłumaczy prezes Piomaru, Piotr Żur.

Z dużą satysfakcją o nowej inwestycji opolskiej spółki wypowiadają się także jej najwięksi partnerzy. - Z Piomarem współpracujemy już od wielu lat i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rozwoju tej firmy. Ludzie, którzy nią zarządzają postawili na jakość i to ona jest ich najbardziej rozpoznawalnym znakiem. Jestem przekonana, że Piomar jeszcze nie raz zaskoczy nas bardzo pozytywnymi informacjami - mówi Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzający Volvo Group Trucks Poland.

Wyjątkowa lokalizacja

Nowy obiekt opolskiej firmy, wykonany przez firmę Adamiez, jest trzykrotnie większy od pierwszej hali, zbudowanej przed trzema laty w Opolu. 12 tys. mkw. powierzchni, przy 11 metrach wysokości składowania umożliwia przechowywanie nawet 20 tys. palet. A to nie koniec możliwości, ponieważ centrum w razie potrzeby będzie można jeszcze rozbudować. - W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy mnóstwo zapytań dotyczących magazynowania. Widzimy, że zainteresowanie firm jest ogromne,  dlatego już na tym etapie inwestycji przygotowaliśmy się na dalszy rozwój - mówi Żur.

Oprócz dużej powierzchni magazynowej mocnym punktem nowej inwestycji Piomaru jest także wyjątkowa lokalizacja. Nowe Centrum Logistyczne powstało na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tuż przy węźle Opole Południe (dawny węzeł Dąbrówka), co z punktu widzenia firmy transportowej jest nie tylko wygodne, ale także bardzo praktyczne. - Z wielu branych pod uwagę lokalizacji zdecydowaliśmy się na Rogów Opolski. Położenie działki przy samej autostradzie i drodze krajowej 45 otwiera przed nami i naszymi klientami nowe możliwości. To także bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy nie będą musieli krążyć dużymi, ciężkimi zestawami po lokalnych, wąskich drogach - podkreśla Piotr Żur.

Niezawodny pojazd to podstawa

Piomar na swój sukces pracuje od lat, a budowa już drugiego centrum logistycznego to efekt konsekwentnie rozwijanego biznesu, opartego na świadczeniu wysokiej jakości usług. Dlatego firma od samego początku działalności stawiała na wiarygodnych i solidnych partnerów. W działalności przedsiębiorstw działających w branży transportowej jednym z kluczowych elementów jest dobranie niezawodnego sprzętu oraz dobrze wyszkoleni kierowcy. Obecnie flota Piomaru to 120 pojazdów, w tym zdecydowana większość, bo aż ponad 95%, stanowią ciągniki siodłowe Volvo. - Pierwszą ciężarówkę Volvo kupiliśmy 23 lata temu i od tego czasu korzystamy niemal wyłącznie z tych samochodów. Dla każdej firmy transportowej liczy się przede wszystkim komfort kierowców, bezawaryjność pojazdów, niskie spalanie i wygodny, elastyczny serwis. Wszystko to znaleźliśmy w Volvo, dlatego już od ponad dwóch dekad nasza współpraca układa się wzorowo - mówi Piotr Żur.

Piomar korzysta nie tylko z niezawodnych szwedzkich pojazdów. - Zanim nasi pracownicy usiądą za kierownicą, wspólnie z Volvo Trucks organizujemy im specjalne szkolenia. Niczego nie zostawiamy przypadkowi i chcemy, aby nasi kierowcy jeździli nie tylko terminowo, ale przede wszystkim odpowiedzialnie i bezpiecznie. Intruktorzy Volvo Trucks gwarantują nam, że kierowcy Piomaru zostaną przeszkoleni na najwyższym poziomie - nie ma wątpliwości Piotr Żur.