Trucks

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety opracowanego przez Volvo Trucks nowego, zintegrowanego systemu informacji i rozrywki.

Dzięki scaleniu pokładowych systemów: audio, nawigacyjnego i zarządzania flotą, Volvo Trucks opracowało łatwy w obsłudze, w pełni zintegrowany system, który może być kontrolowany za pośrednictwem wyświetlacza dotykowego, przycisków na kole kierownicy lub głosowo.

Nowy system umożliwia kierowcy daleko idącą personalizację własnego miejsca pracy - mówi Anders Edenholm, główny menedżer projektu, Volvo Trucks.
Na przykład, pozwala na słuchanie ulubionej lokalnej stacji radiowej, bez względu na aktualną lokalizację pojazdu, czy też jednoczesne łączenie z zestawem głośnomówiącym telefonu prywatnego i służbowego. W rezultacie, system zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. Uprzyjemnia długie dni spędzane w drodze.

Nowy system ułatwia i usprawnia także obsługę zleceń transportowych. Pokładowy system nawigacyjny udostępnia kilka sposobów wprowadzania danych: poprzez wprowadzenie adresu, wprowadzenie współrzędnych bądź dotknięcie punktu na wyświetlanej mapie. Kierowcy mogą również korzystać ze wszystkich funkcji Dynafleet OnBoard, takich jak m.in.

Monitorowanie Czasu Pracy Kierowcy, Instruktaż Kierowcy czy Komunikacja Tekstowa. Dzięki temu mają dostęp do aktualnych informacji, na podstawie których są w stanie na bieżąco podejmować właściwe decyzje i panować nad sytuacją. Mogą łatwo monitorować własny styl jazdy i zużycie paliwa oraz identyfikować obszary, w których możliwa jest poprawa wyników.

W nowym systemie informacji i rozrywki znacząco ułatwiliśmy kierowcom odnajdywanie drogi i realizację zadań transportowych - podkreśla Anders Edenholm. Ponieważ Dynafleet OnBoard integruje usługi i nawigację, kierowca może wprowadzać do systemu współrzędne miejsc docelowych przesyłane w wiadomościach tekstowych.  Im dłużej dłonie spoczywają na kole kierowcy, a wzrok pozostaje skupiony na drodze, tym większe bezpieczeństwo i wydajność pracy kierowcy.

Jednymi z cech nowego systemu są: obsługa mediów strumieniowych, takich jak Spotify, Deezer i TuneIn, a także cyfrowe radio DAB i DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Na kole kierownicy znajduje się przycisk aktywujący funkcję sterowania głosowego.

Nowy, zintegrowany system informacji i rozrywki jest dostępny w nowym Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX.

Cechy nowego systemu informacji i rozrywki:

  • Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7''
  • Sterowanie głosowe
  • Dynafleet OnBoard (opracowany przez Volvo Trucks system zarządzania flotą)
  • System nawigacyjny TomTom, dostosowany do specyfiki samochodów ciężarowych, z funkcją informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym: TomTom Traffic
  • System Bluetooth z możliwością połączenia dwóch telefonów komórkowych jednocześnie
  • Dostęp do usług mediów strumieniowych, takich jak Spotify, Deezer i TuneIn
  • Radio cyfrowe DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting)
  • Złącza USB

Uwaga: oferta na poszczególnych rynkach może być inna.

Łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości: LINK

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska-Sobczak, Menedżer ds. PR, Volvo Trucks Polska,
tel.: +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com