Trucks

120 nowych pojazdów Volvo FH we flocie LINK Sp. z o.o.

Pod koniec lutego br., 20 sztuk nowych ciągników siodłowych Volvo serii FH trafiło do floty transportowej firmy LINK - jednego z największych i najszybciej rozwijających się polskich dostawców nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych. Dostarczone ciągniki są pierwszymi z puli 120 szt. pojazdów na jaką opiewa podpisany w ubiegłym roku kontrakt. Pozostałe 100 sztuk Volvo Trucks przekaże Spółce LINK już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
Volvo FH

 

Wszystkie objęte kontraktem pojazdy to modele Volvo FH Globetrotter w konfiguracji 4x2, w wersji X-low, przystosowanej do ciągnięcia naczep typu MEGA.

Układ napędowy ciągników stanowi zmodyfikowana, wydajna jednostka D13 o mocy 500 KM, ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, która w połączeniu z inteligentnym tempomatem śledzącym topografię terenu I-See zapewnia doskonały komfort jazdy oraz wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Dzięki ostatnim udoskonaleniom, takim chociażby jak nowy typ turbosprężarki w zamówionym przez LINK wariancie jednostki napędowej o mocy 500 KM, układ napędowy oferuje jeszcze wyższe osiągi, przy niższym zużyciu paliwa.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż zamówione przez LINK pojazdy wyposażone są w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1260 l - jednej z największych dostępnych na rynku w tego typu ciągnikach siodłowych. 

Mając na uwadze komfort pracy kierowcy firma LINK zdecydowała się na kabiny w wersji Globetrotter oraz montowaną fabrycznie klimatyzację postojową I-Park Cool - inteligentny parkingowy schładzacz kabiny, który zapewnia komfortowy sen i tym samym sprzyja wydajnej, bezpiecznej pracy w ciągu dnia.

W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie ciągniki Volvo FH we flocie Spółki LINK będą wyposażone w zapewniające doskonałą widoczność reflektory biksenonowe oraz system audio z bluetooth, umożliwiający podłączenie 2 telefonów komórkowych.

Dodatkowo, w ramach podpisanego kontraktu, wszyscy kierowcy firmy LINK będą, w dniu odbioru pojazdów, uczestniczyli w całodniowym szkoleniu z zasad jazdy bezpiecznej i ekonomicznej, prowadzonym przez instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Wszystkie zamówione pojazdy będą użytkowane w ramach 24-miesięcznego najmu oferowanego przez VFS Usługi Finansowe Polska oraz będą objęte obsługą zapobiegawczo-serwisową w ramach Złotego Kontraktu Serwisowego Volvo, co pozwoli na ich bezproblemową i zapewniającą wysoką dyspozycyjność i niezawodność eksploatację.

LINK Sp. z o.o. (http://www.linktransport.eu/)jest wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży TSL. Spółka posiada blisko 30-letnie doświadczenie rynkowe w transporcie drogowym i spedycji na terenie całej Europy.

Ciągłe doskonalenie procesów transportowo-logistycznych i standardów obsługi klientów, dedykowane zespoły specjalistów oraz liczne inwestycje w nowoczesną, ekologiczną flotę oraz technologie IT pozwalają firmie LINK na dostarczanie usług najwyższej jakości.

Do dyspozycji klientów firmy LINK pozostaje ponad 1000 jednostek transportowych własnej floty, w tym ok 400 nowoczesnych ciągników siodłowych (średni wiek 1,5 roku, normy EURO 6) oraz prawie 650 naczep typu MEGA i MEGA BDE.

Działająca w oparciu o najwyższe standardy obsługi klienta spółka LINK oferuje transport ładunków całopojazdowych, częściowych oraz drobnicowych. Transporty realizowane są również w systemie Just-in Time.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze międzynarodowych klientów z takich sektorów jak: automotive, AGD, surowce i komponenty, chemia przemysłowa, FMCG oraz materiały budowlane.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Renata Stefańska-Sobczak, Menedżer ds.
PR, tel. +48 601334438,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com