Trucks

Silnik o większej mocy rozszerza zakres zastosowań Volvo FE

Na rynek wchodzi Volvo FE wyposażone w silnik 350 KM/1400 Nm oraz nową przednią oś o dopuszczalnym nacisku 9 ton. Tym samym, ten jeden z najbardziej uniwersalnych pojazdów Volvo Trucks staje się solidną alternatywą także w zastosowaniach, takich jak wymagający transport dystrybucyjny, wywóz odpadów czy lekki transport budowlany. Volvo FE 350 może być wykorzystywane w zestawach drogowych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej (DMCZ) 44 t.
Volvo-FE-350

- Volvo FE to wszechstronny samochód ciężarowy, sprawnie realizujący zadania transportowe zarówno w ruchu regionalnym, jak i na zatłoczonych ulicach miast. Obecnie, wychodząc naprzeciw potrzebom wielu klientów, rozszerzamy zakres jego zastosowań, oferując wariant o podwyższonych osiągach i większej ładowności - mówi Anders Edenholm, menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Volvo FE 350 może być wykorzystywane w zestawach drogowych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej (DMCZ) 44 t. Doskonale sprawdzi się zarówno jako pojazd użytkowany solo, jak i z przyczepą. Wywrotki, żurawie, śmieciarki - to zaledwie kilka przykładów zastosowań typowych dla pojazdów trzyosiowych, w przypadku których większa moc umożliwia osiąganie większej wydajności.

Silnik D8K 350 Euro 6 jest dostępny w połączeniu z każdym typem kabiny, w tym, także niskopodłogową kabiną Low Entry oraz z zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift. 
Volvo FE 350 będzie oferowane na wszystkich rynkach, na których obowiązuje norma emisji spalin Euro 6. Sprzedaż modelu rozpocznie się pod koniec czerwca br. Rozpoczęcie produkcji nastąpi we wrześniu. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące nowości w typoszeregu FE zostaną przedstawione jesienią 2017 r. 

Równocześnie z wprowadzeniem na rynek Volvo FE 350 z konwencjonalnym silnikiem wysokoprężnym, Volvo Trucks rozszerza swoją ofertę dla klientów preferujących silniki gazowe, udostępniając Volvo FE 320 zasilane CNG, w połączeniu z każdą z dostępnych kabin: - dzienną, komfort, sypialną lub Low Entry.

Fakty, Volvo FE 350
Silnik: wysokoprężny Volvo D8K o pojemności 8 litrów, rozwijający moc 350 KM i moment obrotowy 1400 Nm.
Skrzynia biegów: zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift lub w pełni automatyczna skrzynia biegów.
Przystawka odbioru mocy: do 600 Nm.
Kabiny do wyboru: dzienna, komfort, sypialna, Low Entry.
Dopuszczalna masa całkowita zestawu (DMCZ): do 44 t. 
Konfiguracja osi: 4x2, 6x2, 6x4. 
Osie przednie: dopuszczalny nacisk 7,1-9 t.
Osie tylne: dopuszczalny nacisk 13-23 t.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Patrycja Górecka, Sales Assistant,
tel. +48 571 301 624,
e-mail: patrycja.gorecka@volvo.com