Trucks

Spektakularny nowy film Volvo Trucks z cyklu „Live Test”, zatytułowany „The Flying Passenger”, pokazuje pierwszy na świecie popis kaskaderski z udziałem samochodu ciężarowego i paralotniarza

W nowym filmie z cyklu „Live Test” paralotniarz i Volvo FH odbywają zapierającą dech w piersiach podróż. Zadaniem pojazdu jest utrzymanie paralotni w powietrzu, holując ją pod górę po krętej drodze. Warunkiem powodzenia jest utrzymywanie przez samochód ciężarowy stałej prędkości. Premiera filmu „The Flying Passenger” będzie miała miejsce 29 listopada na platformach cyfrowych Volvo Trucks.
Paraglider lowres

 Obejrzyj zwiastun „The Flying Passenger"

Unikatowy układ napędowy Volvo Trucks ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch stanowi obietnicę doskonałych właściwości jezdnych przy niskim zużyciu paliwa. W swoim najnowszym teście na żywo Volvo Trucks wystawia osiągi układu napędu na próbę, podczepiając paralotniarza do Volvo FH. Test ten to pierwszy w historii popis kaskaderski z wykorzystaniem samochodu ciężarowego i paralotni.

Każdy kierowca samochodu ciężarowego wie, jak trudno jest utrzymać stałą prędkość jazdy w terenie górzystym. Potrzebny jest silnik i skrzynia biegów zapewniające ponadprzeciętne właściwości jezdne. I właśnie te wyjątkowe osiągi i efektywność naszego udoskonalonego układu napędowego ilustruje film „The Flying Passenger" - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.


W teście wykorzystano pojazd Volvo FH wyposażony w zmodernizowany silnik D13 Euro 6 i skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch. Podwójne sprzęgło umożliwia zmianę biegów pod obciążeniem, dzięki czemu samochód ciężarowy nie traci prędkości w chwili zmiany przełożenia.

Jazda na wysokich biegach i płynna ich zmiana mają istotny wpływ na ekonomikę paliwową. I właśnie to gwarantuje I-Shift Dual Clutch: płynną jazdę z niską prędkością obrotową silnika - mówi Staffan Wendeberg, menedżer produktu ds. Volvo FH i segmentu transportu długodystansowego.

Oczekiwany film to najnowszy odcinek cyklu „Live Test", prezentującego cechy samochodu ciężarowego w niecodzienny sposób. Wcześniej ogromną popularność na całym świecie zdobyły produkcje, takie jak „The Epic Split", „Look Who's Driving" czy „The Hamster Stunt". 

Premiera filmu odbędzie się 29 listopada na platformach cyfrowych Volvo Trucks.

Obejrzyj zwiastun

Łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości

Obejrzyj inne testy na żywo

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Christina Magnusson, media relations Volvo Trucks
phone: +46 31 322 76 36,
e-mail: christina.ohlsson-jones@volvo.com

Renata Stefańska-Sobczak, Menedżer ds. PR, Volvo Trucks, Polska,
tel.: +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com