Trucks

Do jazdy, gotowi, start! - konkurs The Drivers’ Fuel Challenge powraca

Z myślą o ekonomice paliwowej i promowaniu ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych, w bieżącym roku powraca, po rocznej przerwie, organizowany przez Volvo Trucks konkurs The Drivers’ Fuel Challenge. W jego tegorocznej edycji, poza rywalizacją na rynku polskim, rozegrane zostaną również finały: regionalny – w ramach rynku Baltic Sea Market, którego częścią jest polska organizacja Volvo Trucks oraz finał globalny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym nowe Volvo V40 przewidziane dla kierowcy, który zwycięży w finale na poziomie rynku Baltic Sea Market.
DFC 2016 truck pump

 Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, został od samego początku swojego istnienia bardzo entuzjastycznie przyjęty na rynku polskim, gdzie w latach 2011 - 2014 miał swoje doroczne edycje i zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony kierowców, jak i reprezentowanych przez nich firm transportowych. Jego organizatorzy mają nadzieję, że nie inaczej będzie również w roku bieżącym.

Piąta już na rynku polskim, tegoroczna edycja The Drivers' Fuel Challenge startuje już pod koniec marca, a rejestracja uczestników, poprzez specjalny formularz na stronie volvotrucks.pl, już jest możliwa.

Organizatorzy konkursu, do udziału w którym w jego ostatniej edycji (w 2014r) zgłosiło się prawie 900 kierowców na rynku polskim, czekają na zawodowych kierowców, posiadających prawo jazdy kategorii C+E i chcących dowieść swoich doskonałych umiejętności w jeździe ekonomicznej za kierownicą pojazdu ciężarowego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, bez względu na ich wiek oraz niezależnie od marki pojazdu, jakim jeżdżą na co dzień.

Krajowe rundy kwalifikacyjne, rozegrane w 15 wybranych lokalizacjach w ramach sieci dealersko-serwisowej Volvo Trucks w Polsce wyłonią 15 najlepszych kierowców - po jednym z każdej lokalizacji - uczestników polskiego finału konkursu, który odbędzie się już 09 czerwca br. w Poznaniu.

Tylko 3 najlepszych kierowców z finału krajowego weźmie udział w dalszych zmaganiach - regionalnym finale dla 6 krajów Baltic Sea Market*, zorganizowanym dzień później - 10 czerwca, również w Poznaniu. To właśnie w tym dniu, rozegrana zostanie niezwykle emocjonująca rywalizacja, w której stawką jest nowe Volvo V40 dla zwycięzcy finału regionalnego - Mistrza Rynku Baltic Sea Market w Jeździe Ekonomicznej.

Nie mniej emocjonujący będzie z całą pewnością globalny finał The Drivers' Fuel Challenge 2016, zaplanowany na 8-9 września br. w Goeteborgu (Szwecja). Do udziału w nim i tym samym dalszej walki o zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Jeździe Ekonomicznej zaproszeni zostaną tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc w finale rynku Baltic Sea Market.

Równolegle z The Drivers' Fuel Challenge trwa na rynku polskim kampania handlowa, w ramach której samochód ciężarowy Volvo FH jest oferowany w specjalnej edycji Fuel & Safe Concept. Obydwa te wydarzenia są integralnymi elementami zainicjowanej przez Volvo Trucks kilka lat temu i nadal kontynuowanej kampanii komunikacyjnej pod nazwą „Liczy się Każda Kropla". Kampania ta ma na celu pokazanie, że stosunkowo prostymi środkami można osiągnąć znaczną redukcję zużycia paliwa.

Więcej informacji dotyczących The Drivers' Fuel Challenge, w tym jego szczegółowy regulamin, terminy i miejsca lokalnych rund kwalifikacyjnych oraz formularz rejestracyjny do zgłoszenia udziału w konkursie, znajduje się na stronie http://www.volvotrucks.pl/.

*Kraje Rynku Baltic Sea Market: Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Ukraina

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Renata Stefańska-Sobczak, Menedżer ds. PR, Volvo Trucks, Polska,
tel. +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com