Trucks

Delta Trans niezmiennie od 26 lat stawia na Volvo Trucks

Grupa Delta Trans, obejmująca spółki Delta Trans Transporte oraz Delta Trans Logistik, należy do największych operatorów logistycznych w Polsce i lokuje się w czołówce najlepszych firm transportowo-logistycznych w Europie. Firma na przestrzeni 26 lat swojej działalności nieprzerwanie współpracuje z Volvo Trucks, jako dostawcą floty pojazdów ciężarowych i towarzyszących im usług. W segmencie o dmc powyżej 7,5 t firma posiada wyłącznie pojazdy marki Volvo.
Volvo Trucks

 

Istniejąca od 1989 r. firma Delta Trans jest wiodącym operatorem na rynku nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych, świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu drogowego, obsługi magazynowej, logistycznej i celnej oraz outsourcingu produkcyjnego dla Klientów z różnych sektorów branżowych.

Firma, posiada w swoim portfolio największe koncerny międzynarodowe branży motoryzacyjnej oraz huty szkła i jest jedną z nielicznych firm, która w oparciu o swoje zaplecze techniczne i intelektualne zapewnia usługi ściśle dopasowane do potrzeb klienta, zgodnie z modelem one stop shopping.

Grupa Delta Trans, w ramach której funkcjonują spółki Delta Trans Logistik i Delta Trans Transporte, jest jednym z największych polskich przewoźników, świadcząc swoje usługi zarówno w transporcie międzynarodowym, jak i krajowym. W chwili obecnej, transport samochodowy stanowi około 50% w ogólnym przychodzie Grupy.

Wysokiej klasy tabor, to nieodzowny element w strategii rozwoju Delta Trans - firmy, która od lat zajmuje czołowe miejsca wśród liderów branży TSL.

Delta Trans ściśle współpracuje z Volvo Trucks od początku swojej działalności - pierwszym samochodem ciężarowym zakupionym przez firmę, już w roku 1989, był właśnie pojazd Volvo - ówczesny model F12.

Od momentu tej właśnie, pierwszej decyzji zakupowej, bliska współpraca pomiędzy obydwiema firmami zacieśniała się i umacniała na przestrzeni lat, a prężnie rozwijająca się Delta Trans szybko stała się pierwszym dużym Klientem flotowym Volvo Trucks w Polsce.

Owocna współpraca firmy Delta Trans z Volvo Trucks trwa więc nieprzerwanie od 26 już lat. Aktualnie, flota transportowa firmy liczy blisko 400 własnych zestawów, w tym jednostki specjalistyczne - innenladery oraz silosy, przy czym w segmencie o dmc powyżej 7,5 t Delta Trans posiada wyłącznie pojazdy marki Volvo.

Adam Rams - współzałożyciel, współwłaściciel i Wiceprezes Zarządu spółek tworzących Grupę Delta Trans - pytany o przyczyny, które zadecydowały o tak silnym i konsekwentnym na przestrzeni lat przywiązaniu do marki Volvo Trucks, mówi:

„Dla każdego, nawet postronnego obserwatora, Volvo kojarzy się zawsze z trzema zagadnieniami - jakością, bezpieczeństwem i troską o środowisko naturalne. Dbałość ze strony Volvo Trucks o spełnienie tych kryteriów, bo to się faktycznie dzieje, przekłada się bezpośrednio na funkcjonowanie firmy transportowej, na jej relacje z Klientem i jej wyniki finansowe".

Zwracając uwagę na siłę marki Volvo Trucks i cechy, z jakimi jest ona utożsamiana, Adam Rams podkreśla również:

 „Pojazdy Volvo Trucks są znane na całym świecie. To marka znana ze swojej jakości i niezawodności.  Kiedy klient, który wymaga specjalistycznych rozwiązań transportowych, widzi, jakimi pojazdami operuje firma transportowa, zna tę firmę, to w relacjach z klientem, nie musimy już tłumaczyć, czy jesteśmy w stanie wykonać określone zlecenia. To już, w pewnym sensie, odpowiada za nas marka pojazdów, którymi się posługujemy"- mówi.

Adam Rams nie zapomina również o znaczeniu czynnika ludzkiego we wspomnianych bliskich relacjach i dobrej współpracy pomiędzy Delta Trans i Volvo Trucks:

„26-letnia współpraca firmy Delta Trans z firmą Volvo, charakteryzuje się jedną cechą - nigdy nie było między nami złych relacji. Problem nasz stawał się problemem Volvo Trucks i te problemy zawsze wspólnie rozwiązywaliśmy. Firma Delta Trans zawsze miała bardzo dobre relacje z pracownikami Volvo Trucks na wszystkich poziomach", podkreśla Adam Rams i dodaje: „ Jeśli nie byłoby między nami dobrych relacji, jeśli nie potrafilibyśmy rozmawiać o rzeczach trudnych i rozwiązywać je, myślę, że tej współpracy przez tyle lat by nie było, a skoro ona jest, to znaczy, że to jest dobre i to należy pielęgnować".

Adam Rams, przedsiębiorca od lat rozwijający z sukcesem działalność swojej Firmy, to również świetny pilot i wielki pasjonat lotnictwa. Jak postrzega swoją współpracę z Volvo Trucks oraz o tym jak łączy swoją pasję z biznesem i źródłem jakich inspiracji jest dla niego latanie, opowiada w materiale filmowym, dostępnym na polskim kanale Volvo Trucks na You Tube.

Bezpośrednie łącze do filmu: https://youtu.be/pQejzYWuyjE

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska, PR Manager,
tel. +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com