Trucks

Wspólny projekt Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks i Orlen Oil – dla bezpieczeństwa na drogach

Ruszył program PLATINUM ULTOR DRVINIG SCHOOL realizowany przez ORLEN Oil wraz ze Szkołą Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Program składa się z cyklu szkoleń, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszenie świadomości oszczędnego użytkowania pojazdu. Pierwsze kursy dla wybranych klientów ORLEN Oil odbyły się w dniach 25-27 maja w Młochowie, w siedzibie Volvo Group Trucks Sales Poland.
Platinum Ultor Driving School

Bezpieczne prowadzenie pojazdu w połączeniu ze świadomym użytkowaniem przekłada się na ekonomikę jazdy i pozwala obniżać zużycie paliwa nawet do 10%. W obliczu wzrastającej koncentracji uwagi na kosztach prowadzenia biznesu transportowego, bezpieczeństwo i podnoszenie umiejętności kierowców zyskuje nowy wymiar.

- Program Platinum ULTOR Driving School skierowany jest do właścicieli baz transportowych, którzy chcą zwiększyć świadomość bezpieczeństwa swoich kierowców, podnieść ich zawodowe kompetencje oraz obniżyć zużycie paliwa. Udział w szkoleniu jest premią za dokonywanie zakupu produktów z linii Platinum ULTOR - mówi Paweł Wiktor, kierownik produktu odpowiedzialny za segment olejów do samochodów ciężarowych w ORLEN Oil.

Program szkolenia dla kierowców zawodowych PLATINUM ULTOR DRVINIG SCHOOL obejmuje teorię i ćwiczenia praktyczne z jazdy bezpiecznej i ekonomicznej. Uczestnicy szkolenia w jego pierwszej części pogłębiają wiedzę teoretyczną o technice jazdy, aspektach bezpieczeństwa i ekonomiki paliwowej, a także innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych w samochodach ciężarowych Volvo, przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i oszczędności paliwa. 

Drugim etapem szkolenia jest jazda zestawem składającym się z ciągnika siodłowego Volvo FH o mocy 500 KM oraz załadowanej naczepy, o wadze łącznej 37 t. Każdy z kierowców pokonuje wyznaczony odcinek drogi o długości 36 km w zadanym limicie czasu. Przejazdy te podlegają ocenie konkursowej - najlepszy wynik zużycia paliwa z trzech dni szkoleń w danym miesiącu kwalifikuje uczestnika do turnieju głównego w grudniu br.

- Wyniki przejazdów w czasie pierwszych trzech szkoleń potwierdzają wysoki poziom umiejętności uczestników. Trasa przejazdu przebiega wymagającym fragmentem drogi krajowej nr 8 w typowym dla tego odcinka, gęstym ruchu drogowym, mając na swej drodze trzy skrzyżowania ze światłami.

Wyniki zużycia paliwa na poziomie 22,4 l/100 wskazuje na idealne połączenie doskonałego kierowcy z oszczędnym samochodem ciężarowym Volvo, szczególnie, że uczestnicy szkolenia na co dzień często prowadzą inne marki  - podsumowuje Mariusz Kowalski, Team Leader ds Rozwiązań Bizesowych Volvo Group Trucks Sales Poland.

Do końca tego roku odbędzie się jeszcze 12 szkoleń, w każdym uczestniczy jednocześnie 6 kierowców. Uczestnik, który osiągnie najniższe całkowite zużycie paliwa podczas szkolenia w danym miesiącu wyjedzie na turniej główny, zaplanowany na grudzień br, w którym nagrodą główną jest zwiedzanie fabryki Volvo Trucks w Szwecji.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Aleksandra Zielińska,
Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com
 

Galeria