Trucks

Volvo Trucks wprowadza na rynek usługę lokalizacji pojazdów, opracowaną z myślą o przewozach wymagających szczególnej punktualności.

Nowa usługa Volvo Trucks pozwala na monitorowanie lokalizacji samochodu ciężarowego w czasie rzeczywistym. Najbardziej skorzystają na niej klienci realizujący zadania transportowe, w których decydują rolę odgrywa czas lub przewożący ładunki o dużej wartości.
Volvo Trucks

Punktualność dostaw jest ważnym aspektem w każdej działalności transportowej, ale są i takie, w których stanowi ona zasadniczy warunek utrzymania kontraktu. Nowa usługa lokalizacyjna Volvo Trucks, Lokalizacja Pojazdu+, pozwala na monitorowanie pozycji geograficznej samochodu ciężarowego w czasie rzeczywistym, minuta po minucie. Stwarza tym samym niezbędne podstawy dla bardziej wydajnej logistyki.

Dobrym przykładem jest branża betoniarska. Tu czas jest absolutnie najważniejszy - każdy kolejny ładunek betonu musi być dostarczany z dokładnością co do minuty. Skład mieszanki betonowej jest każdorazowo dostosowywany do czasu potrzebnego na załadunek, transport i wylanie betonu. Z pomocą usługi Lokalizacja Pojazdu+ można precyzyjnie określić czas przybycia betonomieszarki i przygotować beton o odpowiednim składzie - mówi Johan Östberg, specjalista ds. produktu w Volvo Trucks.

Poza lokalizowaniem pojazdu w czasie rzeczywistym, usługa ta umożliwia definiowanie obszarów geograficznych, tras lub całych terytoriów państw w celu otrzymywania wiadomości w chwili przekroczenia przez pojazd granic wyznaczonych obszarów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w obiektach magazynowych, gdzie personel musi znać dokładny czas przybycia i wyjazdu samochodu ciężarowego, by odpowiednio zaplanować swoją pracę. W niektórych segmentach transportu usługa lokalizacji pojazdów zapewnia dodatkowe, innego rodzaju korzyści.

W sytuacji, kiedy samochód ciężarowy zboczy z wytyczonej trasy w systemie aktywuje się alarm. Funkcjonalność ta podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa kierowców przewożących ładunki o dużej wartości - wyjaśnia Johan Östberg.

Fakty Lokalizacja Pojazdu+

  • Lokalizacja Pojazdu+ stanowi rozszerzenie Dynafleet Lokalizacja Pojazdu - usługi dostępnej w ramach opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą Dynafleet.
  • Lokalizacja Pojazdu+ wprowadza funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym, minuta po minucie, ułatwiając tym samym realizację zadań transportowych wymagających szczególnej punktualności.
  • Usługa ta umożliwia definiowanie obszarów geograficznych, tras lub całych terytoriów państw w celu otrzymywania wiadomości w chwili przekroczenia przez pojazd granic wyznaczonych obszarów.

Obejrzyj Reality Road

After Show: Życie kierowcy samochodu ciężarowego

Bezpośrednie łącze do zdjęć_Lokalizacja pojazdu Plus_Bank Zdjęć Volvo Trucks

Bezpośrednie łącze do zdjęć z Reality Road_Bank Zdjęć Volvo Trucks

Dowiedz się więcej o Volvo Trucks Services

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com