Trucks

„Reality Road”: śmiały pokaz kaskaderski jazdy Volvo FH na dwóch kołach

W filmie Volvo Trucks z cyklu „Reality Road” Volvo FH przechodzi prawdziwą próbę swojej wytrzymałości podczas jazdy na dwóch kołach na podberlińskim torze testowym. – Tego typu wyczyn kaskaderski wymaga bardzo wiele zarówno od pojazdu, jak i kierowcy – mówi szef ekipy kaskaderów Peter Pedrero.
Reality Road

W trzecim odcinku wyprodukowanego przez Volvo Trucks cyklu filmowego „Reality Road" można zobaczyć samochód ciężarowy jadący na dwóch koła po torze testowym położonym niedaleko Berlina. Pokaz ten wykonano podczas kręcenia jednej ze scen do teledysku z udziałem wokalistki Mapei.

- Jazda na dwóch kołach wymaga niezwykłej precyzji. Pojazd musi mieć dokładnie 45-stopniowy przechył. Przy mniejszym kącie spadnie z powrotem na cztery koła. Głównym zadaniem kierowcy jest więc utrzymywanie tego przechyłu - wyjaśnia Peter Pedrero, szef ekipy kaskaderów.

Wszystko zostało starannie przygotowane. Ustawiono rampę o długości 12,5 m, wysokości 140 cm i nachyleniu 30 stopni, aby wprowadzić samochód ciężarowy w wymagany, 45-stopniowy przechył boczny. Za kierownicą usiadł kaskader Walter Melis, jeden z czołowych światowych ekspertów od jazdy na dwóch kolach.

- Jazda na dwóch kołach samochodem ciężarowym jest jedną najtrudniejszych ewolucji. Podczas jazdy muszę być całkowicie skoncentrowany, ponieważ równowagę utrzymuję, tak naprawdę, balansując swoim ciałem - działam na wyczucie, dosłownie - mówi Walter Melis.

Pokaz kaskaderski jazdy na dwóch kołach był nie tylko elementem scenariusza teledysku, ale jest także częścią kampanii promocyjnej Usług Volvo Trucks.

- Celem kampanii jest pokazanie siły oferty usług Volvo Trucks. Na przykład, dzięki naszym usługom bazującym na komunikacji z pojazdem, możemy w czasie rzeczywistym monitorować stan techniczny samochodu ciężarowego, co zresztą robiliśmy w trakcie wykonywania numeru kaskaderskiego. Dostępność dokładnych informacji o stanie pojazdu pozwala na indywidualne planowanie jego obsługi serwisowej w celu zapewnienia większej wydajności - wyjaśnia Per Nilsson, dyrektor ds. public relations w Volvo Trucks.

Obejrzyj Reality Road

After Show: Pokaz kaskaderski jazdy na dwóch kołach

Bezpośrednie łącze do zdjęć z pokazu kaskaderskiego jazdy na dwóch kołach_Bank Zdjęć Volvo Trucks

Bezpośrednie łącze do zdjęć z Reality Road_Bank Zdjęć Volvo Trucks

Dowiedz się więcej o Volvo Trucks Services

Fakty: pokaz kaskaderski

Pokaz jazdy na dwóch kołach wykonano na zamkniętym torze testowym koło Berlina. Bezpieczeństwo zapewniała duża ekipa kaskaderów oraz ambulans z ratownikami medycznymi. Wykonanie numeru poprzedziły skrupulatne przygotowania,

Usługi Volvo Trucks

Właściwe usługi mają zasadnicze znaczenie dla pełnego wykorzystania potencjału samochodu ciężarowego. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Volvo Trucks, obsługa zapobiegawcza pozwala uniknąć 8 na każde 10 przestojów pojazdu. Usługi Volvo Trucks są ukierunkowane na zapewnienie wysokiej wydajności, niskiego zużycia paliwa i bezpieczeństwa jazdy.  W ich zakres wchodzi m.in. Szkolenie Kierowców, Doradztwo Paliwowe oraz całodobowa pomoc drogowa za pośrednictwem Volvo Action Service.

Fakty: „Reality Road"

Serial filmowy Volvo Trucks pt. „Reality Road" składa się z ośmiu odcinków, publikowanych partiami w okresie trzech tygodni. Powstał w celu pokazania siły oferty usług Volvo Trucks i równocześnie stworzenia telewizyjnego widowiska, które przyciągnie szeroką widownię.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Aleksandra Zielińska,
Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com

Galeria