Trucks

Volvo Trucks laureatem prestiżowej nagrody za jakość

Drugi rok z rzędu Volvo Trucks otrzymało prestiżową europejską nagrodę za innowacyjność w jakości, Quality Innovation of the Year Award. Volvo Trucks zostało nagrodzone za swoją nową skrzynię biegów: I-Shift Dual Clutch, która wydanie ułatwia pracę i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.
I-Shift_Dual_Clutch

- I-Shift Dual Clutch jest produktem nowym i nowatorskim, zapewniającym znaczną poprawę szeregu parametrów oddziałujących na kierowców, firmy transportowe, właścicieli przewożonych ładunków, a także społeczeństwo jako takie - mówi Matti Kaulio, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie i przedstawiciel SIQ (Swedish Institute for Quality). Matti Kaulio jest członkiem zespołu zespołu ekspertów, którzy wyłonili tegorocznego laureata nagrody.

Nagroda roku za innowacyjność w jakości jest wspólną inicjatywą SIQ i instytutów jakości z kilku innych europejskich krajów. Nagrody za rok 2014 wręczył prezydent Węgier János Áder podczas ceremonii zorganizowanej 19 stycznia w Budapeszcie.

Innowacje korzystne dla klienta

- Oczywiście, cieszymy się, że po raz kolejny nagrodzono nasz potencjał innowacyjny. Systematycznie opracowujemy nowe rozwiązania zapewniające konkretne korzyści klientom i kierowcom, zaś przyjęcie I-Shift Dual Clutch przeszło nasze oczekiwania. Przyznanie nam nagrody za innowacyjność w jakości stanowi kolejne potwierdzenie, że koncentrujemy się na właściwych dziedzinach - mówi Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.

Volvo Trucks pierwsze na świecie

W skrócie, I-Shift Dual Clutch to zautomatyzowana skrzynia biegów, wyposażona w podwójne sprzęgło. Dzięki temu rozwiązaniu w chwili zmiany przełożenia samochód ciężarowy nie traci prędkości ani mocy. Jednocześnie wzrasta ekonomika i płynność jazdy. Początkowo, tego typu skrzynie biegów były rozwijane z myślą o samochodach sportowych i obecnie są stosowane na szerszą skalę w branży samochodowej. Volvo Trucks jak pierwsze na świecie wprowadziło tę technologię do samochodów ciężarowych o dużej ładowności.

W 2013 Volvo Trucks otrzymało nagrodę Quality Innovation of the Year za Aktywny Układ Kierowniczy Volvo - układ kierowniczy z funkcją stabilizacji, który spotkał się z dużym zainteresowaniem na całym świcie, zwłaszcza za sprawą filmu „The Epic Split" z Jeanem-Claudem Van Damme'em w roli głównej.

Więcej informacji i I-Shift Dual Clutch:

Film o I-Shift Dual Clutch (YouTube link)

Animacja prezentująca działanie I-Shift Dual Clutch (YouTube link)

Pobierz zdjęcia o wysokiej rozdzielczości (link)

Fakty, nagroda Quality Innovation of the Year:

Jest przyznawana co roku firmom, organizacjom lub osobom, które przedstawiły innowacje będące rezultatem dobrze przemyślanej metodologii pracy i nawiązujące do jednoznacznie określonych potrzeb klientów.

W skład kapituły nagrody, po raz pierwszy przedstawionej w 2007 r. w Finlandii, wchodzą zajmujące się promocją jakości fundacje ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Czech i Węgier. Istnieją plany poszerzenia kapituły o kolejne kraje.

Szwecję reprezentuje Szwedzki Instytut Jakości SIQ (Swedish Institute for Quality).

Oświadczenie kapituły na temat I-Shift Dual Clutch:

Opracowana przez Volvo Trucks skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch jest przykładem innowacji polegającej na rozwinięciu istniejącego rozwiązania, stosowanego w samochodach sportowych, i jego zintegrowaniu go ze współczesną technologią wykorzystywaną w skrzyniach biegów samochodów ciężarowych.

Rezultatem jest nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia zmianę biegów bez przerywania transferu mocy, dzięki czemu samochód ciężarowy nie traci siły napędowej ani prędkości.

I-Shift Dual Clutch zapewnia znaczną poprawę parametrów, takich jak właściwości jezdne, płynność jazdy, bezpieczeństwo ładunku, komfort kierowcy, zużycie paliwa, a nawet efektywność transportu, oddziałujących na szeroką grupę interesariuszy: kierowców, firmy transportowe, właścicieli przewożonych ładunków i społeczeństwo.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:

Agneta Malmcrona,
Volvo Trucks Media Relations.
Tel. +46 31 322 07 07,
e-mail: agneta.malmcrona@volvo.com

Galeria