Trucks

Czteroletnia Sophie testuje ważący 18 ton samochód ciężarowy Volvo

Nieprzewidywalne dziecko i zdalnie sterowany samochód ciężarowy o masie 18 ton. W swoim najnowszym obrazie Volvo Trucks pt. „Look who’s driving” czteroletnia Sophie wystawia Volvo FMX na najbardziej niebezpieczną próbę w całej historii filmów z cyklu „Live Test”. Film ten stanowi kontynuację serii wcześniejszych przebojów, takich jak „The Epic Split” czy „The Hamster Stunt”.
fmx remote

Bohaterem najnowszego filmu Volvo Trucks z cyklu „Live Test" (‘Test na żywo'): "Look who's driving", jest czteroletnia Sophie, która drogą radiową steruje ważącym 18 ton Volvo FMX po placu budowy. W ostatnim roku model ten zyskał kilka nowych funkcji i test ma na celu pokazanie, ile pojazd może wytrzymać i jak łatwo radzi sobie w najbardziej wymagających warunkach.

Żeby zaprezentować możliwości naszego samochodu ciężarowego, postanowiliśmy poddać go prawdziwej próbie. A jaki kierowca może być bardziej brawurowy, niż całkowicie nieprzewidywalna czterolatka? - pyta Ricard Fritz, wiceprezes Volvo Trucks.

Przewrót o 360 stopni

W filmie, Sophie steruje samochodem ciężarowym po placu budowy, a to oznacza, że tor jazdy jest nie do przewidzenia. W końcu dochodzi do sytuacji, w której, na sypkim podłożu, próba pokonania stromego wzniesienia kończy się efektownym przekoziołkowaniem pojazdu.

Test ponad wszelką wątpliwość demonstruje zdolność samochodu ciężarowego do radzenia sobie z najtrudniejszymi przeszkodami. Odbywa się to z pomocą szeregu rozwiązań, takich jak np. Automatyczny System Kontroli Trakcji, pozwalających sprawnie pokonywać nawet bardzo strome podjazdy i poruszać się po miękkim podłożu. Test potwierdza również ogólną wytrzymałość konstrukcji, w tym bezkonkurencyjnej, bezpiecznej kabiny, przedniego zderzaka z solidnymi narożnikami oraz wzmocnionej ramy pomocniczej - mówi Gunnar Eliasson, menedżer ds. wprowadzania produktów na rynek w Volvo Trucks.

Film jest najnowszym odcinkiem w cyklu „Live Test", dołączając tym samym do wcześniejszych, głośnych produkcji Volvo Trucks, takich jak m.in. „The Epic Split" i „The Hamster Stunt".

Jak samochód ciężarowy radzi sobie w teście „Look who's driving" można oglądać na kanale Volvo Trucks na portalu YouTube https://www.youtube.com/watch?v=7kx67NnuSd0

W filmie przetestowane zostały następujące elementy i funkcje pojazdu:

  • Automatyczny System Kontroli Trakcji - automatycznie sterowany napęd na wszystkie koła, aktywowany w razie potrzeby. Rezultatem są lepsze własności trakcyjne, mniejsze zużycie eksploatacyjne i niższe zużycie paliwa.
  • Wytrzymałe narożniki przedniego zderzaka - sekcje zderzaka są wykonane z wysokogatunkowej stali o grubości 3 mm i stanowią naturalne przedłużenie ramy podwozia.
  • Osłona dolna - chroni spód pojazdu przed uszkodzeniem, np. podczas jazdy po podłożach żwirowych lub kamienistych. Ma postać stalowej płyty o grubości 3 mm, wytrzymującej statyczny nacisk o wartości co najmniej 5 t.
  • Prześwit w Volvo FMX wynosi 30 cm, co oznacza, że podczas jazdy po nierównym podłożu kluczowe podzespoły, takie jak np. zawieszenie i tarcze hamulcowe, nie są narażone na uszkodzenie.
  • Kabina - jedyny w swoim rodzaju szkielet kabiny skutecznie chroni kierowcę przed obrażeniami, nawet w razie przewrócenia się pojazdu na bok.
  • Wodoszczelność - Volvo FMX jest przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach, także w wodzie. Wszystkie wrażliwe elementy są hermetycznie zamknięte i umieszczone w miejscach, w których pozostają chronione przed dostępem pyłu i wody.

Fakty dotyczące samochodu ciężarowego

Samochód ciężarowy: Volvo FMX 8x6

Moc sinika: 540

Specyfikacja: kabina dzienna, zabudowa samowyładowcza (wywrotka) , skrzynia biegów I-Shift, podwozie wysokie Extra High

Obejrzyj nowy test na żywo „Look who's driving" 

Łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości 

Zobacz, jak testowano właściwości nowego Volvo FMX 

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska, Menedżer ds. PR, Volvo Trucks, Polska,
tel. +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com