Trucks

Nowe Volvo FL i Volvo FMX – teraz także z kabiną załogową

Obecnie nowe Volvo FL i Volvo FMX w wersji Euro 6 są również dostępne z kabiną załogową. Pojazdy w tej konfiguracji opracowano z myślą o służbach ratowniczych, straży pożarnej i pomocy drogowej. Kabiny załogowe oferują ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa, jak pozostałe kabiny opracowane Volvo Trucks.
Crew cab FMX Studio

 Jesteśmy dumni z faktu, że możemy zaoferować dwa nowoczesne i bezpieczne samochody ciężarowe, doskonale przygotowane do tego typu zastosowań pod względem ułatwień dotyczących zabudowy.

Wprowadzając na rynek zwinne Volvo FL i wytrzymałe Volvo FMX z kabinami załogowymi, rozszerzamy swoją ofertę tego typu pojazdów - mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu transportu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Nowe Volvo FL Crew Cab jest pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 16 t. Kabina załogowa może pomieścić do siedmiu osób. Nisko położone wejście i drzwi otwierane o kąt 90 stopni ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z kabiny.

Dzięki nowemu Volvo FL Crew Cab możemy zaoferować klientom znacznie szerszy zakres indywidualnych rozwiązań dostępnych fabrycznie. W nowym pojeździe udostępniamy do wyboru m.in. dwa typy silników: pięcio- i ośmiolitrowy, dwa rozmiary kół i kilka różnych wysokości podwozia - informuje Tobias Bergman, menedżer produktu ds. Volvo FL i Volvo FE.

Drugi z pojazdów, Volvo FMX Crew Cab, jest przeznaczony dla bardziej wymagających zastosowań. To wytrzymały i mocny samochód ciężarowy, który jest w stanie dotrzeć niemal w każde miejsce. Volvo FMX Crew Cab jest dostępne w konfiguracjach 4x2 i 4x4.

Wyposażona w zawieszenie pneumatyczne kabina mieści do sześciu osób, a jej wnętrze, do którego prowadzą szeroko otwierane drzwi, jest łatwe w czyszczeniu.

Wiele uwagi poświęciliśmy drobnym, lecz niezwykle ważnym detalom. Na przykład, zaprojektowaliśmy odchylane stopnie wejściowe w tylnej sekcji Volvo FMX Crew Cab, pozwalające szybko i bezpiecznie zająć miejsce w kabinie, gdy liczy się czas.

Uchwyty wejściowe są żółte, a zatem dobrze widoczne w każdych warunkach. Udoskonalone zostało również oświetlenie wnętrza - wyjaśnia Peter Hardin, menedżer produktu ds. Volvo FM i Volvo FMX.

Obydwa samochody ciężarowe posiadają homologację europejską i charakteryzują się dużą łatwością zabudowy.

Fakty

Nowe Volvo FL Crew Cab

  • Dopuszczalna masa całkowita do 16 t.
  • Kabina załogowa mieszcząca 7 osób.
  • Nisko położone wejście, nisko położony środek ciężkości, drzwi otwierane o kąt 90 stopni.
  • Silniki: Volvo D5K Euro 6 o mocy 210 lub 240 KM, Volvo D8K o mocy 250 lub 280 KM.
  • Skrzynie biegów: w pełni automatyczna, zautomatyzowana I-Sync lub manualna.

Nowe Volvo FMX Crew Cab

  • Dopuszczalna masa całkowita powyżej 18 t. Dostępne w konfiguracjach 4x2 i 4x4.
  • Kabina załogowa mieszcząca 6 osób.
  • Pneumatyczne zawieszenie kabiny, winylowa tapicerka, drzwi otwierane o kąt 90 stopni, wysuwane stopnie wejściowe w sekcji tylnej.
  • Silniki: Volvo D11K Euro 6 o mocy 330-450 KM.
  • Skrzynie biegów: w pełni automatyczna Volvo Powertronic, zautomatyzowana Volvo I-Shift lub manualna.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Nigel Hanwell, Press Officer
Tel. +44 1926 414210
E-mail: nigel.hanwell@volvo.com