Trucks

Mistrz ekonomicznej jazdy The Drivers’ Fuel Challenge 2014 w Polsce wyłoniony

Zakończyły się polskie eliminacje Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej - The Drivers’ Fuel Challenge. W sobotę, 7 czerwca w polskim finale konkursu, rozegranym na lotnisku w Kamieniu Śląskim, pierwsze miejsce zajął Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic S.A.
Volvo trucks

 Tegoroczny konkurs The Drivers' Fuel Challenge rozgrywany jest w ramach konkurencji globalnej Volvo Trucks, w tym również w Polsce i jest otwarty dla wszystkich kierowców, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, jakim jeżdżą na co dzień, ani wieku kierowcy.

Bieżąca edycja zapoczątkowanego w roku 2011 przez Volvo Trucks konkursu, w którym zawodowi kierowcy rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem na rynku polskim.

Do polskich eliminacji, które trwały przez 6 tygodni: od połowy kwietnia do końca maja br, zarejestrowało się 886 kierowców. W 22 lokalizacjach uczestnicy walczyli o awans do polskiego finału.

Finał rozegrano przy użyciu zestawu konkursowego, składającego się z ciągnika siodłowego Volvo FH  w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 500 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift, wyposażonego w opony Michelin X-Line Energy, z obciążoną naczepą Krone (waga zestawu: 35 000 kg).

Kierowcy pokonywali jednakową dla wszystkich trasę konkursową o długości ok. 13,5 km, a celem konkursu było przejechanie tej trasy z jak najniższym zużyciem paliwa i w określonym limicie czasu. Pomiaru zużycia paliwa dokonywano każdorazowo przy pomocy opracowanego przez Volvo systemu zarządzania flotą Dynafleet, będącego na wyposażeniu pojazdu konkursowego. Czas mierzony był certyfikowanym urządzeniem do pomiaru czasu.

Zwycięzcą polskiego finału The Drivers' Fuel Challenge został po raz drugi w historii Paweł Ozimek, reprezentujący firmę Epo-Trans Logistic S.A., który w rundzie finałowej osiągnął najlepszy wynik: zużycie paliwa na poziomie 19,85 l/100 km oraz czas przejazdu 20 minut i 35 sekundy przy limicie czasu 21 minut.

Paweł Ozimek, jako zwycięzca polskiego finału The Drivers' Fuel Challenge weźmie udział w kolejnym etapie rywalizacji  - zaplanowanym na koniec sierpnia Wielkim Finale konkursu na poziomie Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks

*, w trakcie którego będzie miał szansę walczyć o nagrodę główną - samochód osobowy Volvo S60 oraz dla firmy - voucher Volvo o wartości 10.000 EUR, a przede wszystkim o awans do finału światowego w Goeteborgu we wrześniu.

Zwycięzcy Polskiego Finału The Drivers' Fuel Challenge i ich wyniki:

  • 1. miejsce: Paweł Ozimek, Epo-Trans Logistic S.A.; zużycie paliwa: 19,85/100 km, czas: 20,35
  • 2. miejsce: Marek Gruchała, FHU Romi; zużycie paliwa: 21,19 l/100 km, czas: 20,42
  • 3. miejsce: Mateusz Bagiński, Transport Ciężarowy Ryszard Bagiński; zużycie paliwa: 21,93 l/100 km, czas: 20,32
  • 4. miejsce: Marcin Polaszyk, Transport Krajowy i Międzynarodowy Józef Polaszyk; zużycie paliwa: 22,37 l/100 km, czas: 19,23

Partnerami tegorocznego konkursu są firmy Michelin, Krone oraz Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com