Trucks

Nowa aplikacja opracowana przez Volvo Trucks pomaga kierowcom samochodów ciężarowych oszczędzać paliwo

Na koszty paliwa przypada od 25 do 35 procent całkowitych kosztów firmy transportowej. Dzięki nowej aplikacji opracowanej przez Volvo Trucks kierowca otrzymuje bezpośrednie zachęty do bardziej ekonomicznej jazdy, co skutkuje znacznym zmniejszeniem kosztów eksploatacji pojazdu.
Volvo Trucks

Nowa aplikacja dla kierowców jest elementem Dynafleet - oferowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą. Dane, które dotychczas były dostępne jedynie dla firmy transportowej, obecnie są również dostępne dla kierowcy.

Dzięki nowej aplikacji kierowcy mogą na bieżąco monitorować ekonomikę swojej jazdy, porównywać swoje rezultaty z wynikami innych kierowców i jeszcze bardziej doskonalić technikę jazdy - mówi Jarkko Aine, menedżer ds. komunikacji i kompetencji w departamencie Transport Solutions Volvo Trucks.

Jedna z głównych funkcji aplikacji - Ocena Zużycia Paliwa - analizuje i ocenia wydajność kierowcy w czterech obszarach, od których zależy ekonomika paliwowa samochodu ciężarowego: przewidywanie sytuacji i hamowanie, wykorzystanie silnika i skrzyni biegów, dostosowanie prędkości oraz postój. Na podstawie tych wyników cząstkowych określana jest ocena ogólna.

Celem jest motywowanie kierowcy do przemyślanej i bezpiecznej jazdy, czyli takiej, która zapewnia niskie zużycie paliwa i małą emisję spalin oraz zmniejsza zużycie eksploatacyjne pojazdu - wyjaśnia Jarkko Aine.

Na koszty paliwa przypada od 25 do 35 procent całkowitych kosztów firmy transportowej. Dlatego tak ważna jest technika jazdy: poprzez praktyczne stosowanie zasad jazdy ekonomicznej, kierowcy są w stanie zmniejszyć koszty paliwa w firmie transportowej nawet o 7 procent.

W 2013 r. Volvo Trucks udostępniło podobną aplikację powiązaną z systemem Dynafleet, przeznaczoną nie dla kierowców, lecz dla menedżerów flot. Odnotowano już 12 000 pobrań tego oprogramowania.

Menedżerowie flot zdają sobie sprawę z korzyści, jakie zapewnia bezpośredni dostęp do danych o zużyciu paliwa w firmie, więc chętnie sięgają po to kolejne narzędzie poprawy ekonomiki paliwowej - podkreśla Jarkko Aine.

Aplikacja Dynafleet, przeznaczona dla urządzeń iPhone i iPad, jest dostępna na wielu europejskich rynkach. Do korzystania z aplikacji konieczna jest subskrypcja Dynafleet.

System Dynafleet

Dynafleet to system zarządzania flotą, który pomaga kierowcom i firmom transportowym w bardziej efektywnym użytkowaniu swoich pojazdów. Aktualnie Dynafleet jest oferowany w Europie, Brazylii i Australii. W chwili publikacji niniejszej informacji prasowej istniało 46 000 subskrybentów Dynafleet.


Bezpośrednie łącze do zdjęć w Galerii Mediów Volvo Trucks: http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:23386,Volvo+Trucks:23385,Volvo+Trucks:19861,Volvo+Trucks:19293

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Ida Mattsson, Volvo Trucks Media Relations,
tel.: +46 31 323 63 42,
e-mail: ida.mattsson@volvo.com