Trucks

Volvo FH z kabiną z obniżonym dachem: duża moc w ograniczonych przestrzeniach

Volvo FH i Volvo FH16 są obecnie dostępne także z kabiną z obniżonym dachem, opracowaną specjalnie z myślą o wydajnym transporcie górniczym i zastosowaniach wymagających korzystania z żurawia w przestrzeni nad kabiną.
Volvo FH z

 Niektórzy klienci potrzebują jednocześnie dużej ładowności i niskiej kabiny. Volvo FH i Volvo FH16 z kabiną z obniżonym dachem spełniają obydwa te warunki, pozwalając tworzyć zestawy drogowe napędzane silnikiem o mocy do 750 KM i dopuszczalnej masie całkowitej do 120 ton - mówi Roger Brorsson, menedżer produktu ds. Volvo FH w Volvo Trucks.

Volvo FH i Volvo FH 16 z kabiną z obniżonym oferują takie same konfiguracje układu napędowego, poziom komfortu i wszechstroność, jak pojazdy wyposażone w inne wersje kabin, przy kilku istotnych różnicach.

Dach kabiny został obniżony o 190 mm i jest całkowicie płaski - anteny i inne wyposażenie ulokowano w innych miejscach. Dzięki temu możliwe jest skonfigurowanie pojazdu o wysokości całkowitej 3,2 m, który bez problemu mieści się w typowych tunelach kopalnianych o wysokości nie przekraczającej 3.4 m.

W rezultacie, klienci z sektora wydobywczego mogą korzystać z mocy i ładowności najnowszej serii FH w celu zwiększenia wydajności pracy. Niski, płaski dach kabiny ułatwia również montaż żurawia leśnego, który w stanie złożonym jest transportowany nad kabiną. Łatwiejsze jest również podnoszenie ładunków w przestrzeni przed pojazdem.

Dodatkowa osłona dachu

W celu zwiększenia poziomu ochrony przez spadającymi obiektami, dostępna jest aluminiowa osłona dachu (opcja). Osłona zwiększa wysokość kabiny o zaledwie 15 mm. Zapewnia nie tylko wzrost bezpieczeństwa, ale także dodatkowe wyciszenie wnętrza kabiny.

Dostępna ze wszystkimi silnikami

Volvo FH i Volvo FH16 z kabiną z obniżonym dachem są dostępne na wszystkich rynkach od Euro 3 do Euro 6 od grudnia 2014 r.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com