Trucks

Piątka Karo

24 lutego 2014 roku w autoryzowanym serwisie Volvo Trucks Z.H.U. Józef Skrzypa w Sycewicach miała miejsce uroczystość przekazania pięciu ciągników siodłowych Volvo FH ich nowemu użytkownikowi, którym jest Przedsiębiorstwo-Produkcyjno Usługowe KARO Wojciech Megier z Lipnicy.
Volvo trucks

 Firma PPU Karo z miejscowości Lipnica położonej nieopodal Bytowa w połowie ubiegłego roku zakupiła pierwszy egzemplarz najnowszego Volvo FH z silnikiem spełniającym normy Euro 6. Teraz przyszła kolej na rozbudowę firmowej floty o kolejne pięć ciągników siodłowych Volvo FH 500. Warto wspomnieć, że PPU KARO z powodzeniem eksploatuje również pięć Volvo FH poprzedniej generacji. 

Silne i ekonomiczne

Przedsiębiorstwo-Produkcyjno Usługowe KARO zajmuje się produkcją szeroko pojętej galanterii ogrodowej: płotków, paneli lamelowych, pergoli, rollborderów, piaskownic itp. Ich odbiorcami są głównie klienci z krajów Europy Zachodniej. Zakupione przez firmę zestawy będą rozwozić je po całym kontynencie, w drodze powrotnej zabierając różnego rodzaju ładunki zlecane przez spedytorów. Wyroby z drewna wyróżniają się stosunkowo dużą masą własną, z tego też powodu do ich transportu konieczne było zakupienie silnych i ekonomicznych ciągników, które znakomicie poradzą sobie na długich trasach w dużej części przebiegających po europejskich autostradach. Żółte Volvo FH zostały wyposażone w 13-litrowe silniki Euro 6 o mocy 500 KM współpracujące ze skrzynią biegów I-Shift. W skład długodystansowego pakietu paliwowego wchodzi m.in. sprężarka powietrza z funkcją automatycznego wysprzęglania, automatyczne wyłączanie silnika oraz oprogramowanie ekonomiczne skrzyni biegów I-Shift z funkcją I-See. Wszystkie pojazdy objęte są usługami Dynafleet Paliwo i Środowisko oraz Lokalizacja, a także wyposażone zostały w bramkę komunikacyjną z łącznością 3G i WLAN.

Wyjątkowy wystrój

Wszystkie ciężarówki obsługujące w PPU KARO transport międzynarodowy wyróżniają się oryginalnym wyglądem i przyciągającym wzrok żółtym kolorem. Zamówione przez firmę pięć ciągników Volvo FH 500 zostało dodatkowo oklejone firmowym logo oraz zielono-czerwonymi elementami graficznymi. Pakiet ospojlerowania dodaje sylwetce stylu i dodatkowo poprawia aerodynamikę pojazdu. Na życzenie klienta atrapy chłodnicy zostały polakierowane na kolor srebrny, co upodobniło je do najmocniejszych modeli Volvo FH. Dodatkowo, sylwetkę uatrakcyjniły fabryczne pałąki dachowe Volvo z zamontowaną na nich „baterią" czterech halogenów Hella Celis.
Ciągniki wyposażono w elementy uprawniające je do przewozu ładunków ADR oraz wyciszenia zgodne z certyfikatem L. „Nasze samochody ciężąrowe mają być wizytówką firmy, dlatego bardzo dbamy o to, by wyglądały estetycznie i wyróżniały się na drodze. 90% produktów sprzedajemy za granicę, a tam do wizerunku dostawcy przywiązuje się dużą wagę. Już jutro ciągniki pojadą do Austrii gdzie zostaną do nich podłączone nowe, ultralekkie naczepy firmy Schwarzmüller, których kolorystyka została oczywiście dostosowana do naszych barw firmowych" - powiedział Wojciech Megier, właściciel PPU KARO.       

Pojazdy z kontraktem

Wszystkie dostarczone PPU Karo ciągniki Volvo FH objęte zostały Niebieskimi Kontraktami Serwisowymi na 36 miesięcy wraz z ubezpieczeniem Volvo Truck Assistance. Ponadto, rozszerzona została gwarancja na całe pojazdy na 3 lata z limitem 450.000 km. Przeglądy oraz wszelkie prace związane z serwisowaniem pojazdów będzie przeprowadzała autoryzowana placówka Volvo Trucks w Sycewicach, położona najbliżej siedziby klienta.   

„Z zadowoleniem obserwujemy rosnącą wśród klientów popularność kontraktów serwisowych. Stają się one powoli standardem w przypadku zakupu nowych pojazdów. Dają one poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na precyzyjne oszacowanie kosztów serwisowania ciężarówek. Rośnie także popularność oferowanych przez Volvo Trucks pakietów usług systemi informacji transportowej Dynafleet, pomagających w ekonomicznej i bezpiecznej eksploatacji pojazdów" - powiedział Adam Derliński, Reprezentant Handlowy Volvo Trucks Polska.

Jak zapowiedział właściciel firmy PPU KARO, jak tylko kierowcy „oswoją się" z nowymi zestawami, zostanie dla nich przygotowane szkolenie, które przeprowadzi instruktor Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Dzięki temu będą oni mogli w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał, jaki zapewniają nowe ciągniki Volvo FH.  

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager, tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com