Trucks

Kierowca z Węgier wygrywa finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno-Wschodniej

19 października, najbardziej ekscytujący - końcowy etap konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013 odbył się na torze wyscigowym Grobnik w Chorwacji. W obliczu silnej konkurencji z 14 krajów Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks, Zoltán Simon z Węgier wygrał europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, stając się Mistrzem Rynku Europy Centralno-Wschodniej w jeździe ekonomicznej i wygrał główną nagrodę - nowy samochód osobowy Volvo V40.
The Drivers’ Fuel Challenge 2013 by Volvo Trucks

Głównym celem konkursu, który został zainicjowany przez Volvo Trucks w skali globalnej w 2011 i który Rynek Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks kontynuuje w tym roku po raz drugi z rzędu, było położenie nacisku na ukazanie wielkiej roli Kierowcy w procesie oszczędności i ekonomiki paliwowej.

Bez względu na to, jak zaawansowana jest technologia samochodu ciężarowego, to Kierowca nadal jest decydującym czynnikiem jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym emisji spalin, co z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak i oszczędności dla firmy transportowej.

Tegoroczna edycja konkursu the Drivers' Fuel Challenge okazała się bardzo udana, przyciągając blisko 3200 uczestników z krajów Rynku Europy Centralno-Wschodniej, biorących udział w lokalnych eliminacjach konkursu - co daje liczbę prawie dwukrotnie większą niż ta, również imponująca z roku 2012.

Na sobotnim europejskim  finale konkursu na torze Grobnik spotkało się 14 krajowych liderów w jeździe ekonomicznej, reprezentujących swoje kraje wchodzące w skład Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Group Trucks, by poraz ostatni sprawdzić swoje umiejętności w decydującej rundzie konkursu.

Zarówno ranne jak i popołudniowe rozgrywki finału w Chorwacji polegały na odbyciu dwóch okrążeń na torze wyścigowym Grobnik, z czego każde o długości trasy 8,4 km z jak najniższym zużyciem paliwa i w czasie nie dłuższym niż 14 minut. Tylko czterech kierowców, po dwóch najlepszych z każdej tury jazd samochodem ciężarowym Volvo FH, zakwalifikowało się do tej ostatniej, decydującej rundy popołudniowej i byli to zawodnicy z Czech, Węgier, Polski i Słowenii.

Gala, odbywająca się w sobotni  wieczór, przyniosła najbardziej ekscytujący i oczekiwany moment całej imprezy - ogłoszenie wyników dla 4 najlepszych kierowców w tym Mistrza Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2013.

Tom Jörning, dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno -Wschodniej Volvo Group Trucks, rozpoczął swoje wystąpienie podczas gali wręczenia nagród kierując je do wszystkich 14 finalistów:

- Mamy dziś nowy typ bohatera na drodze - jednym jest ten kto jedzie inteligentnie, ekonomicznie i bezpiecznie, a drugim ten kto wie, jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie daje samochód ciężarowy i paliwo do ostatniej kropli. Jako finalista konkursu The Drivers' Fuel Challenge by Volvo Trucks każdy z was okazał się jednym z tych niewielu wybranych kierowców  - i godnym pretendentem do tytułu Mistrza - powiedział.

- Możecie być peweni, że niezależnie od pozycji, którą zajęliście w dzisiejszym finale, wszyscy jesteście zwycięzcami i możecie być dumni ze swojego wielkiego sukcesu - bycia najbardziej ekonomicznymi kierowcami pośród wszystkich kierowców z Waszych krajów  - dodał Tom Jörning.

Zwycięzca konkursu, Zoltán Simon z Węgier, który osiągnął najniższe całkowite zużycie paliwa 2,18 litra w sobotnim finale, zdobył nie tylko tytuł Mistrza Jazdy Ekonomicznej Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2013, ale także nowy samochód osobowy Volvo V40 .

- Podczas finałów w Chorwacji byłem trochę zdenerwowany, ale miałem zaufanie do siebie. Zawierzyłem swojemu własnemu, indywidualnemu stylowi jazdy - ekonomicznemu i dynamicznemu, który stosuję z powodzeniem  w mojej codziennej pracy. Teraz wiem, że była to doskonała decyzja - powiedział Zoltán Simon.

- Koniec tej historii przekroczył moje najśmielsze marzenia - wygrałem konkurs! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z mojego wyniku, ale już od dziś zaczynam przygotowania się do kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu The Drivers' Fuel Challenge, światowej! - dodał.

Tomas Horčička z Czech i Stanisław Mierzejewski z Polski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wyniki osiągnięte przez 4 najlepszych kierowców w europejskim finale konkursu  The Drivers' Fuel Challenge 2013 by Volvo Trucks, Rynek Europy Centralno - Wschodniej:

 Miejsce

Kierowca

Firma

Kraj

Zużycie paliwa rundy finałowej (l)

Średnie zużycie paliwa

(l/100 km)

Czas

1 Miejsce

Zoltán Simon

SIMON Zoltán EV

Węgry

2,18

25,95

12:58.92

2 Miejsce

Tomas Horcicka

Csad Rychnov

Czechy

2,24

26,67

12:06.71

3 Miejsce

Stanisław Mierzejewski

Stanisław Mierzejewski PUH

Polska

2,26

26,90

13:48.63

4 Miejsce

Krištof Urivec

Floro Transport  Florijan Koselj s.p

Slowenia

2,36

28,10

13:00.82

Kilka faktów na temat europejskiego Mistrza konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2013:

  • Zoltán Simon, Węgier, 33 lata, żonaty, 3 dzieci
  • Jako kierowca zawodowy jeździ od 1999, z bagażem przejechanych kilometrów: 2,5 million km
  • Od 2008 - Właściciel i kierowca w małej firmie transportowej - SIMON Zoltán EV, z flotą samochodów Volvo FH i FM (w prowadzeniu firmy pomagają również żona i ojciec)
  • Zwycięzca lokalnego konkursu - Liczy się każda kropla - na Węgrzech, w 2011
  • 3 miejsce w węgierskim krajowym finale konkursu  The Drivers' Fuel Challenge 2012

14 Finalistów Rynku Europy Centralno -Wschodniej w Chorwacji (2013):

Bośnia: Kemal Alikadić

Bułgaria: Kancho Kanchev

Chorwacja: Petar Šimunović

Czechy: Tomas Horcicka

Estonia: Raimo Rand

Węgry: Zoltán Simon

Łotwa: Guntis Līpiņš

Litwa: Danas Tumosa

Macedonia: Goce Stoimenov

Polska: Stanisław Mierzejewski

Rumunia: Florin Olteanu

Serbia: Miško Đoković

Słowacja: Juraj Balog  

Słowenia: Krištof Urivec

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska,
PR Rynek CEE,
tel. +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com

Galeria