Trucks

Pościg byków za nowym Volvo FL

W nowym filmie Volvo Trucks „The Chase” dystrybucyjny samochód ciężarowy Volvo FL zostaje poddany trudnemu testowi. Film przedstawia samochód ciężarowy ścigany przez byki podczas wyścigu w średniowiecznym hiszpańskim mieście Ciudad Rodrigo. „To niesamowite, kiedy prowadzi się samochód ciężarowy o tak wielkich rozmiarach maleńkimi ulicami miasta” — mówi kierowca precyzyjny, Rob Hunt.
T2013_1138

W serii spektakularnych testów prowadzonych przez Volvo Trucks przyszła kolej na dystrybucyjny samochód ciężarowy Volvo FL.Podczas prac nad nowym Volvo FL najwyższym priorytetem było stworzenie pojazdu, którego prowadzenie jest tak wygodne, jak to tylko możliwe. Film „The Chase" Volvo Trucks ma na celu pokazanie łatwości manewrowania nowym 12-tonowym samochodem ciężarowym w wymagającym miejskim otoczeniu.

W tym celu kierowca precyzyjny Rob Hunt otrzymał zadanie przejechania dwukilometrowej trasy ciasnymi ulicami Ciudad Rodrigo ze stadem goniących go byków za plecami.

„Miasto jest stare, uliczki wąskie, a nawierzchnia to śliska kostka brukowa.W dodatku te ścigające nas byki - to prawdziwe wyzwanie" - mówi Rob Hunt.

Podczas testu w Ciudad Rodrigo samochód ciężarowy musiał utrzymywać szybkość co najmniej 30 km/h choćby tylko po to, aby uciec z trasy byków. Niektóre uliczki były tak wąskie, że Rob Hunt musiał składać lusterka wsteczne.

„Byki niezmordowanie pędziły ze stałą szybkością i czasem były już blisko, ale ten samochód ciężarowy naprawdę dobrze radzi sobie na skrzyżowaniach, więc wszystko zależało od prowadzenia. Działo się dużo, ale samochód pomagał mi w trakcie całej drodze" - mówi Rob Hunt.

Podczas tego niesamowitego wydarzenia bezpieczeństwo ludzi i zwierząt stanowiło najwyższy priorytet. Podjęto wszystkie niezbędne środki ostrożności.

„Największe ryzyko wiązało się z tym, że wszystko działo się w mieście. Funkcjonowało normalnie, a my musieliśmy mieć pewność, że ludzie i zwierzęta są bezpieczni. Dzięki dużym lusterkom wstecznym miałem dobry widok na byki i ścigających się z nimi ludzi za mną, więc mogłem zachować bezpieczną odległość. Automatyczna skrzynia biegów ułatwiała skoncentrowanie się na prowadzeniu" - mówi Rob Hunt.

„Nowy model 12-tonowy jest mocnym konkurentem w największym segmencie rynku - segmencie samochodów ciężarowych o średniej ładowności.To pojazd przemyślany w najdrobniejszym szczególe. Na przykład jest wyposażony w mniejsze koła, dzięki czemu kabina znajduje się o pięć centymetrów niżej nad jezdnią. A to z kolei powoduje, że kierowca ma lepszą widoczność we wszystkich kierunkach i łatwiej jest mu wchodzić i wychodzić z kabiny" - mówi Tobias Bergman, menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego i wywozu odpadów w Volvo Trucks.

To, że Volvo FL jest przygotowane specjalnie pod kątem wymagań szybkiego i elastycznego transportu w mieście, było jedną z pierwszych rzeczy, jakich dowiedział się kierowca precyzyjny Rob Hunt, kiedy przyjął rolę w „The Chase".

„Używanie tego samochodu ciężarowego przez kierowcę na co dzień jest ogromnie wygodne, zarówno w przypadku krótkich, jak i długich tras. Jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i tempomat, i łatwo się go prowadzi. Zapewnia znakomitą widoczność - widzisz samochody, rowery i pieszych. Ten samochód ciężarowy bezdyskusyjnie ułatwia życie kierowcy" - mówi Rob Hunt.

Po gonitwie byki odesłano bezpiecznie na farmę koło Guadalajary.

Zobacz film „The Chase":http://youtu.be/_BRoU1hw-CU

Obejrzyj wyścig z perspektywy Roba Hunta:http://www.youtube.com/watch?v=VksjoZKhv4g

Poprzednie filmy przedstawiające serię niesamowitych testów w Volvo Trucks to „The Hamster Stunt", „The Hook" i „The Ballerina Stunt". Więcej filmów w przygotowaniu.

Zobacz film „The Hamster Stunt" (Wyczyn chomika):http://www.youtube.com/watch?v=Jf_wKkV5dwQ

Zobacz film „The Hook" (Hak):http://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys

Zobacz film „The Ballerina Stunt" (Wyczyn Baleriny)http://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z:
Marie Vassiliadis,
Media Relations Volvo Trucks,
telephone +46 31 3224127,
e-mail marie.vassiliadis@volvo.com

Galeria