Trucks

Konkurs Drivers’ Fuel Challenge 2013 zbliża się do finału

Rok 2013 to kolejny z rzędu rok, w którym Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno-Wschodniej kontynuuje swój projekt Drivers’ Fuel Challenge. W marcu, w 14 krajach Rynku Europy Centralno-Wschodniej zorganizowano cykl rund kwalifikacyjnych, mających wyłonić krajowych mistrzów ekonomicznej jazdy, którzy będę reprezentować swoje kraje w rywalizacji finałowej na szczeblu całego Rynku. Obecnie konkurs wchodzi w ostatnią, najbardziej emocjonującą fazę – Wielki Finał, który odbędzie się 19 października w Chorwacji.
edc-final

Tegoroczna edycja Drivers' Fuel Challenge - konkursu organizowanego przez Volvo Trucks w celu podkreślenia znaczenia ekonomicznej jazdy, a tym samym wpływu kierowcy na zużycie paliwa - zbliża się do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie około 3200 kierowców.

W drodze do finałów krajowych, uczestnicy musieli najpierw wykazać się jak najniższym zużyciem paliwa w licznych lokalnych rundach kwalifikacyjnych, by później - już jako mistrzowie - móc reprezentować swoje kraje we wspólnym dla całego Rynku Europy Centralno-Wschodniej finale.

- W tym roku The Drivers' Fuel Challenge przyciągnął niemal dwukrotnie więcej uczestników niż w roku ubiegłym, w którym frekwencja była naprawdę imponująca. To dowód na duże i stale rosnące zainteresowanie jazdą ekonomiczną, korzystną z punktu widzenia rentowności firm transportowych i ochrony środowiska naturalnego - komentuje Andreas Wahlgren, dyrektor ds. marketingu w Volvo Group Trucks, Market CEE oraz lider projektu ds. konkursu.

Już 19 października, 14 krajowych mistrzów spotka się w chorwackiej Abacji, gdzie czeka ich ostateczny sprawdzian umiejętności na torze Grobnik.

Najlepszy zawodnik rundy finałowej, zwycięzca The Drivers' Fuel Challenge 2013 - i mistrz Rynku Europy Centralno-Wschodniej w ekonomicznej jeździe - otrzyma nagrodę główną, którą jest samochód osobowy Volvo V40.

W Wielkim Finale w Chorwacji Polskę będzie reprezentować Stanisław Mierzejewski z firmy Stanisław Mierzejewski PUH, który podczas polskiego finału, rozegranego 19 lipca w Dąbrowie koło Opola udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł mistrza Polski w The Drivers' Fuel Challenge 2013.

3 października 2013 r.

The Drivers' Fuel Challenge by Volvo Trucks - Fakty

Ogólnoświatowy Drivers' Fuel Challenge - konkurs w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą o tytuł najoszczędniej jeżdżącego kierowcy samochodu ciężarowego, zorganizowany został po raz pierwszy przez Volvo Trucks w 2011 r.  w celu podkreślenia roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej. Konkurs - wówczas o randze globalnego - odniósł sukces i został przyjęty z dużym zainteresowaniem, zarówno prze kierowców, jak i reprezentowane przez nich firmy transportowe - zwłaszcza na Rynku Europy Centralno-Wschodniej, gdzie postanowiono kontynuować tę inicjatywę jako wydarzenie doroczne.

W ubiegłorocznej edycji paliwowego konkursu kierowców zwyciężył polski kierowca Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic, demonstrując bezkonkurencyjne umiejętności w rundzie finałowej, rozegranej w Ołomuńcu, w Czechach, w październiku 2012 r. Zdołał on zachować idealną równowagę między prędkością, czasem i zużyciem paliwa, osiągając wynik zaledwie 22,2 l/100 km.

The Drivers' Fuel Challenge by Volvo Trucks jest integralnymi elementami kampanii marketingowej Volvo Trucks „Liczy się Każda Kropla",pokazującej, że stosunkowo prostymi środkami można osiągnąć znaczną redukcję zużycia paliwa.

Kraje Rynku Europy Centralno-Wschodniej biorące udział w The Drivers' Fuel Challenge 2013:

Bośnia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Aleksandra Zielińska,
Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215,
+48 22 3834 558,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com

 

 

Galeria