Trucks

Volvo Trucks przedstawia swoją ofertę Euro 6

Volvo Trucks wprowadziło na rynek nowe samochody ciężarowe, wyposażone w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6: od najmniejszego 5-litrowego po najmocniejszy wariant 13-litrowy. Wiosną 2014 r. na rynek trafią także samochody ciężarowe Volvo z 16-litrowym silnikiem Euro 6 oraz układem napędowym I-Torque dla jednostki o pojemności 13 litrów.
Volvo Trucks

Ekonomika paliwowa ma ogromne znaczenie dla naszych klientów, a my oferujemy im połączenie technologii i usług, dorównanie któremu przez konkurentów będzie niezwykle trudne - mówi Astrid Drewsen, menedżer produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.

Skuteczniejsze oczyszczanie spalin

W jednostkach napędowych D11 i D13 oraz oczekującym na swoją premierę silniku D16 Volvo Trucks pozostawiło opracowaną przez siebie wypróbowaną i niezawodną technologię selektywnej redukcji katalitycznej, SCR (Selective Catalytic Reduction).

Technologia ta dowiodła swojej wysokiej skuteczności oczyszczania spalin i idealnie pasuje do wymagań Euro 6. Dodatkowo, Volvo Trucks udoskonaliło warstwę katalityczną w katalizatorze SCR i układ dozowania AdBlue.

Opłacalna technologia

Spełnienie normy Euro 6 wymaga utrzymywania temperatury spalin na niemal stałym poziomie. Dlatego w swoich silnikach D11 i D13 Euro 6 Volvo Trucks połączyło układ SCR z niechłodzonym układem recyrkulacji spalin EGR (Exhaust Gas Recirculation) oraz filtrem cząstek stałych (DPF).

W jednostkach napędowych D5 i D8 zastosowano połączenie chłodzonego układu EGR, filtra DPF i układu SCR.

Bazując na własnych doświadczeniach w odniesieniu do norm emisji spalin w różnych częściach świata, wybraliśmy technologię silnikową, która jest opłacalna, mniej skomplikowana i sprzyja oszczędzaniu paliwa.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej oferty Euro 6, tym bardziej, że troska o środowisko naturalne jest jedną z naszych kluczowych wartości - podkreśla Astrid Drewsen.

Oferta Euro 6 Volvo Trucks

  • We wrześniu 2012 r. Volvo Trucks rozpoczęło sprzedaż pierwszego swojego silnika zgodnego z normą Euro 6: jednostki D13 o mocy 460 KM.
  • W czerwcu 2013 r., na rynek trafią nowe silniki D5, D8, D11 i D13.
  • Od wiosny 2014 r. będą również dostępne samochody ciężarowe Volvo z 16-litrowym silnikiem Euro 6 oraz układem napędowym I-Torque dla jednostki o pojemności 13 litrów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager, 

tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558, 

e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com