Trucks

Volvo Trucks odnowiło całą europejską gamę swoich samochodów ciężarowych w ciągu ośmiu miesięcy

Od września 2012 r. Volvo Trucks wprowadziło na rynek pięć nowych modeli samochodów ciężarowych. Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku spektakularną premierą nowej serii Volvo FH, po której miały miejsce kolejne tegoroczne odsłony nowych pojazdów Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE i Volvo FL. Wszystkie nowe modele są pełne nowatorskich rozwiązań i cech, które sprawiają, że praca kierowcy jest łatwiejsza i efektywniejsza.
Volvo Trucks

Był to jeden z najintensywniejszych i najbardziej ekscytujących okresów w naszej historii. Obecnie, dysponując najnowocześniejszą i najbardziej zawansowaną technicznie gamą produktów Volvo, mamy zupełnie wyjątkową możliwość wspierania klientów we wszystkich segmentach transportu w dążeniu do poprawy wydajności i rentowności - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Stylistyczne więzy rodzinne Volvo, łączące najmocniejszy samochód ciężarowy, Volvo FH16, z jego mniejszym rodzeństwem, są silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Klasyczny znak firmowy Volvo został we wszystkich modelach umieszczony wyżej, tuż pod przednią szybą.

Także nowe reflektory główne, z charakterystycznymi światłami dziennymi, podkreślają to bliskie pokrewieństwo.

Lepsze środowisko pracy kierowców

Wszystkie nowe samochody ciężarowe Volvo oferują kierowcom cały wachlarz korzyści. Wnętrza wszystkich kabin zostały przeprojektowane lub zmodernizowane z myślą o utworzeniu efektywnego, ergonomicznego, komfortowego i bezpiecznego miejsca pracy.

Warunki pracy kierowcy samochodu ciężarowego są dla nas zawsze ważnym priorytetem podczas opracowywania nowych samochodów ciężarowych. Przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo stanowi doskonały przykład tego, jak ułatwiamy kierowanie pojazdem, zaś niezależne zawieszenie przednie, pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym, zwiększa zarówno komfort, jak i stabilność jazdy

podkreśla Claes Nilsson.

Zmniejszenie kosztów transportu

Volvo Trucks wprowadziło również nowe, innowacyjne technologie i nowe usługi, koncentrujące się na redukcji kosztów transportu po stronie klienta. Na przykład, możliwość wykorzystania telematyki do monitorowania szeregu podzespołów oznacza, że pojazdy Volvo FH, Volvo FM, Volvo FE i Volvo FL mogą być objęte Nowym Złotym Kontraktem Serwisowym w celu zapewnienia ich maksymalnej dyspozycyjności.

Wśród rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu paliwa, dostępnych dla kierowców Volvo, są: system Dynafleet Paliwo i Środowisko, usługa Doradztwo Paliwowe i szkolenie w zakresie jazdy ekonomicznej. Ponadto, wysoko ceniona zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift, którą można dostosowywać do specyfiki wielu różnych zadań transportowych i która pomaga oszczędzać paliwo, jest obecnie dostępna nie tylko w Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX, ale także w Volvo FE.

Jednym z głównych nowych, prooszczędnościowych rozwiązań jest funkcja I-See. Można ją porównać do autopilota, który steruje zmianą biegów, przyspieszaniem i hamowaniem silnikiem na wzniesieniach, w sposób pozwalający uzyskać jak najniższe zużycie paliwa. Podczas pierwszego przejazdu samochodu ciężarowego, wyposażonego w najnowszą wersję I-See, danym górzystym odcinkiem drogi, dane o jego topografii są bezprzewodowo wysyłane na centralny serwer Volvo Trucks.

Następnie, gdy inny samochód ciężarowy z I-See na pokładzie jedzie tą samą drogą, jego system automatycznie pobiera dane topograficzne z serwera, sterując zmianą biegów, przyśpieszaniem i hamowaniem w sposób maksymalnie efektywny już za pierwszym razem. Potencjał oszczędności paliwa w trakcie długodystansowego zadania transportowego wynosi do pięciu procent.

Wszystkie nasze samochody ciężarowe oferują kierowcy doskonałe właściwości jezdne, podczas gdy firma transportowa czerpie korzyści z maksymalnej dyspozycyjności pojazdu i niskich kosztów paliwa - konkluduje Claes Nilsson.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,

tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558,

e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com