Trucks

Nowe Volvo FM – najbardziej wszechstronny gracz w drużynie Volvo Trucks

Volvo Trucks przedstawia swój nowy model Volvo FM. Oferując wyjątkową elastyczność zastosowań i efektywność transportu, pojazd ten spełnia potrzeby większości klientów. Pośród jego nowych cech znajdują się udoskonalona kabina i przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, zapewniający absolutnie najwyższy poziom właściwości jezdnych.
Location_FM

Nowe Volvo FM łatwo daje się przystosować do indywidualnych potrzeb. Posługując się terminologią piłkarską, można by określić FM mianem bezcennego, wszechstronnego gracza, który równie doskonale spisuje się na każdej pozycji - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks, 

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo reprezentuje sobą najwyższy, światowy poziom innowacyjności. Pomaga kierowcy we wszystkich warunkach eksploatacyjnych, zapewniając mu większe bezpieczeństwo, komfort i radość z jazdy.

Na drodze szybkiego ruchu aktywny układ kierowniczy gwarantuje niezrównaną stateczność kierunkową pojazdu. Z kolei przy małych prędkościach możliwe jest kierowanie, nawet w pełni obciążonym samochodem ciężarowym, bez najmniejszego wysiłku.

Wyjątkowe doznania z jazdy

Źródłem znakomitych właściwości jezdnych jest także udoskonalone zawieszenie.

Doznania podczas jazdy nowym Volvo FM są pochodną większości naszych ostatnio wprowadzonych innowacji.

Dzięki większej stateczności poprzecznej, łatwiej jest utrzymywać kontrolę nad pojazdem. W modelu FM jest obecnie dostępna także funkcja I-See, umożliwiająca zmniejszenie zużycia paliwa nawet o pięć procent - wyjaśnia Claes Nilsson.

Wszechstronne i wydajne

Mniejsza masa własna, nowe konfiguracje osi, większy wybór podwozi i przejrzyste interfejsy zabudowy pozwalają klientowi na skonfigurowanie samochodu ciężarowego idealnie dostosowanego do wykonywanych zadań transportowych.

Wysoka jakość w połączeniu z możliwością wyposażenia pojazdu w moduł rozszerzonej telematyki, umożliwiający monitorowanie stanu szeregu podzespołów, oznacza, że Volvo Trucks może gwarantować posiadaczowi samochodu ciężarowego maksymalną dyspozycyjność.

Dla klienta Volvo FM jest wydajnym i opłacalnym narzędziem pracy, kierowcy zaś oferuje całkowicie nowe środowisko pracy.

Kierowca w zdecydowanym centrum uwagi

Wnętrze kabiny zaprojektowano z myślą o kierowcy. Rezultatem jest efektywne, ergonomiczne i bezpieczne miejsce pracy, jeszcze bardziej przestronne i obfitujące w schowki niż dotychczas.

Nowością jest również, dostępna do pobrania, aplikacja „MyTruck",  umożliwiająca kierowcy zdalne sterowanie i monitorowanie niektórych funkcji samochodu ciężarowego.

Nowe Volvo FM trafia na rynek wraz z bogatą gamą silników 11- i 13-litrowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, która wejdzie w życie z początkiem 2014 r.

Pierwsza publiczna odsłona Volvo FM odbędzie na Wystawie Pojazdów Użytkowych w Birmingham, w kwietniu 2013 r. Produkcja nowego Volvo FM z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się we wrześniu 2013 r.

Obejrzyj film o nowym Volvo FM na http://www.youtube.com/user/VolvoTrucks.

Bezpośrednie łącze do zdjęć wysokiej rozdzielczości:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:21832,Volvo+Trucks:21818,Volvo+Trucks:21816,Volvo+Trucks:21798,Volvo+Trucks:21790,Volvo+Trucks:21794,Volvo+Trucks:21852,Volvo+Trucks:21851,Volvo+Trucks:21840

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Marie Vassiliadis, Volvo Trucks Media Relations, tel.: +46 31 322 41 27, e-mail: marie.vassiliadis@volvo.com
lub
Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager, tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558, e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com