Trucks

Rekordowa darowizna dla szkoły w Johannesburgu po aukcji przeprowadzonej przez Volvo Trucks na portalu eBay

Volvo Trucks i Ducournau Transports przekażą organizacji non-profit Star For Life rekordową darowiznę – największą, jaka kiedykolwiek trafiła do placówki oświatowej, realizującej m.in. program zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa HIV. Kwota 150 000 euro, bo o niej mowa, stanowi całkowity dochód z licytacji pierwszego seryjnego nowego Volvo FH, przeprowadzonej na portalu eBay. Przez następne sześć lat z tych środków będą finansowane programy edukacyjne Star For Life, realizowane w szkole średniej Mpontsheng, w Johannesburgu, w Afryce Południowej.
Volvo Trucks

Niewiele brakowało, by podczas ceremonii przekazania czeku dla Star For Life muzyka, chóralny śpiew i 1000 rozemocjonowanych uczniów doprowadziło do zawalenia się białego namiotu, ustawionego przy szkole w dzielnicy Katlehong, na obrzeżach Johannesburga. 

Jestem zaszczycony i niezmiernie szczęśliwy. Jestem pewien, że ten dar organizacji Star For Life odmieni sytuację naszej placówki - mówi Green Ngogodo, dyrektor szkoły Mpontsheng. 

Star For Life to organizacja non-profit, której celem jest motywowanie młodych ludzi do wiary we własne marzenia i przyszłość. Działa na rzecz zapobiegania zakażeniom wirusem HIV i ciążom wśród nastoletnich uczennic. HIV/AIDS to ogromny problem w Afryce Południowej, kraju, w którym zakażone jest 25 procent dorosłej populacji. 

Volvo Trucks zaczęło wspierać Star For Life w 2008 r. Obecnie program ten obejmuje swoim zasięgiem siedemnaście szkół średnich.

Jeszcze przed oficjalną premierą rynkową nowej serii Volvo FH, w wrześniu 2012 r., Volvo Trucks postanowiło zlicytować na portalu eBay pierwszy seryjnie wyprodukowany egzemplarz tego pojazdu. Wylicytowana kwota miała w całości zostać podarowana szkole uczestniczącej w programie Star For Life.

Cieszę się, że możemy pomóc tym dzieciom. Ci z nas, którzy mają takie możliwości, powinni pomagać tym, którym wiedzie się gorzej. Mam nadzieję, że te pieniądze uczynią dużo dobrego dla tej szkoły - mówi Jean-Pierre Ducournau, właściciel i założyciel Ducournau Transports - zwycięzca aukcji na eBay.

Pozyskane środki Star For Life przeznaczy na finansowanie szkoleń i usług doradczych, stypendiów dla uczniów oraz budowy nowej biblioteki - obiektu, którego brakuje w wielu południowoafrykańskich szkołach.

Rezultaty programu Star For Life są wspaniałe. Uczniowie otrzymują lepsze oceny, w szkołach jest mniejsza absencja, mniej nastolatek zachodzi w ciążę i spadła liczba zakażeń HIV - mówi Anders Lindblad, prezes zarządu Star For Life. - Ufam, że rezultat w Mpontsheng będzie równie dobry, jak w innych szkołach sponsorowanych przez Volvo Trucks za pośrednictwem Star For Life.

Dla Volvo Trucks jest to szansa podejmowania konkretnych działań na rzecz walki z jednym z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych dla młodzieży w Afryce Południowej - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. - Decyzja o przekazaniu Star For Life dochodów z licytacji pierwszego Volvo FH na eBay była naprawdę łatwa.

Formalne przekazanie darowizny odbyło się 5 marca na terenie szkoły średniej Mpontsheng w Johannesburgu.

Star for Life

Star For Life to organizacja non-profit, założona przez szwedzkiego przedsiębiorcę i filantropa Dana Olssona. Od początku jej istnienia, czyli od 2005 r., udział w programie Star For Life wzięło ponad 100 000 uczniów z około stu szkół w Afryce Południowej i Namibii. Organizacja zajmuje się profilaktyką HIV/AIDS. Volvo Trucks rozpoczęło współpracę ze Star For Life w 2008 r. i obecnie sponsoruje 17 szkół średnich w Afryce Południowej. Firma zwiększyła swoje zaangażowanie poprzez projekt Skills For Life, w ramach którego uczniowie objęci programem Star For Life mogą ubiegać się o praktyki zawodowe w Volvo Trucks.

Donator Jean-Pierre Ducournau 
Wiek: 64 
Rodzina: żona Thérèse, dwóch synów.  
Stanowisko: dyrektor zarządzający holdingu SA Ducournau Jean-Pierre et fils. Firmę prowadzi wspólnie z synami: Thierrym, dyrektorem zarządzającym Ducournau Transports i Frédérikiem, dyrektorem zarządzającym Ducournau Logistique.

Aukcja charytatywna na eBay 
Pierwszy seryjny egzemplarz Volvo FH został sprzedany za pośrednictwem aukcji charytatywnej, zorganizowanej na portalu eBay we wrześniu 2012 r. W aukcji wzięło udział 35 licytantów z całej Europy. Zwycięską ofertę, o wysokości 150 000 euro, złożył Jean-Pierre Ducournau. Cały dochód z aukcji został przekazany organizacji Star For Life, realizującej wyjątkowy program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży w Afryce Południowej.  

Bezpośrednie łącze do materiału filmowego na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=b67M5W3G7os

Bezpośrednie łącze do zdjęć wysokiej rozdzielczości:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:21768,Volvo+Trucks:21769,Volvo+Trucks:21770,Volvo+Trucks:21771,Volvo+Trucks:21772,Volvo+Trucks:21773,Volvo+Trucks:21774,Volvo+Trucks:21775,Volvo+Trucks:21776,Volvo+Trucks:21777,Volvo+Trucks:21778,Volvo+Trucks:21779,Volvo+Trucks:21780,Volvo+Trucks:21781,Volvo+Trucks:21782,Volvo+Trucks:21783

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Anders Vilhelmsson, Volvo Trucks,
tel.: +46 31 322 38 79,
e-mail: anders.vilhelmsson@volvo.com

Renata Stefańska, PR Vovlo Group Trucks, Rynek Europy Centralno-Wschodniej,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com