Trucks

Polski finał The Drivers’ Fuel Challenge zostanie rozegrany podczas zlotu Master Truck 2013

O tym, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas Wielkiego Finału The Drivers’ Fuel Challenge na torze Grobnik w Chorwacji, zadecyduje finał krajowy konkursu, który zostanie rozegrany w Dąbrowie koło Opola podczas dorocznego zlotu Master Truck. Do walki o prymat i awans do Wielkiego Finału stanie dziesięciu najlepszych kierowców wyłonionych podczas dwóch wcześniej rozegranych półfinałów.
Volvo Trucks

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom jakie stawia dzisiejszy rynek transportowy Volvo Trucks podejmuje wiele działań mających na celu doskonalenie techniki jazdy oraz promowanie ekonomicznego, a jednocześnie ekologicznego stylu jazdy.

Nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, jakie są stosowane w dzisiejszych pojazdach ciężarowych przynoszą naprawdę znaczące korzyści dopiero wtedy, gdy są używane przez dobrych i świadomych zasad ekonomicznej jazdy kierowców.

Warto jeździć ekonomicznie

Nie od dzisiaj wiadomo, że nic tak nie mobilizuje do osiągania dobrych wyników jak rywalizacja. Mając tego świadomość Volvo Trucks organizuje konkurs The Drivers' Fuel Challenge. Celem konkursu jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie drogowym. O ogromnym zainteresowaniu z jakim spotkała się inicjatywa Volvo Trucks najlepiej świadczą liczby.

Do rywalizacji podczas ubiegłorocznej edycji stanęło 1.600 kierowców z całego Rynku CEE*, z czego aż 650 kierowców z naszego kraju.

Droga do polskiego finału

Polski finał The Drivers' Fuel Challenge rozegrany zostanie 19 lipca w serwisie Volvo Truck Center w Dąbrowie koło Opola. Za kierownicą konkursowego zestawu zasiądzie dziesięciu finalistów wyłonionych podczas dwóch półfinałów regionalnych, w Bednarach i Kamieniu Śląskim.

Jazdy finałowe odbywac się będą na konkursowym zestawie o masie całkowitej około 37.000 kg, składającym się z ciągnika Volvo FH 500 KM wyposażonego w skrzynię biegów I-Shift, na oponach Michelin X-Line Energy oraz naczepy kurtynowej firmy Krone.

Ten spośród finalistów, który osiągnie najmniejsze zużycie paliwa na wyznaczonej trasie w określonym limicie czasu, w październiku będzie reprezentował nasz kraj na Wielkim Finale The Drivers' Fuel Challenge na torze Grobnik w Chorwacji.

Ogłoszenie wyników polskiego finału będzie miało miejsce 20 lipca o godzinie 19.00 na zlocie Master Truck w Polskiej Nowej Wsi. 
Partnerem tegorocznych półfinałów i finału konkursu w Polsce jest Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Mistrzostwa

Konkurs The Drivers' Fuel Challenge to inicjatywa Volvo Trucks, która powstała w roku 2011. Pierwsza edycja objęła zasięgiem cały świat. Przez dwa kolejne lata jest kontynuowana w ramach Rynku Europy Centralno - Wschodniej Volvo Trucks*. Rywalizacja jest otwarta dla wszystkich kierowców zawodowych bez względu na ich wiek oraz marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą.

Ubiegłoroczny Wielki Finał The Drivers' Fuel Challenge  odbył się w czeskim Ołomuńcu, a jego triumfatorem został reprezentant Polski Paweł Ozimek z firmy EPO-TRANS LOGISTIC z Tychów, zdobywając oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza także nagrodę rzeczową w postaci samochodu osobowego Volvo C30.

W tegorocznej edycji mistrzostw w Polsce wzięło udział 746 kierowców w 21 lokalizacjach eliminacji - autoryzowanych punktach sprzedaży i serwisu Volvo Trucks.

Dwa najlepsze wyniki z każdej lokalizacji kwalifikowały do jednego z dwóch półfinałów, a bilety wstępu do finału otrzymało po 5 kierowców z najlepszymi wynikami zużycia paliwa. 
Tegoroczny najlepszy wynik zużycia paliwa w półfinałach to 22,41 l/100 km.  

Nagrodą główną w Wielkim Finale w Chowacji dla najlepszego kierowcy jest samochód osobowy Volvo V40, a dla firmy, w której jeździ zwycięski kierowca - voucher Volvo o wartości 10.000 EURO.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,
tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558,
e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com