Trucks

Pierwsze nowe Volvo FH zostało dostarczone

Pierwszy seryjny egzemplarz nowego Volvo FH rozpoczyna swoją transportową służbę w tym tygodniu. Jego dumny właściciel, Jean-Pierre Ducournau, odebrał kluczyki w Volvo Truck Center, we francuskim mieście Roissy-en-France.
Volvo Trucks

 W Volvo Truck Center, w miasteczku Roissy-en-France, koło Paryża, przy akompaniamencie gromkich braw i radosnych uśmiechów, zostały uroczyście przekazane kluczyki do nowego Volvo FH. 

Jesteśmy szczęśliwi i dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą, która będzie eksploatować nowy samochód ciężarowy - mówi Jean-Pierre Ducournau, który wraz z synami prowadzi firmę transportową Transports Ducournau. 
Nowe Volvo FH jest równie atrakcyjne w środku, jak i na zewnątrz. Byłem autentycznie zaskoczony wysokim poziomem komfortu i doskonałą widocznością zza kierownicy.

Jean-Pierre Ducournau czekał na swój nowy nabytek od września ubiegłego roku, kiedy to zapewnił sobie zwycięstwo w zorganizowanej przez Volvo Trucks na portalu eBay aukcji charytatywnej, składając ofertę w wysokości 150 000 euro.

To naprawdę wspaniały samochód ciężarowy, ale też nie oczekiwałem niczego innego, jak tylko absolutnie najwyższej jakości - podkreśla Jean-Pierre Ducournau.

Największe wrażenie wywarły na nim właściwości jezdne nowego Volvo serii FH:

To niewątpliwie najlepszy aktualnie dostępny pojazd ciężarowy o dużej ładowności. Mimo że służy do przewozu towarów, poziomem komfortu dorównuje limuzynie.

Jean-Pierre Ducournau z pewnością wie, o czym mówi. Prawie wszystkie samochody ciężarowe we flocie Transports Ducournau to pojazdy Volvo. W ciągu tych wszystkich lat firma użytkowała wiele różnych modeli, począwszy od F89, zakupionego w 1974 r., aż po współczesne FH. Obecnie flota firmy liczy ponad 300 pojazdów.

Nowe Volvo FH to prawdziwa rewolucja w branży samochodów ciężarowych, będąca rezultatem wielu lat wytężonej pracy. 
Jestem szczęśliwy i wzruszony. To pojazd, którego z ogromną niecierpliwością wyczekiwała cała branża transportowa, definiujący przyszłość samochodów ciężarowych - mówi Jean-Noël Thénault, prezes Volvo Trucks we Francji.

W marcu Jean-Pierre Ducournau pojedzie do Afryki Południowej, by przekazać wylicytowaną kwotę organizacji Star for Life. Organizacja ta realizuje program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży.

Fakty

Ducournau Transports
Firma została założona w 1971 r. przez Jean-Pierre'a Ducournau. Jej siedziba znajduje się w Flassans-sur-Issole, niedaleko Tulonu na południu Francji. Ducournau Transports zatrudnia 400 osób w działach transportu i logistyki i posiada 300 pojazdów. Firma jest członkiem grupy transportowej ASTRE.

Jean-Pierre Ducournau
Wiek: 64 lata 
Rodzina: żona Thérèse, dwóch synów. 
Stanowisko: dyrektor zarządzający holdingu SA Ducournau Jean-Pierre et fils. Firmę prowadzi wspólnie z synami: Thierrym, dyrektorem zarządzającym Ducournau Transports, i Frédérikiem, dyrektorem zarządzającym Ducournau Logistique.

Aukcja charytatywna na eBay
Pierwszy seryjny egzemplarz Volvo FH został sprzedany za pośrednictwem aukcji charytatywnej, zorganizowanej na portalu eBay we wrześniu 2012 r. W aukcji wzięło udział 35 licytantów z całej Europy. Zwycięską ofertę, o wysokości 150 000 euro, złożył Jean-Pierre Ducournau. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany organizacji Star for Life, realizującej wyjątkowy program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży w Afryce Południowej.

Dowiedz się więcej o nowym Volvo FH na: 
http://fh.volvotrucks.com

Bezpośrednie łącze do materialu filmowego na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=f8oXb1LW1g8

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Anders Vilhelmsson, Volvo Trucks Commercial, tel. +46 31 322 38 79,
e-mail: anders.vilhelmsson@volvo.com

Renata Stefańska, Volvo Group Trucks, Rynek Europy Centralno-Wschodniej,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com