Trucks

Już jest – aplikacja dla Worldtrucker, internetowej społeczności kierowców

Volvo Trucks udostępniło specjalną aplikację dla użytkowników portalu Worldtrucker. Aplikacja ta, dostępna na smartfony iPhone i bazujące na systemie operacyjnym Android, umożliwia kierowcom samochodów ciężarowych komunikowanie się i wymianę doświadczeń z życia na drogach całego świata. Jako pierwsza, nową aplikację wypróbowała sławna Lisa Kelly, kobieta-kierowca znana z amerykańskiego serialu dokumentalnego „Na lodowym szlaku” i członkini społeczności Worldtrucker.
Volvo Trucks

 Aplikacja Worldtrucker została opracowana w celu ułatwienia ponad 20 000 użytkowników portalu Worldtrucker, http://www.worldtrucker.com/, wzajemnej wymiany doświadczeń i wiedzy - zarówno w ramach grup lokalnych, jak i społeczności globalnej.

Aplikacja rozszerza funkcjonalność strony internetowej i jednocześnie jest znakomitym narzędziem społecznym dla kierowców samochodów ciężarowych, pozwalającym bezpośrednio z trasy tworzyć i wysyłać różnorodne treści - od zdjęć po opinie na temat wartych uwagi miejsc odpoczynku czy rekomendacje bezpiecznych parkingów - mówi Paula Kühnel, menedżer ds. komunikacji online w Volvo Trucks.

Jedną z funkcji aplikacji jest rejestrator GPS, umożliwiający kierowcom rejestrowanie śladów swoich tras i nanoszenie ich na mapę. Z kolei funkcja tzw. interesujących punktów, TIP (Trucker Interest Points), pozwala kierowcom na „meldowanie" się, komentowanie, ocenianie i wysyłanie zdjęć z określonych lokalizacji, a następnie dzielenie się tymi informacjami z kolegami po fachu. Dostępna jest również funkcja czatu, ułatwiająca wyszukiwanie i nawiązywanie kontaktu z kierowcami znajdującymi się w pobliżu.

Aplikacja, płynnie integrująca się ze stroną internetową Worldtrucker, została opracowana bezpośrednio we współpracy z kierowcami samochodów ciężarowych, którzy przekazywali swoje opinie poprzez wypełnianie ankiet zamieszczanych na portalu, a także podczas bezpośrednich rozmów na parkingach.

Kierowcy samochodów ciężarowych są ekspertami od radzenia sobie w drodze i ta aplikacja została opracowania przez nich, dla nich - dodaje Paula Kühnel.

Jedną z pierwszych osób, które wypróbowały nową aplikację, była sławna Lisa Kelly, użytkownik portalu Worldtrucker, dobrze znany całemu światu z udziału w amerykańskim serialu telewizyjnym „Na lodowym szlaku" i powstałym na jego bazie serialu „Na lodowym szlaku: Zabójcze drogi".

Aplikacja będzie bardzo pomocna w drodze. Możesz radzić się innych kierowców, gdzie najlepiej zjeść, zanocować lub zatrzymać się na przerwę - mówi Kelly.

Lisa Kelly jest popularna w świecie mediów społecznościowych. ma liczna grupę fanów i znajomych na Facebooku, Twitterze forum Worldtrucker.

Lubię pozostawać w kontakcie ze społecznością kierowców zawodowych. Jest wiele rzeczy, które jednoczą tę grupę i właśnie to jest najlepsze w koncepcji Worldtrucker. Tylko inni kierowcy samochodów ciężarowych mogą zrozumieć, przez co przechodzisz.

Jak Lisa Kelly radzi kierowcom korzystać z aplikacji?

Po prostu ją uruchom i zacznij dotykać przycisków - samo pójdzie. To doskonały sposób komunikacji.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do pobrania z Apple App i Google Play.

Worldtrucker

Worldtrucker to portal społecznościowy dla kierowców z całego świata, bez względu na to, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą. Za pośrednictwem portalu kierowcy mogą wymieniać swoje doświadczenia i nawiązywać nowe, międzynarodowe znajomości.  Treść portalu Worldtrucker jest tworzona przez jego użytkowników. Udostępniając portal, Volvo Trucks ma nadzieję urozmaicić życie kierowców, wzbudzić zainteresowanie tą profesją i ułatwić rekrutację nowych kierowców.

  • Portal odnotowuje ponad 90 000 wizyt miesięcznie i zawiera około 130 000 przesłanych zdjęć.
  • Języki: strona internetowa Worldtrucker jest dostępna w 19językach.
  • Liczba zarejestrowanych użytkowników:około 21 700
  • Adres: http://www.worldtrucker.com

Bezpośrednie łącze do zdjęć w wysokiej rozdzielczości:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:21951,Volvo+Trucks:21950,Volvo+Trucks:21971

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Ida Mattsson, Volvo Trucks Media Relations,

tel.:  +46 31 323 63 42,

e-mail: ida.mattsson@volvo.com