Trucks

Nowe Volvo FMX w centrum uwagi na wystawie Bauma

Wczoraj, na odbywającej się w Monachium wystawie Bauma Bauma 2013, miała miejsce premiera nowego Volvo FMX – samochodu ciężarowego wyznaczającego nowe standardy wytrzymałości, właściwości jezdnych i komfortu kierowcy. Wprowadzając ten pojazd na rynek, Volvo Trucks dokonuje przełomu w segmencie transportu budowlanego.
Volvo Trucks

W dniu wczorajszym, na wystawie Bauma 2013, Volvo Trucks oficjalnie zaprezentowało swój nowy model FMX, specjalistyczny samochód ciężarowy dla wymagających zastosowań w transporcie budowlanym. Pojazd zawiera w sobie cały szereg udoskonaleń, w tym m.in. całkowicie przeprojektowane wnętrze kabiny, nowe zawieszenie pneumatyczne, zwiększony prześwit i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo - pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie, opracowane w celu polepszenia zdolności manewrowych.

W rezultacie, nowe Volvo FMX stanowi ogromny krok naprzód we wszystkich najważniejszych dla tego segmentu obszarach, co wyjaśnił Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks, podczas ceremonii odsłonięcia FMX: - Udoskonaliliśmy wszystkie elementy samochodu ciężarowego - duże i małe - istotne w kontekście wytrzymałości i właściwości jezdnych.

Volvo Trucks wyznacza nowy standard w segmencie transportu budowlanego

Z myślą o gościach odwiedzających wystawę Bauma 2013, których przewidywaną liczbę szacuje się na 570 000, na ekspozycji umieszczono siedem nowych Volvo FMX. Wprowadzenie nowego modelu na rynek ma na celu wzmocnienie pozycji Volvo Trucks w segmencie ciężkiego transportu budowlanego, zdobytej w 2010 r., kiedy to na ówczesnej wystawie Bauma pokazano pierwszą generację FMX. Wraz z nowym modelem, Volvo Trucks ustanawia nowy wzorzec dla wspomnianego segmentu.

To prawdopodobnie najlepszy i najbardziej wytrzymały budowlany samochód ciężarowy na świecie - stwierdził w trakcie wystawy Claes Nilsson.

Obejrzyj całą konferencję prasową nahttp://www.youtube.com/watch?v=5Vb1U5WzHSs&feature=youtu.be

i wejdź na kanał Volvo Trucks na portalu YouTube, gdzie znajdziesz skróconą relację filmową z udzielonymi wywiadami. Przeczytaj więcej o nowym Volvo FMX na stronie Volvo Trucks Newsroom.

Bezpośredni link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości:
http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:22166,Volvo+Trucks:22167,Volvo+Trucks:22168,Volvo+Trucks:22169,Volvo+Trucks:22170,Volvo+Trucks:22171

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z: 

Eva Lindeberger, Volvo Trucks Media Relations,

tel.: +46 31 322 8078

e-mail: eva.lindeberger@volvo.com