Trucks

Nowe Volvo FMX: przełomowe innowacje w celu poprawy wydajności transportu budowlanego

Na wystawie Bauma w Monachium, w Niemczech, Volvo Trucks prezentuje nowe Volvo FMX. Nowy budowlany samochód ciężarowy jest wypełniony innowacjami zapewniającymi korzyści zarówno przewoźnikom, jak i kierowcom.
Volvo Trucks

 Volvo FMX nadało segmentowi transportu budowlanego wyrazistą tożsamość, a obecnie wykonujemy ogromny skok naprzód we wszystkich najważniejszych obszarach: wytrzymałości, właściwości jezdnych i stylu wizualnego. Wszystko opracowano z myślą o kierowcy - mówi Claes Nilsson, prezes w Volvo Trucks.

Kierowca w centrum uwagi

Projektowanie nowego Volvo FMX nowego koncentrowało się wokół codziennych warunków pracy kierowcy pojazdu budowlanego. Kabina otrzymała całkowicie nowe wnętrze, zaś liczne innowacje techniczne sprawiają, że praca kierowcy jest łatwiejsza i efektywniejsza.

Znakomitym udogodnieniem, zwłaszcza dla kierowcy pojazdu budowlanego, jest nasz przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (Volvo Dynamic Steering). Zmniejsza fizyczny wysiłek kierowcy i eliminuje bóle szyi, ramion i pleców.

Nawet przy małych prędkościach możliwe jest kierowanie w pełni obciążonym samochodem ciężarowym dosłownie jednym palcem - podkreśla Claes Nilsson.

Wśród innych nowych cech znajduje zawieszenie pneumatyczne, zapewniające zwiększony komfort i zdolność pokonywania przeszkód terenowych w połączeniu z dużym prześwitem.

Volvo Trucks oferuje również swoim klientom moduł szkoleniowy, specjalnie dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów budowlanych.

Większa wydajność

Większość nowych cech została opracowana w celu zwiększenia wydajności i trwałości samochodu ciężarowego - aspektów szczególnie istotnych dla klientów z tego segmentu transportu.

Na przykład, nowe zawieszenie pneumatyczne gwarantuje znakomite właściwości jezdne i zostało opracowane specjalnie z przeznaczeniem dla zastosowań budowlanych, bez żadnych kompromisów bądź odniesień do innych segmentów - wyjaśnia Claes Nilsson.

Kabina nowego Volvo FMX jest wykonana ze stali o dużej wytrzymałości. Wszystkie podzespoły z przodu kabiny zostały przeprojektowane - dużą część z nich przeniesiono na nowe miejsce - w celu zwiększenia odporności nowego Volvo FMX na uszkodzenia w trudnych warunkach użytkowania.

Najlepszy budowlany samochód ciężarowy

W połączeniu z naszą bogatą gamą wyspecjalizowanych produktów i usług, nowe Volvo FMX jest bez wątpienia najlepszym budowlanym samochodem ciężarowym na rynku - stwierdza Claes Nilsson.

Produkcja nowego Volvo FMX z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się we wrześniu 2013 r. Obejrzyj film o nowym budowlanym samochodzie ciężarowym na http://www.youtube/.com/user/VolvoTrucks.

Bezpośrednie łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości:
http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:21895,Volvo+Trucks:21893,Volvo+Trucks:21993,Volvo+Trucks:21867  

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:  

Eva Lindeberger, Volvo Trucks Media Relations, 

tel.: +46 31 322 8078

e-mail: eva.lindeberger@volvo.com 

lub

Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager,

tel. +48 693 601 215, +48 22 3834 558,

e-mail: aleksandra.zielinska@volvo.com