Trucks

×

Konkurs The Drivers’ Fuel Challenge 2012 zbliża się do Finału

Mniej niż miesiąc pozostało do Wielkiego Finału konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012, organizowanego przez Volvo Trucks, Region Europy Centralno-Wschodniej. Zwycięzcy rund kwalifikacyjnych, jakie rozegrane zostały w 12 krajach Regionu Europy Centralno-Wschodniej spotkają się w połowie października w Ołomuńcu, w Czechach, gdzie podczas Wielkiego Finału zostanie wyłoniony mistrz regionu w jeździe ekonomicznej.
Drivers-Fuel-Challenge-2012

Tegoroczna edycja Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej -The Drivers' Fuel Challenge - organizowanego przez Volvo Trucks konkursu na najoszczędniejszego kierowcę - zbliża się do finału.

Konkurs, którego celem jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie i który tym razem otwarto dla wszystkich kierowców zawodowych z rynków Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks - bez względu na wiek kierowców i marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą -  spotkał się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony przedstawicieli tej profesji, jak i firm transportowych.

Od marca do września 2012 r. na dwunastu rynkach skupionych w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks trwały wielostopniowe kwalifikacje. Łącznie blisko 1600 kierowców podjęło wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa, aby zostać mistrzem swojego kraju w jeździe ekonomicznej i tym samym zakwalifikować się do Wielkiego Regionalnego Finału konkursu w Ołomuńcu.

Już 13 października br., tych właśnie 12 zwycięzców krajowych eliminacji z poszczególnych rynków Regionu, będzie miało okazję nie tylko wzajemnie skonfrontować swoje umiejętności, ale także zdobyć tytuł Mistrza Regionu w Jeździe Ekonomicznej oraz nagrodę główną - samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami do Ołomuńca zostali zaproszeni ich pracodawcy - właściciele firm transportowych. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w Wielkim Finale, otrzyma voucher Volvo o wartości do 10 000 euro.

W Wielkim Finale w Ołomuńcu Polskę będzie reprezentował Paweł Ozimek z firmy EPO-TRANS LOGISTIC z Tychów, który podczas polskiego finału konkursu, rozegranego 26 maja w Młochowie, udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł Mistrza Polski w The Drivers' Fuel Challenge 2012.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com