Trucks

Nowe Volvo FH w centrum uwagi na wystawie IAA

Nowa seria Volvo FH była dziś w centrum uwagi odwiedzających wystawę IAA International Motor Show w Hanowerze. Wielu gości z zainteresowaniem oglądało nowe pojazdy, które, jak twierdzi Volvo, ustanowią nowe standardy w segmencie długodystansowych samochodów ciężarowych.
Nowa-seria-FH-na-IAA

- Patrzycie Państwo na najnowszą generację FH. I nie mówimy tu o modernizacji, lecz o całkowicie nowym samochodzie ciężarowym - powiedział podczas konferencji prasowej w Hanowerze Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. - W nową serię Volvo FH zainwestowaliśmy blisko 1,3 miliarda euro. To wyjątkowy długodystansowy samochód ciężarowy, kryjący w sobie technologię znacznie wyprzedzającą dokonania konkurentów.

Nowa seria Volvo FH została oficjalnie przedstawiona 5 września br. w trakcie spektakularnego widowiska premierowego. Jednak to wystawa IAA jest miejscem, gdzie wiele osób może po raz pierwszy zobaczyć z bliska nowy typoszereg pojazdów. Na stoisku Volvo można obejrzeć nowe samochody ciężarowe, a także prezentacje niektórych zastosowanych w nich, pionierskich w skali świata, rozwiązań polepszających ekonomikę paliwową, właściwości jezdne, dyspozycyjność i warunki pracy kierowcy.

- Nasz nowy model Volvo FH to coś więcej niż najwyższej klasy samochód ciężarowy. To kompletne, konkurencyjne rozwiązanie handlowe - stwierdził Claes Nilsson. - Zawiera w sobie nowości, dzięki którym, w porównaniu z dotychczasową ofertą, nasi klienci zyskają dodatkowe korzyści - i które umocnią nas na pozycji branżowego lidera, a także pomogą zwiększyć udział w rynku, zwłaszcza tutaj, w Niemczech.

Informując o wprowadzeniu na rynek silnika spełniającego normę emisji spalin Euro 6 i nowego układu napędowego I-Torque, mocno podkreślano zmniejszone zużycie paliwa i oddziaływanie nowego Volvo FH na środowisko.

- I-Torque dostarcza duży moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej silnika. Zawiera dwusprzęgłową skrzynię biegów I-Shift, dzięki czemu zapewnia znakomite właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa - powiedział Ricard Fritz, wiceprezes Volvo Trucks.

I-See, nowy pakiet oprogramowania skrzyni biegów I-Shift , rejestruje topografię drogi i automatycznie dostosowuje do niej strategię zmiany biegów i prędkość jazdy. Współdziałająca z układem napędowym I-Torque funkcja I-See oraz inne udoskonalenia sprzętowe przyczyniają się do redukcji zużycia paliwa nawet o dziesięć procent.

Obejrzyj relację filmową ze stoiska Volvo na IAA: http://www.youtube.com/watch?v=y1Vpi3lMsw0&feature=youtu.be

Silnik Euro 6 będzie dostępny od wiosny 2013 r., zaś układ napędowy I-Torque zostanie wprowadzony na rynek europejski jesienią 2013 r.

Dostawy pojazdów nowej serii FH dla klientów w Europie rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Pierwszy seryjny egzemplarz zostanie wystawiony na aukcji na portalu Ebay, a dochód z niej zostanie przekazany na cele charytatywne. Odwiedź aukcję na: http://auction.volvotrucks.com/

Bezpośrednie łącze do zdjęć: http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:20584,Volvo+Trucks:20583,Volvo+Trucks:20582,Volvo+Trucks:20581,Volvo+Trucks:20580,Volvo+Trucks:20578,Volvo+Trucks:20579

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Marie Vassiliadis,
Volvo Trucks Media Relations,
tel.: +46 31 322 41 27,
e-mail: marie.vassiliadis@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com