Trucks

Volvo Trucks prezentuje kolekcję odzieży inspirowaną nową serią Volvo FH

Czerpiąc inspirację z nowej serii Volvo FH, Volvo Trucks zaprojektowało kolekcję odzieży i dodatków, idealną dla kierowców i wielbicieli samochodów ciężarowych Volvo.
Volvo-Travis

Zaprojektować kolekcję dla kierowców samochodów ciężarowych, która byłaby odzwierciedleniem stylu charakterystycznego dla nowego Volvo FH. Tak sformułowane zadanie otrzymali projektanci nowego Volvo FH i FH16, gdy przystępowali do prac nad „Volvo Trucks Driver Gear - Travis".

W rezultacie powstała kolekcja odzieży oraz dodatków, które dzięki funkcjonalnym materiałom i wzornictwu spełniają potrzeby kierowców samochodów ciężarowych, ale także, które będą pożądane przez wszystkich kochających otwartą przestrzeń i drogę.

Charakter kolekcji odzwierciedla unikatowy styl nowej serii Volvo FH, w tym wyrazistą kratę wlotu powietrza, pełne ekspresji pionowe reflektory główne i niepowtarzalne linie kabiny. W kroju trzech kurtek z kolekcji można nawet dostrzec ogólny kształt nowego FH, z lekko pochylonym, „stanowczym" przodem - co jeszcze bardziej wyróżnia nową serię Volvo FH.

- To w całości nasz autorski projekt. Zaczęliśmy od czystego arkusza papieru, a potem opracowaliśmy kolekcję od początku do końca inspirowaną formą, kolorystyką oraz materiałami zastosowanymi w nowej serii Volvo FH - mówi Rikard Orell, dyrektor działu wzornictwa w Volvo Trucks.

Z myślą o kierowcach samochodów ciężarowych

Dopracowana forma to kluczowa cecha nowego modelu Volvo - każdy element pojazdu, od deski rozdzielczej po dobór materiałów został zaprojektowany z myślą o kierowcy.

- Podczas pracy nad kolekcją chcieliśmy się skupić na specyficznych potrzebach kierowców samochodów ciężarowych. Kierowcy są ważni i dlatego pragniemy, by ich praca była nacechowana komfortem i dobrym gustem - stwierdza Rikard Orell.

Kolekcja- obejmująca oryginalne kurtki dla kierowców, sportowy zegarek na rękę i swetry z kapturem - trafia w charakterystyczny gust i „luz" kierowców. Poszczególne artykuły zaprojektowano tak, by odpowiadały potrzebom w długiej podróży. Na przykład kurtki: mają średnią długość i łatwo w nich prowadzić pojazd, posiadają dyskretne i gustownie wpasowane elementy odblaskowe, dzięki którym kierowca jest lepiej widoczny, gdy przebywa poza pojazdem, a wielofunkcyjne kieszenie i rękawy kurtek nie utrudniają ruchów.

Różne elementy kolekcji nawiązują do różnych aspektów stylistycznych nowego Volvo FH. Weźmy na przykład jeden z kluczowych artykułów w zestawie: sportowy zegarek dla kierowcy. Jego wskazówki i symbole na tarczy naśladują wizualny styl wskaźników na desce rozdzielczej nowej serii FH, co czyni go naprawdę niepowtarzalnym.

Oprócz artykułów odzieżowych dla kierowcy, kolekcja zawiera elementy, takie jak modele nowego Volvo FH i Volvo FH16 w różnej skali, komplety bielizny pościelowej oraz produkty adresowane do dzieci i innych członków rodzin kierowców.

- Stworzyliśmy kolekcję, która jest tak unikatowa, jak unikatowa jest nowa seria Volvo FH. Kolekcję, którą kierowcy i miłośnicy samochodów ciężarowych mogą nosić z dumą - mówi Åsa Theleen, menedżer ds. materiałów reklamowych w Volvo Trucks.

Zapoznaj się z kolekcją Volvo Trucks Driver Gear - Travis: www.volvotrucks.com/Travis

Otwarcie sklepu internetowego

Kierowcy samochodów ciężarowych Volvo i wszyscy wielbiciele marki Volvo będą mogli kupować artykuły z nowej kolekcji bezpośrednio w sklepie internetowym Volvo Trucks, który niedługo będzie dostępny pod adresem http://www.store.volvotrucks.com/. Początkowo kolekcja będzie dostępna na wybranych rynkach w Europie. Sprzedaż będzie prowadzona również podczas wystawy IAA w Hanowerze, w Niemczech, w dniach 20-27 września br.

Bezpośrednie łącze do zdjęć:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:20196,Volvo+Trucks:20197,volvo+trucks:20198,volvo+trucks:20199,volvo+trucks:20412

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Marie Vassiliadis,
Media Relations Volvo Trucks,
tel.: +46 31 322 41 27,
e-mail: marie.vassiliadis@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel.: +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com