Trucks

Volvo FH16 wyróżnia się z tłumu

Od wielu lat Volvo FH16 jest preferowane przez przewoźników, którzy wymagają od samochodu ciężarowego szczególnie wysokich osiągów, wydajności, mocy oraz komfortu. Nowe Volvo FH16 podnosi poprzeczkę na zupełnie nowy poziom.
Nowe-Volvo-FH16

- Volvo FH16 oferuje najwyższą moc, najlepsze właściwości jezdne i najlepszą w swojej klasie ekonomikę paliwową. Dzięki wysokiemu poziomowi komfortu i mocnym silnikom stanowi właściwy wybór dla firm transportowych i kierowców oczekujących nadzwyczajnej wydajności i doznań podczas jazdy - mówi Christer Pehrsson, Business Area Manager ds. segmentu transportu długodystansowego w Volvo Trucks.

Moc maksymalna: 750 KM

Przeznaczone dla transportu ponadnormatywnego i długodystansowego, często realizowanego w terenie górzystym, Volvo FH16 może być napędzane silnikiem o mocy 750 KM. To najmocniejsza jednostka napędowa Volvo Trucks. Duży moment obrotowy dostępny już przy niskich prędkościach obrotowych pozwala ograniczyć liczbę zmian biegów i oszczędzać paliwo. W razie potrzeby można wykorzystać pełne 3550 Nm.

- Dysponując mocą 750 KM, samochód ciężarowy jest w stanie utrzymywać dużą prędkość średnią, nawet w górach, co skraca czas przejazdu.  To istotny parametr w transporcie, zwłaszcza produktów szybko psujących się - wyjaśnia Christer Pehrsson i kontynuuje:

- Mocny silnik zapewnia także lepszą ekonomikę paliwową w trudnych zadaniach transportowych, np. przy przewozach ponadnormatywnych.  To korzyść zarówno dla przewoźnika, jak i środowiska naturalnego, wyrażona w tonokilometrach, a także w litrach zużytego paliwa.

Volvo FH16 - polecane przez kierowców 
FH16 łączy w sobie doskonałe osiągi z najwyższym poziomem komfortu.

- Rzeczywiście, standard wykończenia Volvo FH16 jest bardzo wysoki. Kabina zapewnia optymalne warunki pracy i noclegu, uatrakcyjniając długie dni spędzane przez kierowców na szlakach transportowych całego świata - mówi Christer Pehrsson.

Nie ma wątpliwości, że ten samochód ciężarowy oferuje ponadstandardowy luksus - co można poznać po unikalnych detalach ozdobnych na zewnątrz i we wnętrzu. Odmienna krata wlotu powietrza, chromy, specjalny lakier i wykończenie bocznych ścian kabiny składają się na atrakcyjny wygląd, przyciągający wzrok wszędzie, dokądkolwiek pojazd się udaje. Również wnętrze kabiny daje jasno do zrozumienia, że przebywasz w Volvo FH16: fotel, koło kierownicy i uchwyt pokryte skórą oraz niespotykana nigdzie indziej kolorystyka. Nowe Volvo FH16 zostanie wprowadzone na europejski rynek wiosną 2013 r.

Wzmacnia wizerunek firmy transportowej

Volvo FH16 wyróżnia się z tłumu.

- Niczego nie pozostawiono przypadkowi, zadbano o każdy, nawet najmniejszy detal.  Przewoźnicy, którzy wybierają Volvo FH16 dobrze wiedzą, że odpowiedni samochód ciężarowy zapewnia firmie pozytywny wizerunek.  Takim właśnie pojazdem jest Volvo FH16 - konkluduje Christer Pehrsson.

Obejrzyj film o nowym Volvo FH16 na: http://www.youtube.com/watch?v=8Mi4AlTBQIY

Volvo FH16, fakty

Wybór silników: rzędowy, 6-cylindrowy silnik o pojemności skokowej 16 l.

540, 600, 700 lub 750 KM (wariant 750 KM dostępny także w wersji EEV).

Maksymalny moment obrotowy: odpowiednio 2650, 2800, 3150 lub 3550 Nm.

Skrzynia biegów: I-Shift, zautomatyzowana.

Łącze do zdjęć:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:19767,volvo+trucks:19748,volvo+trucks:19728,volvo+trucks:19689,volvo+trucks:19698,volvo+trucks:19540,volvo+trucks:19729,volvo+trucks:19726

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Lennart Pilskog,
Volvo Trucks Global Brand,
phone +46 70 3183422
e-mail: lennart.pilskog@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel.: +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com