Trucks

Pierwszy egzemplarz nowego Volvo FH sprzedany po rekordowej cenie na aukcji eBay

Po raz pierwszy, po raz drugi – sprzedane! Aukcja charytatywna pierwszego seryjnego egzemplarza nowego Volvo FH na portalu eBay okazała się ogromnym sukcesem. Wylicytowana cena: 150 000 euro znacznie przewyższa cenę rynkową pojazdu. Całkowity dochód z aukcji zasili fundusz programu Star for Life.
First-new-Volvo-FH

Zwycięska oferta została złożona przez Jean-Pierre'a Ducournau, założyciela Ducournau Transports - francuskiej firmy transportowej, która w swojej flocie posiada ponad 300 samochodów ciężarowych Volvo. To właśnie on stał się dumnym właścicielem pierwszego seryjnie wyprodukowanego nowego Volvo FH - jego wyjątkowej edycji specjalnej, oznaczonej emblematem „numer jeden" z przodu pojazdu.

-Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem tę aukcję. Już w połowie lat siedemdziesiątych, byłem pierwszym na południu Francji właścicielem pierwszego samochodu ciężarowego Volvo F12, a od kilku już dekad wspieram różnego rodzaju aukcje charytatywne - mówi Jean-Pierre Ducournau.

Stronę internetową aukcji odwiedziło prawie 165000 osób. W dziesięciodniowej aukcji eBay wzięło udział łącznie 35 oferentów z całej Europy, którzy złożyli ponad 95 ofert kupna pierwszego egzemplarza nowego Volvo FH. Szybko okazało się, że ostateczna wartość będzie wysoka, ponieważ już po pierwszym dniu licytacji proponowana cena przekroczyła cenę rynkową pojazdu.

- Jesteśmy ogromnie dumni z tego, że tak wiele osób było skłonnych wydać tak dużą kwotę na pierwsze nowe Volvo FH. To wiele mówi, nie tylko o tym konkretnym samochodzie ciężarowym, jako unikatowym przedmiocie kolekcjonerskim, ale także ogólnie o atrakcyjności nowego produktu - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany Star for Life, jedynemu w swoim rodzaju programowi edukacyjnemu, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HIV wśród młodzieży w Afryce Południowej. Wizją Star for Life jest inspirowanie młodych ludzi, by wierzyli w swoje marzenia i przyszłość oraz motywowanie ich do życia wolnego od AIDS. Volvo Trucks finansuje ten program w 16 szkołach w okolicy Durbanu i Johannesburga.

- Mimo że Star for Life został zapoczątkowany stosunkowo niedawno, bo w 2005 r., badania dowodzą, że program ten przynosi znakomite rezultaty. Znacznie spadła liczba nowo diagnozowanych przypadków zakażeń wirusem HIV wśród uczniów, a także liczba nastoletnich ciąż - wyjaśnia Claes Nilsson.

Wiosną 2013 r. Jean-Pierre Ducournau zostanie zaproszony do Afryki Południowej, by podczas uroczystej ceremonii osobiście przekazać datek szkole wybranej na beneficjenta wylicytowanej przez niego kwoty.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pomóc tym dzieciom - mówi Jean-Pierre Ducournau.

Aukcja rozpoczęła się 19 września i trwała dziesięć dni. Udział w niej mogli wziąć licytanci z całej Europy, w tym także z Rosji, Turcji i Izraela.

O Ducournau Transports

Jean-Pierre Ducournau założył firmę w 1971 roku. Ducournau Transports ma swoją siedzibę w Flassans, miejscowości znajdującej się w bliskim sąsiedztwie Toulon na południu Francji. Ducournau Transports posiada flotę 315 pojazdów i zatrudnia 420 pracowników w działach transportu i logistyki. Firma wchodzi w skład grupy transportowej ASTRE.

Bezpośrednie łącze do zdjęć:

http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:20565,Volvo+Trucks:20567,Volvo+Trucks:20568,Volvo+Trucks:20570

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Anders Vilhelmsson,
Volvo Trucks Global Brand,
phone +46 31 322 38 79,
e-mail anders.vilhelmsson@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. +48 601 33 44 38,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com