Trucks

Nowa aplikacja Dynafleet nadzoruje całą flotę pojazdów

Dzięki nowej aplikacji, dostęp do opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą online, Dynafleet, jest obecnie możliwy także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Tym samym informacje pochodzące z systemu stały się jeszcze łatwiej dostępne.
Dynafleet-app

Aplikacja Dynafleet umożliwia menedżerom zdalne zarządzanie całą flotą pojazdów oraz wszystkimi zadaniami transportowymi z dowolnego miejsca, za pośrednictwem smartfona lub komputera typu tablet. Mogą oni w czasie rzeczywistym monitorować cały szereg parametrów, w tym dokładną lokalizację pojazdów, zużycie paliwa, czasy pracy kierowców, emisję dwutlenku węgla oraz lokalizacje dealerów Volvo Trucks.

- Dzięki nowej aplikacji Dynafleet zyskaliśmy znacznie łatwiejszy dostęp, także za pośrednictwem urządzeń mobilnych - mówi Jarkko Aine, menedżer ds. komunikacji i kompetencji w Volvo Trucks. - Aplikacja ma prosty interfejs i pozwala jej użytkownikom w każdej chwili i z dowolnego miejsca uzyskać dostęp do istotnych informacji dotyczących floty pojazdów - wystarczy stuknąć palcem w ekran.

Nowe funkcje, m.in. ocena stylu jazdy kierowcy

Informacje pozyskane z Dynafleet, w połączeniu ze szkoleniem kierowców, mogą pomóc w zredukowaniu zużycia paliwa nawet o siedem procent. A wraz z udostępnieniem nowej aplikacji, system Dynafleet został wzbogacony o funkcję oceny stylu jazdy kierowcy, która jeszcze bardziej zwiększa potencjał oszczędności.

Poprzez precyzyjne monitorowanie zużycia paliwa w każdym pojeździe i dla każdego kierowcy, aplikacja Dynafleet ocenia styl jazdy kierowcy w czterech kluczowych obszarach: przewidywanie sytuacji i hamowanie, wykorzystanie silnika i skrzyni biegów, dostosowanie prędkości i zachowanie na postoju. Następnie każdą z tych ocen można rozbić na poszczególne parametry składowe, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

- Ocena stylu jazdy kierowcy jest unikatową cechą aplikacji Dynafleet, dzięki czemu staje się on wyjątkowo łatwym w użyciu narzędziem monitorowania i doskonalenia ekonomiki paliwowej - dodaje Jarkko Aine. - Użytkownicy mają dostęp do ocen dotyczących zarówno całej floty, jak i poszczególnych pojazdów bądź kierowców, a także dla określonych przedziałów czasowych. Oceny mogą również być rozbijane na poszczególne parametry składowe, co umożliwia precyzyjną identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz odpowiednie korygowanie działań i programów szkolenia. Jeszcze w tym roku tę nową funkcjonalność otrzyma także system Dynafleet Online.

Nowa aplikacja Dynafleet jest już dostępna dla urządzeń iPhone i iPad. Można ją pobrać bezpłatnie z Apple App store. Aplikacja wymaga do działania aktywnej subskrypcji Dynafleet.

- Nasi klienci w coraz większym stopniu wykorzystują smartfony i komputery typu tablet w swojej pracy. My zaś otrzymywaliśmy coraz więcej próśb o udostępnienie tego typu aplikacji - mówi Peter Brännerud z działu Services Sales w Volvo Truck Center Sweden. - Nowa aplikacja jest więc dokładnie tym, czego oczekiwali klienci i wróżę jej ogromną popularność.

29 maja 2012 r.

Fakty dotyczące Dynafleet

System Dynafleet został wprowadzony na rynek w 1994 r. czyniąc Volvo pierwszym europejskim producentem samochodów ciężarowych oferującym własny system zarządzania flotą. W ostatnich latach sprzedaż systemu znacznie wzrosła. Aktualnie ponad 30 000 pojazdów ciężarowych jest zarejestrowanych w Dynafleet Online, podczas gdy jeszcze dwa lata temu było ich 11 000.

System jest dostępny w 19 wersjach językowych i na wszystkich rynkach w Europie oraz w Brazylii, Australii, Maroku, Rep. Południowej Afryki, Egipcie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Opisy zdjęć

Zdjęcia są dostępne w banku zdjęć Volvo Trucks, pod adresem http://images.volvotrucks.com/

T2012_1082:

Nowa aplikacja Dynafleet umożliwia zdalne monitorowanie poszczególnych samochodów ciężarowych i całej floty za pośrednictwem smartfona lub komputera typu tablet.

T2012_1083:

Aplikacja Dynafleet udostępnia szczegółowe dane w czasie rzeczywistym - wystarczy stuknąć palcem w ekran.

T2012_1084:

Aplikacja Dynafleet może służyć do monitorowania poszczególnych kierowców i pojazdów, w tym także do śledzenia ich lokalizacji.

T2012_1085:

Unikatową cechą Dynafleet są oceny stylu jazdy, dotyczące zarówno całej floty, jak i konkretnych pojazdów i kierowców. Oceny można rozbijać na parametry składowe.

T2012_1111:

Peter Brännerud, Services Sales, Volvo Truck Center Sweden

Link do filmu:

http://youtu.be/ADtrS6RWZls

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Marie Vassiliadis,
Volvo Trucks Global Brand,
tel.: +46 31 322 41 27,
e-mail: marie.vassiliadis@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com