Trucks

Konkurs The Drivers’ Fuel Challenge 2012 – Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej – startuje już w marcu

W celu podkreślenia dużego wpływu kierowcy na ekonomikę paliwową, Volvo Trucks zapoczątkowało w ubiegłym roku międzynarodowy konkurs na najoszczędniejszego kierowcę - the Drivers’ Fuel Challenge - zakładając, że będzie to wydarzenie cykliczne. Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, został przyjęty entuzjastycznie i z dużym zainteresowaniem. Dlatego w bieżącym roku zostanie on rozegrany w funkcjonującym w ramach Volvo Trucks Regionie Europy Centralno-Wschodniej, a więc również w Polsce. Poza zaszczytnym tytułem najlepszego kierowcy, na uczestników, zarówno kierowców, jak i ich pracodawców, czekają atrakcyjne nagrody, w tym samochód osobowy Volvo C30 dla zwycięzcy finału na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej.
 The Drivers’ Fuel Challenge 2012-Volvo konkurs

Ponieważ na paliwo przypada znaczna część ogólnych kosztów firmy transportowej, w dążeniu do osiągania jak największych oszczędności w zużyciu paliwa nie wolno nie doceniać roli kierowcy. Aby podkreślić ten fakt, Volvo Trucks, Region Europy Centralno-Wschodniej, jako organizator The Drivers' Fuel Challenge 2012 - Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej - chce zainteresować  konkursem jak najwięcej kierowców i firm transportowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, jakim jeżdżą na co dzień.

W okresie od marca do września 2012 r. we wszystkich krajach Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, w tym w Polsce, odbywać się będą lokalne rundy kwalifikacyjne, które zakończą się krajowym finalem konkursu. Uczestnik, który osiągnie najlepszy wynik w finale krajowym, będzie reprezentował dany kraj w ostatecznej rozgrywce - finale konkursu na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej. Odbędzie się on w Ołomuńcu, w Czechach, w połowie października 2012 roku.

To właśnie tam zwycięzca krajowego finału będzie miał szansę powalczyć nie tylko o tytuł Mistrza Regionu Europy Centralno-Wschodniej w The Drivers' Fuel Challenge, ale także o samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami, do Ołomuńca zostaną zaproszeni ich pracodawcy - właściciele firm transportowych. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w finale na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej, otrzyma bony premiowe Volvo o wartości do 10 000 euro.

Więcej informacji dotyczących konkursu, w tym szczegółowy regulamin, program lokalnych eliminacji na rynku polskim, wraz z określeniem sposobu składania zgłoszeń do konkursu znajduje się na stronie: www.volvotrucks.pl/fuelchallenge.

Równolegle z The Drivers' Fuel Challenge 2012, w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks trwa kampania handlowa FH, w ramach której samochód ciężarowy Volvo FH jest oferowanych w specjalnej edycji Fuel Champion. Obydwa te wydarzenia są integralnymi elementami zainicjowanej przez Volvo Trucks minionej wiosny kampanii „Liczy się Każda Kropla", której celem jest pokazanie, że stosunkowo prostymi środkami można osiągnąć znaczną redukcję zużycia paliwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com