Trucks

Popis kaskaderski z samochodem ciężarowym hitem na YouTube

Młoda kobieta idzie po linie rozpiętej pomiędzy dwoma rozpędzonymi samochodami ciężarowymi: czegoś takiego jeszcze nie próbowano, nawet w Hollywood. Obecnie film dokumentujący ten wyczyn cieszy się ogromną popularnością na portalu YouTube. W ciągu ostatnich kilku dni obejrzało go ponad trzy miliony osób.
Faith-Dickey-portrait

Kobietą spacerującą po linie jest Amerykanka Faith Dickey. Faith jest posiadaczką rekordu świata w highliningu, młodej dyscyplinie sportu, polegającej na chodzeniu po jak najdłuższej i jak najwyżej zawieszonej linie.

- Przywykłam do wysoko zawieszonych lin, długich lin i lin kołyszących się na wietrze. Ale wszystkie one są solidnie umocowane do skalnych ścian. Spacer po linie rozpiętej między dwoma poruszającymi się punktami to coś zupełnie innego - mówi Faith Dickey.

Nikt dotąd tego nie dokonał

Hollywoodzka ekipa filmowa zaniemówiła z wrażenia, gdy po raz pierwszy usłyszała o tym pomyśle.

- Wtedy myślałem, że wszystkie możliwe numery kaskaderskie już zostały wykonane. Ale faktem jest, że po linie między dwoma poruszającymi się samochodami ciężarowymi nie przeszedł dotąd nikt. Wyglądało to na ogromne wyzwanie, a wyzwania mnie motywują - mówi Peter Pedrero, który zwykle opracowuje numery kaskaderskie w produkcjach, takich jak filmy o Jamesie Bondzie i Harrym Potterze czy „Piraci z Karaibów".

Obejrzyj film na http://www.volvotrucks.pl/fh.

Reżyser nominowany do Oscara twórcą filmu

Reżyserem filmu jest nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Henry Alex Rubin, którego fabularny obraz „Disconnect", z udziałem szwedzkiego aktora Alexandera Skarsgårda, znajduje się obecnie na ekranach kin.

- Najbardziej lubię takie filmy, o których inni mówią, że są niemożliwe do zrealizowania. Gdy słyszę coś takiego, mam podwójną motywację do działania.

- Tak samo jest z Faith Dickey. Powiedz jej „nie", a ona tym bardziej tego pragnie. I chociaż czuje respekt, swoją odwagą zdumiała mnie i całą ekipę. Popis kaskaderski miał być testem precyzji prowadzenia samochodów ciężarowych Volvo. Ostatecznie jednak w równym stopniu stał się świadectwem niesamowitej odwagi i instynktu - mówi Henry Alex Rubin.

Nie dla ryzykantów

Film nakręcono na nie oddanym jeszcze do ruchu odcinku autostrady w Chorwacji, a zatem z przeciwka nie nadjeżdżały żadne pojazdy. Popis wygląda niezwykle dramatycznie, ale zarówno dla Volvo Trucks, jak i szefa ekipy kaskaderów Petera Pedrero, najważniejsze było bezpieczeństwo. - Kaskaderstwo nie jest dla ryzykantów. Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Za każdym razem trzeba być przygotowanym na najgorszy możliwy scenariusz i mieć odpowiedni plan. Skrupulatne przygotowania i planowanie to podstawa - mówi Peter Pedrero.

Umożliwiły to znakomite właściwości jezdne

Inspiratorem filmu jest Volvo Trucks. Celem jest pokazanie właściwości jezdnych i znakomitej precyzji kontroli najnowszego modelu samochodu ciężarowego firmy: nowego Volvo FH. Wyczyn udał się tylko dlatego, że nowe Volvo FH odznacza się doskonałą statecznością jazdy i precyzją prowadzenia. Dzięki temu obydwa samochody ciężarowe były w stanie w czasie całego popisu utrzymać stałą wzajemną odległość. Obejrzyj rozmowę z jednym z kierowców na: http://www.youtube.com/watch?v=l7SUJyWaqmM

Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbędzie się 5 września 2012 r., o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo w internecie, na stronie http://www.volvotrucks.pl/fh.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Lennart Pilskog,
Media Relations.
Tel: +46 70 3183422
e-mail: Lennart.pilskog@volvo.com

Per Nilsson,
Media Relations.
Tel.: +46 31 323 3349,
e-mail: per.nilsson.pr@volvo.com

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. +48 22 383 45 59,
e-mail : renata.stefanska@volvo.com