Trucks

Polskie eliminacje w The Drivers’ Fuel Challenge 2012 weszły w fazę półfinałów regionalnych

Trwają polskie eliminacje w konkursie The Drivers’ Fuel Challenge. Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej w tym roku rozgrywany jest w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, a jego polskie eliminacje weszły w fazę półfinałową, gromadząc, jak dotychczas, ponad 600 uczestników. Liczba kierowców zgłaszających się do wzięcia udziału w rywalizacji rośnie każdego dnia, nadal bowiem trwają lokalne rundy kwalifikacyjne i istnieje możliwość zarejestrowania swojego udziału w konkursie.
FuelChampion_Trucks

Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej, zapoczątkowane na rynku polskim pod koniec marca br., odbywają się w 23 lokalizacjach na terenie kraju, podzielonych na sześć regionów.

Pierwszym etapem konkursu są indywidualne jazdy konkursowe, w trakcie których uczestnicy konkursu, w zależności od lokalizacji pokonują trasę o długości od 20 do 30 km, przy czym w danej lokalizacji trasa konkursowa jest jednakowa dla wszystkich uczestników. Celem konkursu jest przejechanie danej trasy z jak najniższym zużyciem paliwa i w określonym limicie czasu.  Pomiary zużycia paliwa dokonywane są każdorazowo przy pomocy opracowanego przez Volvo systemu informacji transportowej Dynafleet,  będącego na wyposażeniu pojazdu konkursowego.

W każdej z lokalizacji kierowcy pokonują trasy konkursowe przy wykorzystaniu zestawu składającego się z samochodu ciężarowego Volvo FH w specjalnej edycji Fuel Champion oraz w pełni załadowanej naczepy Wielton lub Krone. Wszystkie pojazdy Volvo FH Fuel Champion przygotowane na potrzeby konkursu to ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 460 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift, wyposażone w opony Michelin X Energy Savergreen.

Do chwili obecnej zakończyły się eliminacje w 16 lokalizacjach wchodzących w skład Regionów: Południowego, Wschodniego, Centralnego i Zachodniego.

Rozstrzygnięte zostały również półfinały w Regionach: Południowym i Wschodnim, co pozwoliło na wyłonienie pierwszych sześciu (po trzech z każdego regionu) uczestników polskiego finału konkursu, jaki zaplanowano na 26 maja br. w Młochowie. Jego zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Konkursu na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej.

„Dotychczasowe wyniki konkursu dowodzą, że polscy kierowcy posiadają duże umiejętności jeśli chodzi o jazdę ekonomiczną. Wyniki zużycia paliwa pierwszych sześciu finalistów polskich eliminacji, wyłonionych  w trakcie regionalnych półfinalów nie przekraczają 25 l/100 km. Niektórzy z kierowców osiągnęli wyniki poniżej 23 l/100 km i to z ładunkiem 23t", mówi Tomasz Jaworski, Regionalny Menedżer ds. Rozwiązań Biznesowych.

Więcej informacji dotyczących konkursu, w tym szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.volvotrucks.pl/fuelchallenge. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmują także autoryzowane serwisy Volvo Trucks w Polsce.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Renata Stefańska,
PR Region CEE,
tel. 22 383 45 59,
e-mail: renata.stefanska@volvo.com