Trucks

Nowe samochody ciężarowe Volvo FMX, FH, FH16 i FM tworzą „Wieżę”

| 1 minuta czytania | 1 minuta czytania
Największa w historii premiera Volvo Trucks zasługuje na wielką zapowiedź. W filmie „Wieża” widzimy nowe Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FM ustawione jedno na drugim z prezesem na samym szczycie.

Wprowadzanie na rynek kilku samochodów ciężarowych jednocześnie jest niemal niespotykane w branży. Aby więc zaznaczyć wprowadzenie nowej oferty stworzono niesamowity film, na którym w nocnych ciemnościach pojawia się spektakularna 15-metrowa, 58-tonowa wieża zbudowana z czterech nowych samochodów ciężarowych. W kulminacyjnym momencie filmu na szczycie wieży ukazuje się Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

„To największa z dotychczasowych premier w Volvo Trucks. Nowe pojazdy będą mieć ogromny wpływ na rentowność i zdolność naszych Klientów do konkurowania zarówno w biznesie, jak i o najlepszych kierowców. Przywykłem już do bycia na wysokich stanowiskach, ale sesja zdjęciowa na wieży z samochodów ciężarowych była niewątpliwie niezwykłym przeżyciem” — powiedział Roger Alm.

Film został nakręcony pod koniec 2019 roku pod Göteborgiem w Szwecji, rodzinnym miastem Volvo. Prawdziwa jest zarówno Wieża, jak i większość efektów wizualnych. 

„Zbudowanie wieży było możliwe dzięki wytrzymałemu budowlanemu samochodowi ciężarowemu, Volvo FMX, i jego 38-tonowej osi zespolonej, która wytrzymała masę pozostałych. Jednak wymagało to także jazdy ze stałą prędkością i w jednym kierunku, co zawdzięczamy technologii Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo i doświadczonemu kierowcy” – powiedział Markus Wikström, inżynier w Volvo Trucks i członek zespołu inżynierów pracującego przy filmie „Wieża”.

Aby dowiedzieć się, jak powstawała „Wieża”, obejrzyj film „Za kulisami”.